Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 18 по 24 березня: Leonid Petkun Traditional Quartet

24 березня, 2024 неділя
14:11

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Зустрічі, майстер-класи, лекції та презентації

Лекція Миколи Бандрівського "Розкопки у підземеллях львівських храмів: несподівані відкриття"

У вівторок, 19 березня, у Львівському палаці мистецтв відбудеться лекція доктора історичних наук, старшого наукового співробітника відділу археології Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича НАН України, Голови Археологічної комісії НТШ Миколи Бандрівського "Розкопки у підземеллях львівських храмів: несподівані відкриття".

"Коротко і, надіюся – цікаво, розповім про пошуки у підземеллях Святоюрського собору у Львові (ми копали там утрьох: Роман Сулик, Юрко Лукомський і я. Причому, впродовж чотирьох місяців і знайшли масу прецікавих речей). Також розповім малознані факти про те, як мені випадково пощастило відкопати золотий скарб у храмі святої Марії Магдалини (тепер Органний зал на вулиці Степана Бандери), а також про те, як він туди потрапив і де зараз знаходиться. Ну, і звісно, кілька слів про те, що ще може бути приховане під львівською бруківкою і як усе те прецікаве звідти дістати..." – розповідає Микола Бандрівський.

Початок о 17:00.

афіша

Старенький трамвай, театр і львівська кава: творча зустріч з Ярославом Нудиком

У середу, 20 березня, у Віденській кавʼярні відбудеться творча зустріч із вокалістом культової "Піккардійської Терції", актором, громадським діячем та волонтером Ярославом Нудиком. 

Розмова із Ярославом Нудиком відбудеться про роль мистецтва в час війни, за чим сьогодні люди приходить в театр і на концерти, чи важко сьогодні утримувати інтерес аудиторії до інтелектуальної творчості, як поставити виставу, коли режисер на передовій, актор-військослужбовець – сюрреалізм чи реальність, чому театр називається "Старенький трамвай", а вистава – "Деякі ґатунки орлів" і чому це про сучасність.

Початок о 19:00. Вхід вільний, проте необхідна попередня реєстрація.

афіша

Весняний світогляд. Благодійний вечір поезії і музики

У четвер, 21 березня, у Всесвітній день поезії Дім Франка запрошує на поетично-музичний вечір "СвітОгляд".

"Ваші серця своєю поезією та музикою огортатимуть Олександра Пуляєва, Вікторка Тітарова, Євген Кириленко, Тетяна Оберишин, Дарина Пазенко, Діана Анджейчик, Олена Строганова, Сашко Обрій, Марта Лесів, Олена Зелізна, Адам Лозинський, Олег Клюфас. Приходьте набуватися разом", – розповідають у Домі Франка.

СвітОгляд – проєкт мистецької спільноти Львова, який утворився влітку 2022 року з метою підтримки, висвітлення та популяризації представників української культури: поетів, письменників, музикантів та художників.

Початок о 18:00. Вартість: вхідний квиток у Музей + донат на підтримку проєкту Віднови для захисників від Креативної Резиденції МС6.

афіша

Лекція Ігоря Котика "Віктор Неборак: діапазон поетичного голосу"

У суботу, 23 березня, Мистецька Бібліотека (вул. Шота Руставеллі, 8) запрошує на лекцію літературознавця Ігоря Котика "Віктор Неборак: діапазон поетичного голосу".

"Діапазон поетичного голосу Віктора Неборака – один із найширших не лише серед поетів його покоління, а серед українських поетів загалом. Його поезія то грайлива, легковажна, то меланхолійна й депресивна. То іронічна, саркастична, то лірична та елегійна. Часом – еротична, часом – політична. Буває, що й релігійна. А буває – єретична. Вишукана версифікація чергується з аскетичними верлібрами. Декламація інколи переходить у мелодекламацію, а там – у спів. Маскарад стає способом віддирання машкари", – розповідають організатори.

Початок о 17:00. Вхід вільний.

афіша

Лекція Олексія Молчановського "Питання Прометея: ШІ та виклики поза межами технології"

У суботу, 23 березня, Дім звуку запрошує на лекцію Олексія Молчановського "Питання Прометея: ШІ та виклики поза межами технології".

Олексій Молчановський – директор з інновацій Українського Католицького Університету, засновник та керівник магістерської програми Data Science УКУ (2016 - 2023), голова експертно-консультаційного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації.

"На зустрічі ми поговоримо про поточний стан розвитку технологій штучного інтелекту, їх проникнення у сфери людської діяльності, етичні та екзистенційні виклики, а також як на них реагують в різних країнах світу. Подія відкриє цикл заходів присвячених технологіям ШІ", – кажуть у Домі звуку.

Початок о 15:00. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням.

афіша

Концерти

Бах. Гендель. Брамс

У вівторок, 19 березня, Львівський органний зал запрошує на концерт органної музики "Бах. Гендель. Брамс".

Виконавиця: Олена Мацелюх – орган.

Глибина творів Йоганна Себастьяна Баха, життєствердність Пасакалії Генделя, спокій хоральної прелюдії Йоганнеса Брамса дозволять перезавантажитися та відновитися.

Початок о 19:00. Вартість квитків 100 – 250 гривень. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або ж онлайн.

афіша

Пори року

У середу, 20 березня, Львівський органний зал запрошує на концерт "Пори року" Антоніо Вівальді виконанні хору "Гомін" та органістки Світлани Позднишевої.

"Пори року" – це неперевершений музичний шедевр, який здатен перенести вас за допомогою звуків у весняний гай, наповнений щебетом птахів, у літню грозу, яка налітає стрімко, але так само швидко минає, в осінні сади, щедрі на рясні плоди, чи до теплого зимового каміна. Кожна з чотирьох частин твору вражає своєю красою та емоційністю.

Перекладення бестселеру барокової музики для незвичного складу здійснив молодий харківський композитор Володимир Богатирьов на замовлення Львівського органного залу.

Початок о 19:00. Вартість квитків 100 – 250 гривень. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або ж онлайн.

афіша

Leonid Petkun Traditional Quartet

У неділю, 24 березня, артцентр Дзиґа зкапрошує на концерт від Leonid Petkun Traditional Quartet.

Джазовий квартет Леоніда Петкуна виконає для вас твори Wes Montgomery, Cannonball Adderley, Horace Silver та інших.
Це буде вечір сповнений енергії і яскравих барв, що гармонійно змішуються на палітрі джазової сцени.

Склад: Леонід Петкун – барабани і тарілки; Роман Клепуц – клавішні; Микола Наюк – бас гітара; Назар Копцюх – саксофон.

Початок о 19:00. Вхід 250 гривень.

афіша

Театр

"Енеїда" від Франківського драмтеатру

У вівторок, 19 березня, Національний театр імені Марії Заньковецької запрошує на "Енеїду" в інсценізації Ростислава Держипільського та Олексія Гнатковського.

Це модернова інтерпретація шедевру Івана Котляревського про Україну сьогодні. Масштабне і динамічне дійство, в якому події розвиваються від безтурботної комедії до пекучого холоду подій сьогодення. 

"Ви побачите "Енеїду" нашого часу. У масштабному дійстві події розвиватимуться динамічно, занурюючи глядача то у легку й безтурботну комедію, то у холодний душ наших реалій. У виставі видовищно поєдналися пластика тексту і тіла, а також відеомаппінг на чорно-білому тлі масштабної декорації, на якій час від часу виринають то бурхливі морські хвилі, то рай або пекло", – розповідають творці.

Початок о 18:00. Вартість від 300 гривень. Придбати можна за посиланням.

афіша

Коло

У четвер, 21 березня, Львівський театр ляльок запрошує на виставу "Коло" за режисурою Уляни Мороз

Такий опис дійства пропонує театр: "У час великої біди та зневіри, коли старий світ рушиться, являються Тіні пращурів, щоб розповісти прадавню історію про Круговерть життя. Про те, як було ізпрежди віків, як запалюється нове Сонце, як котиться сакральне Коло над Небесами і Землею, заповнюючи світ дарами. Хто почує цей тихий голос Тіней, той зможе віднайти в собі невидиму силу - Древо Життя, аби вистояти перед випробуваннями і відродитись наново.
Під звуки обрядових пісень автори тіньової вистави оживляють казкові образи традиційного Річного циклу, Великого Кола. Услід за ним ми з’являємось на світ, ростемо, закохуємось, одружуємось, помираємо… І разом з ним народжуємося знову".

Початок о 18:00. Вартість квитків від 150 до 200 гривень, придбати їх можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Відкриття виставки "Тут був мій дім"

У вівторок, 19 березня, у Львові вперше покажуть виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни "360war.in.ua".

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію, як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії. 

Біля світлин будуть розташовані QR-коди, за якими можна побачити цифрову панораму на сайті, також буде можливість роздивитися фото у VR-окулярах.

На глядачів чекають три дуже різні поверхи експозиції, на кожному з яких буде окремий етап. Це загальна хронологія вторгнення, його глобальні наслідки, руйнація життя, важливих для кожної людини місць та історія втраченого будинку, квартири, житла.

Початок відкриття о 17:00. Експозиція розміститься у Пороховій вежі, і триватиме до 17 квітня. В день відкриття вхід безкоштовний, в інші дні – за внесок від 200 грн на подальший розвиток проєкту.  

афіша

"Орнаментальні фуги Василя Кричевського"

У п'ятницю, 22 березня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться відкриття виставки та презентація альбому орнаментів українського архітектора Василя Кричевського.

"В цьому році український світ святкує 151 річницю Василя Кричевського (1873–1952) – архітектора, маляра, дизайнера, художника кіна, книжкового графіка. Діапазон художніх завдань, які виконував Майстер вражає: від монументальної споруди Полтавського земства до крихітного екслібрису", – розповідають організатори.

Проєкт складається з видання альбому та створення декоративних виробів. Це панно на полотні та деревʼяні листівки.

Початок о 18:00.

афіша

Відкриття виставки графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна

У п'ятницю, 22 березня, у Національному музеї у Львові відкриється виставка графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна.

Цей знаменитий київський митець, життя якого останніх десять років було пов'язане з Закарпаттям, покаже графічні роботи, створені упродовж останніх років. Як наголошують у музеї, Андрій Чебикін – особистість із багатим творчим профілем, художник і педагог, віртуоз лінії в естампі та оригінальній графіці. Виразник ліричної і драматичної сутностей життя в численних мистецьких циклах.

Початок відкриття о 16:00. Еспозиція триватиме до 22 квітня.

Фрагмент графіки Андрія Чебикіна

Виставка живопису Тетяни та Миколи Могилатів "Місця сили"

Дім Франка запрошує на відкриття виставки живопису Тетяни та Миколи Могилатів "Місця сили".

Митці часто працюють з натури, і тому всі композиції їхніх полотен – це улюблені для мандрівок Карпати, куточки Балкан і, звичайно, рідний Львів – усе, що дає творчу наснагу авторам в цей непростий час. 

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
22:52
зґвалтування
На Волині на 5 років засудили чоловіка, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
22:26
На хабарі викрили офіцерку Закарпатського ТЦК
21:53
ватра в пам'ять про Небесну Сотню у Львові
У Львові ватрою з українськими піснями вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото
21:30
На Тернопільщині селищна рада сплатить 4,7 млн грн через стихійні сміттєзвалища
21:09
дерева, дрова
На Прикарпатті чоловік за місяць незаконно зрубав лісу на 1 млн грн
21:09
Оновлено
Тетяна Крупа
Суд залишив під вартою очільницю Хмельницької МСЕК Крупу, але зменшив суму застави
20:50
Неналежний технічний стан: на Львівщині оштрафували автобусного перевізника
20:33
Облаштувати стоянки на проспекті Свободи: у Львові створили петицію на підтримку каретного бізнесу
20:17
У Львові знайшли тіло дівчини, яка зникла напередодні
20:14
Світлана Новицька
Адвокатка Новицька, яку судять за держзраду, раніше на нараді ОБСЄ поширювала російські наративи про Україну
20:05
Інтерв’ю
Олег Дуда
Олег Дуда - про масштабні ремонти у Львівському онкоцентрі, введення платних послуг та вплив війни кількість онкохворих
20:00
світло
До чотирьох годин без світла: графіки та групи відключень електроенергії на Львівщині 22 листопада
19:55
прощання
Львів 22 листопада попрощається з полеглим захисником Степаном Панасевичем
19:37
Огляд
Сніг
Сніг, а на дорогах ожеледиця: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 22 листопада
19:13
шахрай, шахрайство
На Рівненщині активізувались шахраї: виманюють гроші від імені ОВА
18:45
ДТП у Тернополі
У Тернополі під колеса вантажівки потрапила жінка
18:17
щеплення вакцинація
На Волині спалах вірусного гепатиту А 
18:02
Міськрада продала приміщення на 16,8 кв. м у центрі Львова за 2,9 млн грн
17:44
Орден за мужність
Двох захисників із Львівщини президент нагородив орденом "За мужність"
17:23
Рибарук
До Львова на "Відкритий діалог" їде харизматичний отець Іван Рибарук з Криворівні
16:50
Незаконно видобув підземні води на близько 5 млн грн: на Прикарпатті судитимуть посадовця
16:37
На вулиці у Залізничному районі Львова повністю перекриють рух транспорту через ремонт дороги 
16:36
Акція родин полонених десантників у Львові
У Львові родини полонених та зниклих безвісти воїнів 80-ки вийшли на мирну акцію
16:21
Турин став 31-м містом-побратимом Львова
16:03
На Рівненщині затримали нападника, який завдав ножових поранень зятю
15:43
Ексчиновник з Жовкви, якого підозрювали в хабарництві, відсудив у держави понад 700 тис. за незаконні дії правоохоронці
15:28
На Тернопільщині розшукують підозрюваного в тяжкому злочині
15:14
партія електронних цигарок
На Львівщині вилучили партію електронних сигарет на 24 млн грн, у складі яких були заборонені речовини
14:59
Ексклюзив
фото школярів у Львові, на яких заводили справи у радянські часи
Пройти шлях репресованого і побачити справи школярів: у музеї "Територія Терору" оновили експозицію
14:44
У Чернівцях затримали містянина, який носив у кишені гранату і запал
14:29
поліція
АМКУ викрив змовників, які брали участь у тендерах на поставку комп'ютерів у Львівській та Івано-Франківській областях
14:14
Фінальний етап VI Всеукраїнського фестивалю-премії "ГРА" стартує зі Львова
13:41
компенсації
На Львівщині підприємці, які працевлаштували переселенців, отримали 15,8 млн грн компенсацій
13:26
На Закарпатті біля кордону з Угорщиною упіймали трьох втікачів з України 
12:52
потяг на маршруті Рава-Руська – Варшава
Укрзалізниця анонсувала новий маршрут Чернівці – Варшава
12:27
Григорій Козловський
За час повномасштабної війни найбільше в Україні розрослась група компаній Григорія Козловського: дослідження YouControl
12:26
На Тернопільщині літня жінка отримала опіки під час готування їжі через спалах газу
12:09
Українське регбі отримує підтримку завдяки міжнародній співпраці
11:57
У Львові на вулиці Пасічній виявили тіло чоловіка
11:43
На Рівненщині правоохоронці затримали двох браконьєрів з 10 кг м'яса косулі
Більше новин