Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 9 по 14 квітня: "Сила мистецтва" у філармонії і театралізована екскурсія від Дому Франка

13 квітня, 2024 субота
13:01

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Презентація збірки "Літо, діти, осінь, зима, війна і весна" Богдана Куценка

У вівторок, 9 квітня, Мистецька бібліотека (вул. Шота Руставелі, 8) запрошує на презентацію дебютної поетичної збірки вінницького поета, громадського та культурного діяча Богдана Куценка.

До книги увійшли вірші, що писалися протягом багатьох років. За словами автора, у цій збірці – вибрані тексти, вибрані думки та вивірені часом почуття. Тож на відвідувачів чекатиме розмова про поезію Богдана, а ще про любов, надію, дорослішання та обличчя війни, яке змушує усіх відчувати цей світ інакше. Модератор: Любомир Серняк.

Початок о 18:30.

афіша

Презентація фотокники "Маскувальна сітка" Адріани Довгої

У четвер, 11 квітня, Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на презентацію фотокниги-зіну, яка ілюструє процес виготовлення маскувальних сіток – про копітку працю, про сплетіння людей, про внесок у захист нашої держави.

Всі фото зроблені в просторі Львівської національної академії мистецтв, де вже більше двох років плетуться захисні сітки для фронту.

Адріана Довга – фотографка, яка працює в жанрі документальної та вуличної фотографії, провела персональні виставки в Україні, Польщі та Німеччині, має нагороди в міжнародних конкурсах, викладачка історії фотографії в Львівському фаховому коледжі культури та мистецтв, членкиня НСФХУ.

Зін можна буде придбати в авторки, або в мистецькому центрі – всі кошти підуть на придбання матеріалів для сіток.

Початок о 18:30.

афіша

Презентація заснованого на українських міфах дитячого фентезі "Кий і морозна орда" Ніка Лисицького

У суботу, 13 квітня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева запрошує на просвітницьку подію із презентацією епічного фентезі "Кий і морозна орда" Ніка Лисицького.

"Кий і морозна орда" – перший роман великої серії "Епічні пригоди міфічних героїв у Багатосвіті". Події в ній розгортаються в новому фантастичному всесвіті, де живуть персонажі міфів, легенд та казок. Фентезі розповідає про мрійливого юнака Кия, у світі якого стається лихо – зима не закінчується. Зі своїм товаришем Чугайстром Кий намагається з’ясувати, чому забарилася весна. Разом вони вирушають у мандрівку, під час якої юнак відважно долає всі перешкоди, бореться зі страшною Морозною ордою та рятує рідну землю.

"Попри тотальну декомунізацію та очищення України від загарбницької російської культури, дитячий контент залишається осторонь цих процесів. Батьки все ще вмикають дітям "Машу і ведмідь", не задумуючись, що це непомітно формує їхню свідомість, схиляючи до ідеалізації "руского міра", – зазначають організатори. – Творці "Кия і морозної орди" прагнуть привернути увагу суспільства до важливості саме українського виховання та знайомства дітей із культурою своєї нації. Вона, до того ж, набагато більш стародавня, глибока й цікава, ніж будь-які іноземні".

Початок о 14:00. Вхід на подію вільний. Зареєструватися можна за посиланням.

афіша

Майтер-клас із писанкарства та екскурсія у Древньому Граді

У суботу, 13 квітня, Історико-культурний заповідник "Древній Звенигород" запрошує на день неспішного мистецтва.

Відвідувачам пропонують без поспіху оглянути реальну та віртуальну експозицію музею, а також долучитись до майстерки.

"Особливу увагу цього року, напередодні Великодня пропонуємо звернути на писанки: від княжих часів і до сьогодні, –кажуть у музеї. – Одна з керамічних писанок, що датується 12-13 ст., є у нашій постійній експозиції. Іншу, знайдену у Звенигороді, але яка нині зберігається у Львівському історичному музеї, можна побачити у 3д форматі на наших мультимедійних планшетах".

А о 13:00 розпочнеться майстер-клас зі створення великодньої писанки. Проведе майстерку майстриня декоративно-ужиткового мистецтва та дослідниця писанкарства Марія Морикишка. Вартість участі – 150 гривень. Реєстрація за посиланням.

афіша

Благодійна театралізована екскурсія "Мама і доня: нерозказана історія"

У неділю, 14 квітня, Дім Франка запрошує на блгодійну театралізовану екскурсію "Мама і доня: нерозказана історія".

"Сповнена переживаннями й емоціями, історія непростих, часом драматичних, але до останку світлих і теплих стосунків матері Ольги Франко-Хоружинської та наймолодшої в сім’ї – Ганни Франко торкне вас до глибини душі", – обіцяють у Домі Франка.

Вік учасників – від 15 років. Вартість – благодійний внесок від 200 гривень. Всі кошти з екскурсії ми перерахуємо на збір на машини та рації для 5 ОШБ 2 штурмового батальйону.

Початок о 15:30. Зареєструватись до участі можна за посиланням.

Якщо ви не можете бути присутні на екскурсії, але хочете долучитись до збору, то це можна зробити за посиланням на Монобанку.

афіша

Концерти

"Квіти на асфальті"

У вівторок, 9 квітня, артцентр Дзиґа запрошує на концерт з нагоди закриття виставки Аркадія Орєхова "Музичні акварелі".

Для відвідувачів гратиме Dzyga Jazz Qintet. Це будуть "Квіти на асфальті" за участю Лариси Руденко.

Початок о 19:00. Вхід на подію вільний.

афіша

Jam session у Дзизі

У четвер, 11 квітня, львів'ян та гостей міста запрошують до Дзиґи на Jam session.

У вечір, коли  джазові музиканти відточують свою майстерність та діляться своїми емоціями з публікою, можна буде почути звучання різноманітних музичних інструментів, вокалу та імпровізацій у різних джазових стилях таких як бі боп, хард хоб і кул.

Приєднатися до джему запрошують зокрема і студентів ЛНМА, а також всіх  охочих, хто грає, співає та підтримує джазову творчість.

Початок о 20:00. Вартість входу 200 гривень.

афіша

Концерт солістів оркестру

У п'ятницю, 12 квітня, музиканти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та диригент Сергій Хоровець запрошують на концерт солістів.

Спільно з оркестром у їхньому виконанні ви почуєте водночас вишукану та екстравагантну програму. 

Розпочне вечір романтична поема французького композитора Каміля Сен-Санса "Муза і поет", в якій солюватимуть Олександра Мороз та Дмитро Ніколаєв. За словами композитора, ідеєю твору стало передати "розмову двох інструментів замість змагань двох віртуозів", наголосивши цим на значення виразності тембрів скрипки та віолончелі. 

Продовжить представляти струнну групу оркестру альтист Андрій Савич як соліст в Концерті для альта з оркестром Бели Бартока, а завершить вечір ще один концерт – для тромбона з оркестром українця Левка Колодуба, соло в якому виконає Богдан Лущ. 

афіша

Благодійний аукціон "Сила мистецтва"

У суботу, 13 квітня, оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії ім. М. Скорика запрошує на благодійний аукціон "Сила мистецтва", щоб купити РЕБ для вісімдесятки.

Подія відбудеться у Львівській національній філармонії. Серед лотів – ікони XVIII століття, унікальні роботи української художниці Стефанії  Ґебус-Баранецької, японського графіка Косона Охара, сучасних визначних живописців та авторів пейзажних малюнків, а також багато інших особливих артефактів. 

Як наголошують організатори, вже сама купівля квитка на захід – це вагомий внесок у збір, тому о 18:00 філармонія радо зустрічатиме своїх гостей.

Фото: Фото надали організатори події

Мистецтво

"Пам'ять діється власновільно": інсталяція-присвята Євгену Гулевичу

Із 12 до 16 квітня в артцентрі "Дзиґа" можна побачити інсталяцію пам'яті Євгену Гулевичу, створену Юрком Вовкогоном.

"Під час війни гігантичною лавиною коїться те, що западає в пам'ять безпричинно, тобто саме собою, і разом з тим те, що вивіряє великим камертоном спільної уваги особисту, таку різну пам'ять. лавина пам'яті поступово стане монотонною подією, річчю, яку неможливо загубити і забути. це, звісно, щось більше, ніж війна з її завісами. навіть з одної сцени бою двоє інтенсивно пам'ятатимуть різне. треба говорити, щоб дійти згоди. треба не говорити, щоб почути. пам'ять діється власновільно, незалежно від того, що ми робимо", – це останній текст Євгена Гулевича.

Юрко Вовкогон – культурний менеджер, автор і режисер мистецьких проєктів та хепенінґів; у 2014 – 2015 роках воював у складі Добровольчого Українського Корпусу, з 1 березня 2022 року до 3 серпня 2023 року служив у ЗСУ.

"Євген загинув 31 грудня 2022 року у бою під Бахмутом. Його тіло вдалось забрати з поля бою через кілька місяців. Це була небезпечна вилазка на територію, яку обстрілював ворог. Це, мабуть, теж якесь послання про важливість пам’яті. Яким був Євген? Я намагаюся згадати. Коли роблю це цілеспрямовано, то з пам’яті виринають одні й ті ж застиглі образи, ніби світлини з фотоальбому. І тільки випадково між інших думок часом виникає якийсь живий несподіваний спогад. Щоразу, згадуючи щось, ти відформатовуєш свої спомини. Створюєш собі спрощений шаблон. Деформуєш пам’ять. Я б хотів поговорити про це з Євгеном. Що залишається після пам’яті", – говорить Юрко Вовкогон.

У п'ятницю, 12 квітня, на відвідувачів чекають із 13:00.

афіша

Відкриття виставки "Несучі конструкції" Олега Путрашика

У п'ятницю, 12 квітня, у Львівськму муніципальному мистецькому центрі відкривається виставка скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.

Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.

Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.

Початок о 18:00. 

афіша

Із полум'я зродились

У Львівському історичному музеї відкрили унікальну виставку фотографій та артефактів війни "Із полум’я зродились". Вона присвячена українським військовим, волонтерам та медикам.

На виставці представлені історії та артефакти 23 учасників російсько-української війни, які зібрала команда проєкту. Вони також зібрані в однойменному артбуці. А всі фото зробила фотографиня Міна Сорвіно. Світлини дуже яскраві та відображають характер героїв. Тут і добре знана Тайра (Юлія Паєвська), якої артефактами стали футболка та турнікети. І військова волонтерка Тата Кеплер, яка працює не покладаючи рук, яка передала для виставок свою картину.  Льотчик Вадим "Karaya" Ворошилов залишив свій підпис та послання на шоломі, ідентичному до того, у якому здійснює свої вильоти. 

Виставка триватиме до 29 квітня. Під час заходу організатори провели також аукціон, щоб зібрати кошти на потреби Мобільної евакуації поранених, а точніше на ремонт евакуаційних вагонів. Усі, хто відвідає виставку також мають нагоду долучитися до важливого збору будь-якою зручною сумою. 

виставка "Із полум'я зродились" у Львові

Виставка "Тут був мій дім"

У Львові вперше показують виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни "360war.in.ua".

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію, як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії. 

Біля світлин розташовані QR-коди, за якими можна побачити цифрову панораму на сайті, також буде можливість роздивитися фото у VR-окулярах.

Читайте також: "Мрія" у віртуальній реальності та домівки, яких не стало: у Львові відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни

На глядачів чекають три дуже різні поверхи експозиції, на кожному з яких буде окремий етап. Це загальна хронологія вторгнення, його глобальні наслідки, руйнація життя, важливих для кожної людини місць та історія втраченого будинку, квартири, житла.

Експозиція розмістилася у Пороховій вежі, і триватиме до 17 квітня. Вхід за внесок від 200 грн на подальший розвиток проєкту.  

виставка "Тут був мій дім"

Виставка графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна

Національний музей у Львові запрошує на виставку графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна.

Цей знаменитий київський митець, життя якого останніх десять років було пов'язане з Закарпаттям, покаже графічні роботи, створені упродовж останніх років. Як наголошують у музеї, Андрій Чебикін   особистість із багатим творчим профілем, художник і педагог, віртуоз лінії в естампі та оригінальній графіці. Виразник ліричної і драматичної сутностей життя в численних мистецьких циклах.

Експозиція триватиме до 22 квітня.

Фрагмент графіки Андрія Чебикіна

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.95
    Купівля 40.95
    Продаж 41.42
  • EUR
    Купівля 45.22
    Продаж 45.9
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
10 вересня
22:22
Пункт пропуску "Шегині"
У двох пунктах пропуску на кордоні з Польщею фіксують скупчення транспорту
21:58
На Тернопільщині живе крук, який уміє говорити
На Тернопільщині живе крук, який уміє говорити
21:44
Юрій Русин
Вчитель із Закарпаття став чемпіоном Європи із кіокушин-карате
21:25
Ексклюзив
засипане озеро
ЛМР зловживала обов'язками: щодо засипаного озера на Замарстинівській відкрили кримінальну справу
21:01
Ігор Єрмаков
Дві лекції та 100 тис. грн: львівські "Карпати" оштрафували за неетичну поведінку тренера
20:15
корова
На Львівщині від сказу померла корова: у громаді розпочали вакцинацію усіх домашніх тварин
19:54
Оксана Бриндзак
Львівська активістка Оксана Бриндзак очолила франківську організацію "Тепле місто"
19:38
ракетний удар по Львову
Для вивезення відходів руйнувань від останньої атаки на Львів із бюджету виділили 3 млн грн
19:26
дощ Львів, опади, парасоля
Невеликий дощ та туман: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 11 вересня
19:07
У 24 бригаді показали, як знищили російський "Солнцепек" на Донеччині
18:44
На майданчику Хмельницької АЕС монтують бетонний завод
18:35
На фронті загинув працівник "Рівнеобленерго" Тарас Лазарчук
18:28
Шпиталь для машин: 24 бригада представила прем’єру фільму про ремонтний батальйон
18:17
прощання з Андрієм Гудимою
У Львові прощатимуться із трьома загиблими захисниками
18:02
Воїни 80-ї бригади трофейним "градом", який здобули в боях два роки тому, тепер працюють на Курщині
17:45
На Прикарпатті незаконно вирубали дерев на 1,6 млн грн
17:31
У Франківську заарештували батька, який зупинив бус ТЦК, аби його син зміг втекти
17:10
групи для дітей від 1 року у дитсадку Львова
За досвідом Німеччини: у трьох садках Львова запрацювали групи для дітей від 1 року
16:55
На Хмельниччині комунальник вимагав хабарі за постачання трансформаторних підстанцій, його судитимуть
16:37
Військова медикиня заявила про сексуальне домагання в армії: ймовірний кривдник самовільно залишив частину
16:26
Реконструювали обличчя військовим та цивільним: у Винниках американські хірурги провели 9 операцій
16:13
В Україну хотіли завезти стоматологічне обладнання на 5 млн грн 
15:59
На Закарпатті гвалтівник малолітньої дитини отримав 15 років тюрми 
15:42
На Закарпатті у Дерцені згоріло приватне обійстя 
15:27
На Закарпатті врятували матір з сином, які заблукали в горах
15:18
шахраї
"Прибутковий" онлайн-заробіток коштував мешканцю Хмельниччини майже 120 тис. грн
15:06
Львівські митники виявили незадекларовані сенсори для вимірювання рівня глюкози в крові на понад 500 тис. грн
14:47
Молодвіж у Львові
Памʼяті Ярини Базилевич та її сімʼї: як у Львові провели сьомий всеукраїнський "Молодвіж"
14:32
На Закарпатті біля кордону затримали правопорушника, який хотів втекти з країни
14:10
У Львові відбудеться ювілейний фестиваль "Coffee, Books & Vintage"
13:57
Хотіли переплисти Тису: на Закарпатті затримали двох втікачів з країни
13:48
У потязі "Перемишль - Київ" службовий пес прикордонників винюхав "дурман"
13:33
протезування військових
Львівські медики встановили протез захисникові з високою ампутацією. Тепер він мріє допомагати пораненим
13:16
На території нацпарку "Синевир" на Закарпатті ввели режим тиші через сезон реву оленів
13:08
операція
У Львові пацієнту одночасно пересадили нирку й серце
12:53
На Тернопільщину прибув нащадок власників Збаража із Бельгії з гуманітарною допомогою
12:34
Ексклюзив
У Львові відкрили музей, присвячений білорусам, які загинули у російсько-українській війні
12:29
ДТП
На Волині через дим від пожежі сталась потрійна ДТП
12:12
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із Донецької області
12:05
Андрій Садовий
Скільки заробили у серпні Андрій Садовий і його заступники
Більше новин