Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 15 по 21 квітня: передвеликодній Тлум&Крам та Автостопом по музичній галактиці

20 квітня, 2024 субота
13:28

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Ярмарки

Передвеликодній Тлум&Крам

У вихідні, 20-21 квітня у Львівському палаці мистецтв відбудеться великий Передвеликодній Тлум&Крам.

На відвідувачів чекатимуть добірка вінтажних і крафтових виробів від понад 100 продавців зі всієї України, лекція про писанкарство від Віри Манько, лекція та огляд святкових жіночих сорочок ХІХ ст. з Полтавщини з колекції Олександра Опарія, експозиція плакатів та архівних відео про святкування Великодня у Шевченківському гаю, експозиція архівних фото, зроблених Іваном Трушем під час святкування Великодня у Косові від Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, а також розспіви гаївок і танків – вчитиме водити Шума.

Окрім того, можна зареєструватися та взяти участь у майстер-класах з писанкарства від Дзвіни Загайської та Віри Манько, і в майстерці із виготовлення гравюри від Марії Кузьміної. Вартість участі оплачується окремо від вхідного квитка і складає від 200 до 950 гривень.

На дітей чекатиме театралізоване читання казок від Дому Франка, майстер-класи з писанкарства та гравюри (для дітей від 5 років, попередня реєстрація).

Придбати квитки можна за посиланням. По 15 квітня їх вартість на один день складатиме 250 гривень, на обидва – 300 гривень. А із 16 квітня та у дні події вартість зросте до 270 і 350 гривень відповідно. Дітям до 12 років, пенсіонерам та військовослужбовцям вхід вільний. 

У суботу подія триватиме із 12:00 по 20:00, а у неділю – із 12:00 по 18:00.

афіша

Зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Лекція Богдана Шумиловича "Телеграф, телепатія, телебачення: в пошуках невидимого"

У четвер, 18 квітня, Центр міської історії запрошує відвідати лекцію Богдана Шумиловича "Телеграф, телепатія, телебачення: в пошуках невидимого", яка є частиною циклу "І буде місто…".

"Під час цієї розмови ми відправимося у подорож, у "минуле сучасності", коли слово "теле" використовувалось не лише для пояснення можливості комунікації на відстані (завдяки телефону чи телеграфу), але й для роздумів про можливості безконтактного впливу на інших людей (наприклад, телепатія) чи об'єкти (як от, телекінез)", – розповідають у ЦМІ.

афіша

Авангард цінностей: Іван Франко

У четвер, 18 квітня, Дім Франка запрошує на розмову про те, куди приводить нас шлях, який ми обираєм, слідуючи своїм цінностям попри все. І цього разу у розмові йтиметься про Івана Франка.

Це друга зустріч із серії подій для спільноти Curly Management Bureau та людей, яким цікаво досліджувати тему практичного застосування цінностей в житті та прийнятті рішень.

В програмі зустрічі:
– Міні-екскурсія Домом Франка у Львові, яку проведе для нас Богдан Тихолоз - франкознавець, директор Львівського національного літературно-меморіального музкю Івана Франка.
– Жива дискусія про важливість слідувати цінностям з практиками спільноти Curly Management.

Початок о 16:30. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням. Вартість: 250 гривень ( оплата після реєстрації). 

Майстер-клас із Веснянок від Олексія Зайця

Із 19 по 21 квітня етнограф Олексій Заєць проведе співочий майстер-клас "Веснянки й до веснянок" у бібліотеці на Мулярській.

Як розповідають організатори, Олексій Заєць з дитинства збирає та зберігає автентичну українську пісню. Він – керівник двох творчих колективів у селищах Калинівка та Фасова, що на Київщині. Олексій є справжнім носієм та зберігачем традиції, а матеріал, який він надає до вичення зібраний ним особисто.

Розклад майстерок: 19 квітня – з 18:00 до 20:00, 20 та 21 квітня – з 15:00 до 19:00 з перервою. Вартість від 1400 до 2800 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.

афіша

Звукові прогулянки із Остапом Мануляком

У неділю, 21 квітня, Дім звуку та композитор Остап Мануляк кличе дослідників львівського саундскейпу долучитися до вивчення звукових ландшафтів місцевих парків.

"Досліджуватимемо звуковий ландшафт Парку імені Івана Франка, який є найстарішим публічним міським львівським парком", – розповідають організатори.

Для участі необхідно зареєструватися за посиланням, а із собою мати дротові навушники. А ті, хто має власний портативний аудіорекордер, можуть приходити без реєстрації.

Старт – 12:00, місце збору – біля ротонди у парку імені Івана Франка.

афіша

Концерти

Бандура. Трибʼют

У четвер, 18 квітня, у стінах Львівської філармонії 70-річний ювілей створення класу бандури збирає студентів, викладачів, випускників, які стали знаними артистами, а також запрошує усіх закоханих у звучання бандури слухачів. 

Окрім того, подія присвячена 180-літтю створення Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

"Берегти історію та звучання своєї країни, бути її голосом, поширювати її пісню – саме таке призначення для себе обрали учасники концерту. Усіх їх обʼєднали роки навчання в класі бандури Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, започаткованому 70 років тому фундатором академічної школи гри на бандурі Василем Явтуховичем Герасименком", – кажуть у філармонії.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 190 до 250 гривень, придбати їх можна за посиланням.

афіша

Jam session у Дзизі

У четвер, 18 квітня, львів'ян та гостей міста запрошують до Дзиґи на Jam session.

У вечір, коли  джазові музиканти відточують свою майстерність та діляться своїми емоціями з публікою, можна буде почути звучання різноманітних музичних інструментів, вокалу та імпровізацій у різних джазових стилях таких як бі боп, хард хоб і кул.

Приєднатися до джему запрошують зокрема і студентів ЛНМА, а також всіх  охочих, хто грає, співає та підтримує джазову творчість.

Початок о 20:00. Вартість входу 200 гривень.

афіша

"Ремінісценції.UA" від ТанцТеатру "Життя"

У п'ятницю, 19 квітня, на сцені Львівської національної філармонії відбудеться історично-музичне, мультимедійне дійство "Ремінісценції.UA" від ТанцТеатру "Життя".

Як описують проєкт творці, "Ремінісценції.UA" – це мікс різних жанрів: слово, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція. Унікальність проєкту полягає в тому, що сучасними сценічними засобами ТанцТеатр розповідає глядачеві понад 300-літню історію нищення України Російською імперією. Проєкт складається із десяти новел, своєрідних персональних історій про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас – і про Віру, Життя, Надію, Боротьбу за Україну. Тут використані твори українських композиторів Богдана Весоловського, Анатолія Кос-Анатольського, Ярослава Барнича, Володимира Івасюка та інших.

Мета проєкту – повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. 

Початок о 19:00. Вартість квитків від 190 до 490 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.

Ремінісценції.UA, ТанцТеатр "Життя"

Музичний перформанс у Львові. Концерт #PlayForUA

У суботу, 20 квітня, арт-рух Експеримент та Львівський музей історії релігії запрошують на концерт музики до всесвітньовідомих кіношедеврів.

Подія відбудеться у рамках проєкту #PlayForUA, який створений для підтримки ЗСУ через благодійні концерти українських  музикантів. 

"Цього разу ми пропонуємо зануритися у світ "Гри престолів", спуститися у катакомби "Привида опери", відчути містичність гармоній з "Ангелів і демонів", згадати кумедні моменти з "Рожевої пантери" і "Високого блондина" та побувати в глибинах космосу з мотивами фільму "Інтерстеллар". На музичному перформансі прозвучать також відомі мелодії з фільмів "Агент 007" та "Амелі". На вас чекає суміш класичного звучання та електронних гармоній, що створюють незабутню атмосферу повного занурення у музично-сюжетне полотно", – розповідають організатори.

Початок о 15:00. Квитки можна придбати у касі музею або замовити за телефоном: 067 702 13 21 (Катя).

афіша

Автостопом по музичній галактиці: планета інструментів

У неділю, 21 квітня, Львівська філармонія запрошує наймолодших поціновувачів музики на інтерактивний концерт "Автостопом по музичній галактиці: планета інструментів".

Разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями та особливостями кожної з планет. Також перед концертом, об 11:00, на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку "TEMPO".

Початок інтерактивів об 11:00, а концерт розпочнеться об 11:30. Вартість квитків 150 – 450 гривень: при купівлі 3-х квитків діє 25%, від 4-х – знижка 50%. Вхід для дітей до 3-х років вільний. Придбати квитки можна за посиланням.

афіша

Концерт чарівної класики Антоніо Вівальді при свічках

У неділю, 21 квітня, Львівський палац мистецтв запрошує на концерт чарівної класики Антоніо Вівальді при свічках.

На гостей чекає світло сотень свічок та гра оркестру "Віртуози Львова" легендарних творів геніального Антоніо Вівальді "Пори року" та інших.

"Подаруйте собі та близьким, теплий вечір з музикою, шампанським та цукерками, де особливості додадуть свічки", – кажуть у палаці.

Початок концертів о 15:00 та о 18:00. Вартість від 440 до 540 гривень. Придбати можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Виставка живопису Анатолія Мельника "Крізь призму"

У четвер,18 квітня,  у виставкових залах головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття персональної виставки живопису Анатолія Мельника "Крізь призму".

Анатолій Мельник – відомий український художник, музеєзнавець, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України.

Проєкт "Крізь призму" – це філософсько-мистецький дискурс на теми людського буття, що маніфестуються в доступних чуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах. У центрі авторських інтенцій – традиційні сюжети та образи, які зазнають формально-змістових перетворень.

Початок о 17:00.

афіша

Інсталяція "Розпізнати. Реагувати" 

З 18 по 21 квітня 2024 року у Львові, у галереї артцентру "Дзиґа", у межах міжнародного проєкту "SAFEGUARDING. Безпека дитини в середовищі церкви" відбудеться виставка-презентація "Розпізнати. Реагувати".

Крізь мистецьку призму, автори проєкту дивляться на складні теми насильства, і показують, як дорослі можуть впливати на формування безпечного середовища для дитини. Авторка начерків, які стали частиною проєкту та інсталяції, – художниця й іконописиця Уляна Креховець. 

Під час виставки діятиме простір рефлексії, де кожен охочий зможе у творчий спосіб переосмислити, чим для нього/неї є безпека та зобразити свій досвід і сприйняття мистецьких сюжетів виставки. Виставка націлена на дорослих, але можна також приходити з дітьми, для них організатори подбали про окремий простір для творчого висловлення.

афіша

Виставка "Прийшли, заспівали, перемогли!", присвячена історії успіху "Щедрика"

У Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ триває виставка "Прийшли, заспівали, перемогли!"

Виставка присвячена історії міжнародного успіху "Щедрика" Миколи Леонтовича та світових гастролей Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця.

На стендах виставки дослідниця зібрала близько сотні унікальних документів та фотографій з історії інтернаціоналізації "Щедрика" та світових гастролей хору Олександра Кошиця. Це матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше.

Триватиме експозиція по 26 квітня. 

афіша

Виставка "Несучі конструкції" Олега Путрашика

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.

Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.

Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.

Експозиція триватиме до 1 червня.

афіша

Із полум'я зродились

У Львівському історичному музеї відкрили унікальну виставку фотографій та артефактів війни "Із полум’я зродились". Вона присвячена українським військовим, волонтерам та медикам.

На виставці представлені історії та артефакти 23 учасників російсько-української війни, які зібрала команда проєкту. Вони також зібрані в однойменному артбуці. А всі фото зробила фотографиня Міна Сорвіно. Світлини дуже яскраві та відображають характер героїв. Тут і добре знана Тайра (Юлія Паєвська), якої артефактами стали футболка та турнікети. І військова волонтерка Тата Кеплер, яка працює не покладаючи рук, яка передала для виставок свою картину.  Льотчик Вадим "Karaya" Ворошилов залишив свій підпис та послання на шоломі, ідентичному до того, у якому здійснює свої вильоти. 

Виставка триватиме до 29 квітня. Під час заходу організатори провели також аукціон, щоб зібрати кошти на потреби Мобільної евакуації поранених, а точніше на ремонт евакуаційних вагонів. Усі, хто відвідає виставку також мають нагоду долучитися до важливого збору будь-якою зручною сумою. 

виставка "Із полумя зродились" у Львові

Виставка графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна

Національний музей у Львові запрошує на виставку графіки "Чав Овна" одного з фундаторів національної моделі мистецької освіти в Україні Андрія Чебикіна.

Цей знаменитий київський митець, життя якого останніх десять років було пов'язане з Закарпаттям, покаже графічні роботи, створені упродовж останніх років. Як наголошують у музеї, Андрій Чебикін   особистість із багатим творчим профілем, художник і педагог, віртуоз лінії в естампі та оригінальній графіці. Виразник ліричної і драматичної сутностей життя в численних мистецьких циклах.

Експозиція триватиме до 22 квітня.

Фрагмент графіки Андрія Чебикіна

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Яків Гніздовський. Світи близькі і далекі

У Shum Art Gallery можна переглянути майже дев’яносто робіт добре знаного і любленого у світі українсько-американського графіка Якова Гніздовського на виставці "Світи близькі і далекі".

Назва виставки, а також розділи, на які поділена експозиція: Дерево Мандрівника, Жак Гніздовський, Птахи і Звірі, Український Гротеск, Колекція Екзотичних Рослин, Епілог, Знак і Слово попровадять мистецькими та географічними дорогами українського емігранта, і відкриють світи митця такі близькі, хоч і ніби далекі.

Виставку доповнили твори із колекції Івана Гречка і Українського Католицького Університету, збірки меморіального музею художника в рідному селі Пилипче, твори надані родиною художника, а також роботи із приватних колекцій.

В рамках виставки відбуватиметься збір коштів на потреби українського війська, деталі якого у галереї озвучать згодом.

Галерея працює із вівторка по неділю з 12:00 до 18:00. Вхід: 50 гривень, пільговий – 25 гривень.

афіша

"Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

У Львові проєктом, який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" (у колишньому будинку "Укрсоцбанку").

Кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст увійшли до експозиції Центру.

Вартість квитків від 150 до 400 гривень. Графік робботи: вівторок – п'ятниця: 11:00 – 20:00, субота – неділя: 12:00 – 21:00.

Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій"

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
22:52
зґвалтування
На Волині на 5 років засудили чоловіка, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
22:26
На хабарі викрили офіцерку Закарпатського ТЦК
21:53
ватра в пам'ять про Небесну Сотню у Львові
У Львові ватрою з українськими піснями вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото
21:30
На Тернопільщині селищна рада сплатить 4,7 млн грн через стихійні сміттєзвалища
21:09
дерева, дрова
На Прикарпатті чоловік за місяць незаконно зрубав лісу на 1 млн грн
21:09
Оновлено
Тетяна Крупа
Суд залишив під вартою очільницю Хмельницької МСЕК Крупу, але зменшив суму застави
20:50
Неналежний технічний стан: на Львівщині оштрафували автобусного перевізника
20:33
Облаштувати стоянки на проспекті Свободи: у Львові створили петицію на підтримку каретного бізнесу
20:17
У Львові знайшли тіло дівчини, яка зникла напередодні
20:14
Світлана Новицька
Адвокатка Новицька, яку судять за держзраду, раніше на нараді ОБСЄ поширювала російські наративи про Україну
20:05
Інтерв’ю
Олег Дуда
Олег Дуда - про масштабні ремонти у Львівському онкоцентрі, введення платних послуг та вплив війни кількість онкохворих
20:00
світло
До чотирьох годин без світла: графіки та групи відключень електроенергії на Львівщині 22 листопада
19:55
прощання
Львів 22 листопада попрощається з полеглим захисником Степаном Панасевичем
19:37
Огляд
Сніг
Сніг, а на дорогах ожеледиця: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 22 листопада
19:13
шахрай, шахрайство
На Рівненщині активізувались шахраї: виманюють гроші від імені ОВА
18:45
ДТП у Тернополі
У Тернополі під колеса вантажівки потрапила жінка
18:17
щеплення вакцинація
На Волині спалах вірусного гепатиту А 
18:02
Міськрада продала приміщення на 16,8 кв. м у центрі Львова за 2,9 млн грн
17:44
Орден за мужність
Двох захисників із Львівщини президент нагородив орденом "За мужність"
17:23
Рибарук
До Львова на "Відкритий діалог" їде харизматичний отець Іван Рибарук з Криворівні
16:50
Незаконно видобув підземні води на близько 5 млн грн: на Прикарпатті судитимуть посадовця
16:37
На вулиці у Залізничному районі Львова повністю перекриють рух транспорту через ремонт дороги 
16:36
Акція родин полонених десантників у Львові
У Львові родини полонених та зниклих безвісти воїнів 80-ки вийшли на мирну акцію
16:21
Турин став 31-м містом-побратимом Львова
16:03
На Рівненщині затримали нападника, який завдав ножових поранень зятю
15:43
Ексчиновник з Жовкви, якого підозрювали в хабарництві, відсудив у держави понад 700 тис. за незаконні дії правоохоронці
15:28
На Тернопільщині розшукують підозрюваного в тяжкому злочині
15:14
партія електронних цигарок
На Львівщині вилучили партію електронних сигарет на 24 млн грн, у складі яких були заборонені речовини
14:59
Ексклюзив
фото школярів у Львові, на яких заводили справи у радянські часи
Пройти шлях репресованого і побачити справи школярів: у музеї "Територія Терору" оновили експозицію
14:44
У Чернівцях затримали містянина, який носив у кишені гранату і запал
14:29
поліція
АМКУ викрив змовників, які брали участь у тендерах на поставку комп'ютерів у Львівській та Івано-Франківській областях
14:14
Фінальний етап VI Всеукраїнського фестивалю-премії "ГРА" стартує зі Львова
13:41
компенсації
На Львівщині підприємці, які працевлаштували переселенців, отримали 15,8 млн грн компенсацій
13:26
На Закарпатті біля кордону з Угорщиною упіймали трьох втікачів з України 
12:52
потяг на маршруті Рава-Руська – Варшава
Укрзалізниця анонсувала новий маршрут Чернівці – Варшава
12:27
Григорій Козловський
За час повномасштабної війни найбільше в Україні розрослась група компаній Григорія Козловського: дослідження YouControl
12:26
На Тернопільщині літня жінка отримала опіки під час готування їжі через спалах газу
12:09
Українське регбі отримує підтримку завдяки міжнародній співпраці
11:57
У Львові на вулиці Пасічній виявили тіло чоловіка
11:43
На Рівненщині правоохоронці затримали двох браконьєрів з 10 кг м'яса косулі
Більше новин