"Кіт Ґаватовича" знає, як "виходити за рамки комами, крапками і дужками"
Сьогодні у Львові завершується оригінальний театральний фестиваль.
Мультимедійною виставою-перформансом "Кострубізми. Кумановський" – проєктом луцького незалежного театру "ГаРмИдЕр", присвяченим яскравому представнику українського мистецького андеграунду другої половини ХХ – початку ХХІ століття, самобутній та цікавій особистості, художникові Миколі Кумановському, якого не стало п'ять років тому, завершився вчорашній день 6-й Міжнародного театрального фестивалю "Кіт Ґаватовича". Фестиваль (за фокусну тему якого обрано "Нову гравітацію") стартував у Львівському мистецькому просторі Lem Station у п'ятницю і завершиться сьогодні перформансом "Трансфігурація" відомого французького художника, скульптора та перформера Олів'є де Сагазана, який свого часу авторитетне британське видання "The Guardian" назвало "найоригінальнішим і найнеймовірнішим з того, що ви будь-коли бачили". Про це інформує "Еспресо.Захід".
Отже "Кострубізми. Кумановський", дійство, в основу якого лягла серія графічних та літературних творів Миколи Кумановського, що раніше не оприлюднювалася і яку надала для вистави дружина художника. Зміксувавши кілька мистецьких жанрів та ожививши графіку художника для 3D-cцени, театр "ГаРмИдЕр" в умовах карантину за підтримки Українського культурного фонду створив не просто спектакль на перетині жанрів, де присутній і живий фізичний театр, і віртуальна сцена з анімованими роботами художника. Він привідкрив завісу над особистістю "з біса доброго художника" (свого часу прототипа головного героя зі скандального роману Оксани Забужко "Польові дослідження українського сексу"), а також автора герба Луцька, ілюстрацій до повного зібрання творів Григорія Сковороди, яке побачило світ у США й інших вагомих речей. І головне над тим, що художника справді хвилювало. Адже уродженець Хмельниччини, що вчився у Львові, а осів на Волині Микола Кумановський, попри свою фізичну неприсутність, і сьогодні інтригує не менше.
Інакше кажучи, про що вистава? Про те, як "виходити за рамки комами, крапками і дужками". Про нотатки "на рукаві". Про "пахощі звуків". Про багато інакших речей, які окреслював чи про які упродовж години згадував у всьому цьому містичному дійстві чи в які втілювався, з якими взаємодіяв актор Павло Порицький…
Фото: Ярина Коваль
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе