Куди піти у Львові із 21 по 26 травня: Лемківські фестини та "Крихкіші за скло"
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Фестини
Лемківські фестини "ЛЕМ по ВЕЛИКОДНЮ"
У неділю, 26 травня, Львівський скансен запрошує гостей на Лемківські фестини "ЛЕМ по ВЕЛИКОДНЮ".
На події відвідувачі зможуть дізнатись про великодні традиції лемків, поводити гаївок та послухати звучання лемківських співів. До цього запрошує товариство Лемківщина, а також низка музичних і творчих колективів, що цього дня з’їдуться до етносектора Лемківщина Львівського скансену.
Детальна програма за посиланням. Початок із 12:00.
Концерти
Jam Session для Марека
У вівторок, 21 травня, артцентр "Дзиґа" запрошує на Jam Session для Марека.
Маркіян Іващишин – співзасновник арт-центру Дзиґа, видатний діяч культури, лідер Революції на граніті, артпродюсер та організатор низки мистецьких проєктів та музичних фестивалів.
Читайте також: Світи Марека Іващишина. Він був одним з наріжних каменів Львова, – Антін Борковський
"Вже 5 років, як Марек залишається у серці багатьох музикантів і друзів, яких він підтримував та сприяв їхньому розвитку. Концерт для Марека – це Jam Session для усіх, хто хотів би вчергове подякувати й зіграти для нього", – кажуть у Дзизі.
Початок о 20:00.
"Пори року" Антоніо Вівальді
У суботу, 25 травня, Львівський органний зал запрошує почути наживо у виконанні скрипки та органа "Пори року" Антоніо Вівальді.
Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняної радості, літньої пристрасті, осінньої меланхолії та зимового спокою. Виконавці: Адріан Боднар – скрипка, Світлана Позднишева – орган.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або ж онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.
Презентації, майстер-класи, лекції та екскурсії
Загублені плівки: ВІА "Ватра"
У вівторок, 21 травня, Дім звуку запрошує на нову зустріч "Загублені плівки", присвячену "Ватрі".
ВІА "Ватра" – назва, що переважно асоціюється із Ігорем Білозіром та українською популярною музикою 1980-х. Насправді ж, історія ансамблю розпочинається у 1970 році, коли Михайла Мануляка запрошують до Львівської філармонії створити музичний ансамбль. Через хвилю переслідувань української інтелігенції у 1971 році, ВІА "Ватра" під керівництвом Михайла Мануляка проіснувала дуже не довго.
"Вважалося, що записів першого складу "Ватри" взагалі не збереглось, але під час чергової експедиції, нам вдалось відшукати справді унікальні записи ВІА "Ватри" в першому складі", – розповідають у Домі звуку.
Відвідувачі почують про стильові й концептуальні відмінності від інших едицій чи ітерацій ансамблю. Зустріч проводить Остап Мануляк. А гостями будуть засновник ансамблю "Ватра", композитор Михайло Мануляк та солісти ансамблю Роман Бревко і Валентина Маркова.
Початок о 18:30. Реєстрація на подію за посиланням.
Вечір поетичних читань з Галиною Крук
У п'ятницю, 24 травня, Дім Франка запрошує на вечір поетичних читань з Галиною Крук, де можна буде почути вірші письменниці із нових книг.
"Вона називає себе "амбасадоркою сумних віршів". А проте її поезія веде до світла. Тонке чуття слова, парадокси чуття і думки, болючі теми та легка романтика – усе це буде в п'ятницю, на галявині Під грушкою, разом із чудовою Галкою Крук", – розповідають у Домі Франка.
Початок о 18:00. Вхід вільний.
Звукові прогулянки парками Львова разом із композитором Остапом Мануляком. Парк "Високий замок"
У суботу, 25 травня, Дім звуку запрошує на звукові прогулянки парками Львова разом із композитором Остапом Мануляком.
"Запрошуємо дослідити звукові ландшафти Валів і Нижньої тераси Парку Високий Замок. Особливе розташування цих історичних паркових зон утворює надзвичайно динамічний характер акустичного ландшафту: від тихих закутків звуків природи до інтенсивних транспортних та індустріальних кластерів", – кажуть у Домі звуку.
Початок о 12:00. Збір біля Порохової Вежі. Для участі в прогулянці потрібно мати дротові навушники, блокноти та олівці. Хто має аудіорекордер, також варто прихопити із собою. А для реєстрації потрібно заповнити форму за посиланням.
Паркові ЧиТанці з Лисом Микитою
У суботу, 25 травня, Дім Франка і Лис Микита запрошують на прогулянку до одної з найкрасивіших львівських локацій – до Стрийського парку. Це чудова нагода почитати разом книжку львівської письменниці Каті Міхаліциної "Хто живе у парку" і поблукати стежками між старих столітніх дерев слідами героїв цієї історії.
"Разом із нашим допитливим Лисом дітки пізнають розмаїття живого світу навколо нас, дізнаються, що в парку живуть не лише тваринки, пташки чи комашки, а кожне дерево, повз яке проходять щодня, має свою назву та історію", – розповідають у Домі Франка.
Початок о 14:00. Лис Микита чекатиме на відвідувачів біля входу Стрийського парку (вхід із вулиці Паркової). Вік учасників – від 5 до 10 років. Вартість участі – 50 гривень. А зареєструватись можна за посиланням.
Мистецтво
Олеся Казнох. Художник в історії
Із вівторка, 30 квітня, у галереї "Зелена канапа" можна буде оглянути цікаву виставку, яка презентує серію робіт Олесі Казнох "Художник в історії"
"У 2021 році я розпочала серію портретів відомих митців з минулого, щоб дослідити як час і місце вплинули на їх творчу реалізацію, славу та роль в історії. Я намалювала художників і художниць, почергово: Луїза Невельсон, Олександра Екстер, Аршил Горькі, Катерина Білокур, Яків Гніздовський, Тарас Шевченко, Олександр Богомазов і Олександр Архипенко, Лі Краснер, Федір Кричевський, Маргіт Сельська, Олександр Мурашко та Модест Сосенко, Марія Синякова, Андрій Ментух, Марія Башкірцева, Соня Делоне. Я закінчила цю серію у 2023. А тепер дивлюсь на неї іншими очима", – ділиться мисткиня.
Виставку можна оглянути до 26 травня.
"Пісня Пісень"
Нацмузей Львова запрошує львів'ян та гостей міста відвідати виставковий проєкт Ольги Погрібної-Кох "Пісня Пісень".
Малярська творчість Ольги Погрібної-Кох – це комплекс архетипних образів та сюжетів, створених з ретроспективи досвіду, знань, скрупульозного психосамоаналізу.
В експозицію виставки увійшли 100 малярських творів, пов’язаних у кілька тематичних циклів, зокрема "Пісня Пісень" (2010–2023), "Ренесанс України" (2022–2023), "Дівчата-квіти", "Сеанс гіпнозу", "Ритуали", "Сезони року" та "Колекція бажань" (2013–2014). Усі сім абсолютно різних "змістовних сонмів" об’єднує віддисциплінований, упізнаваний творчий метод художниці, який ґрунтується на сюрреалістичній стилістиці, змішаній із композиційно-колористичними критеріями галицького артдеко, де кожен образ і предмет мають право мандрувати різними часовими порталами і бути свідками різних національних парадигм.
Детальніше про проєкт за посиланням.
Вартість квитків: дорослі – 100 грн, студенти – 50 грн, учні, пенсіонери – 40 грн. Виставка триватиме до 25 травня.
"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського
Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".
"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.
Читайте також: Найцінніша колекція: У Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським
Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.
Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.
Триватиме виставка до 26 травня.
Виставка "Несучі конструкції" Олега Путрашика
Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.
Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.
Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.
Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.
Експозиція триватиме до 1 червня.
- Актуальне
- Важливе