
Розгляд справи про вбивство Ірини Фаріон: суд оголосив перерву до 2 квітня
У Львові, в Шевченківському райсуді, 26 березня розглядали справу щодо вбивства Ірини Фаріон
Про це повідомляє Суспільне із зали суду.
Засідання у Шевченківському районному суді Львова розпочалося о 12:15.
У засіданні, як і попередні два рази, не бере участь адвокатка Софії Особи (донька Ірини Фаріон) Наталія Романик. Софія Особа не заперечує проти продовження засідання за її відсутності.
В залі також присутні жінки, які одягнені у футболки із зображенням підозрюваного у вбивстві В'ячеслава Зінченка.
Адвокат Зінченка Юрій Немировський подав письмове зауваження щодо доказів і відеоогляду місця скоєння злочину. Зокрема, захисник говорить про невідповідності у протоколі та фальсифікацію відео із місця події.
"В сукупності всі ці докази дають всі підстави вважати, що протокол з огляду місця події й саме відео що фіксує цю слідчу дію – сфальсифіковане і не є допустимими доказами", — каже Немировський.
Прокурор Дмитро Петльовий відкидає усі зауваження адвокатів обвинуваченого.
Донька Ірини Фаріон Софія Особа подала клопотання про проведення частини засідання, де буде досліджуватися протокол огляду тіла мовознавиці.
"Прошу провести судове засідання, на якому буде досліджуватися протокол огляду трупа Ірини Дмитрівни Фаріон, у закритому режимі, оскільки протокол містить світлини оголеного тіла жертви", — повідомила Софія Особа.
Суд задовольнив це клопотання, частину сьогоднішнього засідання проведуть у закритому режимі.
На попередньому слуханні, яке було 13 березня, у суді завершили перегляд відео із місця вбивства Ірини Фаріон.
Своєю чергою під час перегляду слідчого експерименту для розмови з адвокатом, Зінченко раптово попросив перерву. Після неї обвинувачений зазначив, що свідчення свідка та статиста мають розбіжності.
"Щойно від слідчого було запитання до свідка "в якому місці свідок побачив підозрілу особу, коли був постріл". За показами свідка, він побачив підозрілу особу десь за 7-20 метрів від місця, де лежала вбита. Тобто це вкрай не збігається з показами. Там було 110 см, якщо я не помиляюсь....", - каже Зінченко.
Після перегляду слідчого експерименту з місця вбивства за участі свідків, суд оголосив перерву до 2 квітня. Нацгвардія не дозволила журналістам поговорити із Зінченком після закінчення судового засідання.
Хронологія подій у справі про вбивство Ірини Фаріон
У п'ятницю, 19 липня, у Львові на вул. Масарика, 3 на професорку Львівської політехніки Ірину Фаріон вчинили замах. Невідомий вистрелив їй у голову з вогнепальної зброї.
Ірину Фаріон доправили до лікарні Св. Пантелеймона. За годину медики повідомили, що Ірина Фаріон померла у лікарні.
Після смерті політикині злочин перекваліфікували на (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. До розслідування залучили майже всю поліцію міста, частково - Львівщини, також працювали оперативники та слідчі груп, які приїхали з Києва на чолі із заступниками Нацполіції та СБУ.
Президент України Володимир Зеленський 25 липня повідомив про затримання у Дніпрі підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон. Ним виявився 18-річний юнак. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що в пошуках стрільця поліція обшукала 100 га лісу. Як стало відомо "Еспресо.Захід" з поінформованих джерел у правоохоронних органах, йдеться про Брюховицький ліс.
26 липня в Галицькому суді Львова відбулося судове засідання, на якому обрали запобіжний захід підозрюваному в убивстві Ірини Фаріон - тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.
13 вересня на пресконференції адвокатка доньки Ірини Фаріон заявила, що вони наполягатимуть на перекваліфікації обвинувачення, а саме - на заміні частини першої статті про умисне вбивство на другу, яка передбачає можливість довічного ув'язнення.
Зміна кваліфікації злочину у справі
У грудні фігуранту у справі про вбивство Ірини Фаріон змінили кваліфікацію злочину та скерували матеріали до суду. Слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи слідчого управління поліції Львівщини змінили кваліфікацію злочину та 25 грудня скерували обвинувальний акт до суду за такими статтями: (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), (Умисне вбивство особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості) Кримінального кодексу України.
Йому загрожує довічне позбавлення волі.



- Актуальне
- Важливе





