Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 30 вересня по 6 жовтня: останній день Lviv BookForum і концерт KARNA

6 жовтня, 2024 неділя
12:24

Із 30 вересня по 6 жовтня на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій, а також Lviv Book Forum

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Lviv Book Forum

31-й Міжнародний літературний фестиваль Lviv BookForum відбудеться 3–6 жовтня у Львові наживо та онлайн.

Панельні дискусії, публічні інтерв’ю, обговорення, майстер-класи, Ніч поезії — все це відбуватиметься на восьми локаціях Львова та транслюватиметься онлайн на весь світ.

Презентація нового роману Василя Шкляра "Заячий костел", дискусія про російську пропаганду за участі дипломата та ексміністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, інтерактивні ігри для дітей за участі письменниці Євгенії Завалій, події від авторок Дари Корній та Галини Вдовиченко, а також обговорення дебютної збірки оповідань засновника сатиричного видання  UaReview Романа Голубовського — Lviv BookForum підготував  150 заходів на восьми локаціях у середмісті Львова.

Повна програма за посиланням.

Вхід на всі події вільний.

Lviv Book Forum

Ніч Поезії та музики на 31-му Lviv BookForum

Традиційна у рамках Форуму "Ніч Поезії" відбудеться цьогоріч у Нижньому залі Театру ляльок у суботу, 5 жовтня.

"Цьогоріч ми готуємо Ніч поезії разом з неймовірними партнерами з Харкова – проєктом SKOVORODANCE та Харківським літмузеєм", – кажуть на Book Forum.

роєкт SKOVORODANCE – це "Сад божественних пісень" Григорія Сковороди у сучасних музичних інтерпретаціях Сергія Жадана та Юрія Гуржи. Він об’єднує сучасну поезію, філософію та музику, щоб показати, як українці віднаходять радість і кураж навіть у найтемніші часи.

І саме SkovoRemix (за пультом Григорій Семенчук) чекає на відвідувачів разом з виступами чудових поетів та поеток. А це Катерина Міхаліцина, Ярина Чорногуз, Ірина Цілик, Ірина Шувалова, Ростислав Кузик, Юлія Мусаковська, Галка Крук та Остап Сливинський.

Окрім того, організатори обіцяють неповторний двіж з MC Brekhunets та Євгеном Гордєєвим (Kurs Valut).

Початок о 19:30 (відкриття дверей о 19:00). Вхід вільний.

Львівський тиждень скульптури

У п'ятницю, 4 жовтня, вже утретє стартує Львівський тиждень скульптури, який цьогоріч буде зосереджений на темі памʼяті.

Львівський тиждень скульптури 2024 має на меті вийти на нові творчі пропозиції, які можуть вплинути на мистецтво памʼяті у громадському просторі, на суспільний діалог та просвітництво.

Програма фестивалю насичена виставка, лекціями, екскурсіями, дискусіями та подорожами. Наприкінці Тижня скульптури відбудеться конференція. Детальніше про програму виставкових проєктів читайте за посиланням.

галерея скульптур на вул. Шевченка у Львові, "Цинк", Ян Потрогош

Фото: Андріана Стахів

Ярмарки

Ярмарок на Покрови

УВАГА: ЗМІНА ДАТ – через погодні умови ярмарок переноситься на 12 та 13 жовтня

У Львівському скансені у суботу й неділю, 5 та 6 жовтня, відбудеться традиційне осіннє ярмаркування – Ярмарок на Покрови.

На ярмарковій галявині упродовж двох днів майстри продаватимуть найрізноманітніший крам, зокрема керамічний і глиняний посуд, текстиль, одяг, прикраси, різьблені й мосяжні речі. А на окремих локаціях усі охочі зможуть взяти участь у різних майстер-класах.

Також гості матимуть нагоду відвідати виставки у просторі Львівського скансену – виставку сучасного іконопису "Божа Справедливість" у великій виставковій залі та проєкт "Архів Болеслава Фаріона. Портрети старого Розточчя в негативах любачівського фотографа" у малій виставковій зала "В укритті".

Детальніша програма концертів за посиланням.

Вартість вхідних квитків – 200 гривень за дорослий та 100 гривень за пільговий (студенти, школярі, пенсіонери). Вхід безкоштовний для військових, людей з інвалідністю, а також дітей дошкільного віку. Аби не стояти в черзі біля каси, придбати квитки можна завчасно за тут.

Презентації, екскурсії та зустрічі

Презентація збірки п’єс "Антологія2"

У п'ятницю, 4 жовтня, у Музеї етнографії та художнього промислу (проспект Свободи, 15) відбудеться презентація збірки п’єс "Антологія2" в межах Форуму видавців.

Це збірка найкращих п’є Конкурсу "Драма.UA", видана у 2023 році у видавництві "Крок" спільно з ParadeFest. Участь у презентації візьмуть Андрій Бондаренко, Анастасія Косодій та Вероніка Склярова. А модеруватиме захід Оксана Данчук.

"На презентації разом із драматургами Андрієм Бондаренком та Анастасією Косодій, театральною продюсеркою Веронікою Скляровою обговоримо важливість видання сучасних українських п’єс і перспективи розвитку української драматургії в театрі та літературному процесі", – кажуть організатори.

Концерти

"Пори року" Антоніо Вівальді

У середу, 2 вересня, Львівський органний зал запрошує на концерт "Пори року" Антоніо Вівальді у виконанні скрипки та органа.

Виконавці: Руслан Пащак – скрипка, Олена Мацелюх – орган.

"Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняної радості, літньої пристрасті, осінньої меланхолії та зимового спокою", – кажуть в органному залі.

Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 300 гривень. Придбати їх можна Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.

KARNA

У неділю, 6 жовтня, на !FESTrepublic гурт "KARNA"презентує новий альбом "Гуцулізейшн".

Гості почують пісні "Мама Галичина", "Аркан", "Чорна скрипка", "Річард з гір", "Янголи", "Хризантеми" та багато інших. 

"У цей вечір несамовитий драйв справжнього гуцул-металу та масштабне світлове шоу точно змусять вас закрутити найшаленіший аркан у вашому житті та в унісон заспівати вже улюблені хіти, – кажуть організатори. – Кожен квиток – це ще одна крапля в океані допомоги, якої так потребує український народ, що довів незламність своєї волі до перемоги та свободи. Захід проходитиме з благодійною метою на підтримку України".

Початок шоу – 19:00. Вартість квитків від 790 до 990 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Мистецтво

Відкриття виставки графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"

У п'ятницю, 4 жовтня, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на відкриття виставки графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"

Подія проводиться у межах XI едиції польсько-українського конкурсу графічних робіт "Індекс Маріуша Казани – 2024". Експозиція представить доробок відомого польського художника і педагога, професора Академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка у Кракові Кшиштофа Томальского.

Як розповідають у музеї, святковий вернісаж також стане нагодою для урочистого вручення нагород лауреатам цьогорічного конкурсу, в організації та проведенні якого взяли участь академії мистецтв Варшави, Вроцлава, Кракова та Львова.

Початок відкриття о 16:30. Виставка триватиме до 19 жовтня.

Виставка "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт"

Артцентр "Дзиґа" запрошує на огляд виставки "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт", яка  представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів.

Це відомі художники XX століття, які зробили великий внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема Вадим Меллер і Анатоль Петрицький, які на початку XX століття були одними з найяскравіших українських митців авангардистів. В експозиції відвідувачі побачать підбірку рідкісних фото їхніх костюмів тієї епохи.

Два потужних львівських художники Мирон Кипріян та Євген Лисик без яких важко уявити розвиток українського театру XX ст., будуть представлені не лише підбіркою фотографій, але й оригіналами ескізів.

Читайте також: У Львові презентували виставку українського театрального костюму XX та XXI століття. Фото

Окрім того, експонуватимуться твори і професійних сучасних художниць, які активно співпрацюють з різними національними й муніципальними театрами України, а також реалізують незалежні мистецькі проєкти.

"Це дуже різні за своїм світобаченням і мистецькою мовою сценографок і дизайнерок театрального костюму, кожна з яких безперечно дотична до процесу формування обличчя сучасного українського театру: Ганна Іпатьєва, Даниїла Колот, Юлія Заулична, Олена Поліщук, Людмила Нагорна", – розповідають в артцентрі.

Свої творчі роботи й центральну інсталяцію "червоне, біле, мінливе" предсталяє і куратор проєкту Богдан Поліщук.

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Музей Патика

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Виставковий проєкт триватиме до 31 жовтня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
14 грудня
22:03
Юні танцюристи із Тернополя здобули три нагороди на Чемпіонаті світу та Європи
21:25
світло
Світла не буде по 2-3 години: графік відключень на Львівщині на 15 грудня
21:01
Ексклюзив
Що відомо про смерті пацієнтів "Доктора Пі" (частина третя)
20:30
кіт
"Негайно відчиніть!": чому коти ненавидять закриті двері
20:01
Вертеп на Схід: зі Львова на деокуповану Харківщину
У Рівному відбудеться шкільний фестиваль вертепів
19:30
робота військових у місті Часів Яр
Зустрічають ворога "квітами": воїни 24 ОМБр показали кадри роботи на Донеччині
18:53
ДТП у Львові
У Львові під трамвай потрапив чоловік, він у важкому стані у лікарні
18:35
контрабанда на кордоні
На кордоні зі Словаччиною митники виявили контрабандних електронних сигарет на 1,5 млн грн
18:05
пожежа у Луцькому районі
На Волині у пожежі загинув чоловік, імовірно через необережне куріння
17:26
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
16:44
Оновлено
сніг, мокрий сніг
Ожеледиця та сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 15 грудня
16:17
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
15:39
Геннадій Васьків
Суд дозволив затримати підозрюваного у привласненні благодійних коштів ексзаступника Садового Геннадія Васьківа
14:51
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей: що відомо
14:01
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
13:29
Вулицю в Тернополі перейменують на честь полеглого Героя України Сергія Короля
12:59
На Франківщині шукають родину для 16-річного Сергія
12:32
Вісім чоловіків у бусі з овочами: на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною затримали ухилянтів
11:59
У Львові в Гарнізонному храмі відкрили виставку "Молитва за Україну"
11:33
На Закарпатті вибухотехніки показали, як знешкодили залишки російської ракети
11:01
Скільки людей перетнули західний кордон України 13 грудня
10:41
На Львівщині шукають водія, який на смерть збив 64-річного чоловіка і втік
10:13
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 14 грудня
09:51
Ексклюзив
Що важливо знати під час рекрутингу до війська, пояснюють в ОК "Захід"
09:30
прощання
Львівщина 14 грудня прощається з трьома полеглими військовими
09:11
"За 2 місяці ми знищили близько 30 російських причіпних гармат", — воїн Закарпатської бригади
08:46
Ексклюзив
Аркуш
"Більшість випадків СЗЧ мають аргументовані причини": розмова з Аркушем, начальником рекрутингу 47-ї бригади
08:45
сніг, мокрий сніг
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 14 грудня
08:39
Ексклюзив
Доктор Пі - видатний науковець чи агент ФСБ (частина друга)
2024, п'ятниця
13 грудня
22:30
На Рівненщині поліцейські врятували собаку, який лежав на дорозі й не міг пересуватися
22:08
тюрма
Не хотів йти до війська через релігію: на Хмельниччині до 3 років засудили 35-річного чоловіка
21:44
На міжнародному фестивалі юна тернополянка здобула срібло в номінації "Модель світу"
21:19
незаконна зрубка дерев
На Прикарпатті чоловік, який зрізав декілька дерев у нацпарку, заплатив понад 585 тис. грн штрафу
20:44
Воїни 24-ї бригади показали, як у Часовому Яру безпілотниками нищать ворожі танки й бомбомети
20:21
Адаптивний одяг для поранених бійців: жінки-переселенки завершили безкоштовні курси у Львові
20:03
У Львові пояснили, чому пластикову картку ЛеоКарт не потрібно додавати у застосунок LeoСard
19:17
На Підзамче у Львові хочуть збудувати багатоквартирні будинки з підземним паркінгом, знісши закинуті приміщення
18:59
Суддю Господарського суду Львівщини, якого підозрюють у вимаганні $1 млн, взяли під варту
18:45
OPINION
"Українському суспільству варто "звірити годинники": Ініціативна група "Першого грудня" висловилася про цінності в час війни
18:41
світло
Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня
Більше новин