Обіймає усю Україну: Кокотюха розповів у Львові про свою 100-ту книжку
У вівторок, 12 березня, український письменник Андрій Кокотюха презентував свій новий детектив із подіями у Харкові, виданий у Львові
На презентації побувала журналістка "Еспресо.Захід".
"Перша моя книжка вийшла 28 років тому в лютому 1996 року і, відповідно, в лютому, але 28 років потому вийшла сота. Між цими двома книжками, між першою і сотою, рівно 28 років", – каже письменник, нагадуючи також про дебютну "Шлюбні ігрища жаб", яка пережила вже чотири перевидання.
Історія, яку розгортає Андрій Кокотюха у "Ва-банку", має реальне підґрунтя, адже події із пограбуванням банку справді відбувалися у Харкові у далекому 1916 році.
"Я ще до повномасштабної війни надіслав Андрієві цю історію і сказав, що мені б хотілося мати роман. Бо Харків – це моє рідне місто, – розповідає директор видавництва "Урбіно" Анатолій Івченко історію виникнення ідеї книжки. – Коли вже під час війни Андрій мені написав, що він готовий писати роман, але, звичайно, він хоче туди внести купу змін. Взявши головний сюжет про це пограбування, ми власне обговорили різні паралельні сюжетні лінії, щоб зробити роман набагато цікавішим".
Як додає видавець, попередньо заплановано, що це буде трилогія: продовжиться вона 1920 роками, коли Харків був столицею, а фінальна частина припадатиме на 1934 рік, час масових репресій та перенесення столиці із Харкова до Києва.
Читайте також: Для тих, хто переживає, і для тих, хто втратив: у Львові Олена Чернінька презентувала книгу про сина-воїна. Фото
Проводячи ще одні паралелі між першою книжкою та сотою, Андрій Кокотюха відзначив той момент, що дія "Шлюбного ігрища жаб" відбувається у 1991 році, напередодні розвалу Радянського союзу, тоді як "Ва-банк у Харкові" змальовує період перед крахом Російської імперії.
"Правильно я розумію, якщо 1991 і 1916 напередодні краху Радянського Союзу і напередодні краху Російської імперії, то ти пишеш і третю книжку – про крах Російської Федерації?" – напівжартома запитує модератор зустрічі, журналіст і письменник Сергій Руденко.
На що автор каже, що зовсім не виключає такої можливості, хоча це й може зайняти трохи часу. Він підкреслює: "те, що пишеться швидко, думається довго".
Повертаючись до самої сотої книжки, варто відзначити її обкладинку, адже на ній зображена саме та реальна будівля – банк, історію пограбування якого закручує у своєму ретро-детективі Кокотюха. А, як відомо усім поціновувачам цього жанру, ретро-детективи мають особливу атмосферу в описах подій та життя часу, у якому триває їхня дія.
А щоб самостійно переконатися у тому, наскільки захопливою вийшла ювілейна книжка автора, варто її прочитати, переконані видавці книжки та усі учасники презентації. Написана про Харків зі згадками Одеси, видана у Львові автором із Ніжина, ця книжка, як зазначили під час зустрічі, обіймає усю Україну.
Фото: Андріана Стахів
- Актуальне
- Важливе