Хворі на рак у Львівській області зволікають зі зверненням по допомогу. Онколог пояснив, чому

Цьогоріч у Львівському онкоцентрі знову не дорахуються 15% пацієнтів. Це приблизно 200 людей, які хворіють на рак, але до лікаря ще не дійшли. Звернуться пізніше, але вже на занедбаних стадіях

Про це у коментарі спресо.Захід" розповів заступник генерального директора з хірургічної роботи Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда.

"До карантину та війни система (виявлення онкопацієнтів. – ред.) працювала краще, тому й хворі приходили до нас швидше. Зверталися до сімейного лікаря, той направляв (на обстеження, до онколога. ред.). Сьогодні такий час, що люди менше звертають на себе увагу і йдуть до лікаря тоді, коли вже є симптоми. Але тоді це, як правило, вже більш пізня стадія", – розповідає лікар.

Він наголошує, що при онкозахворюваннях краще звертатися, коли симптомів ще немає

"Є такі "ножиці", такий парадокс: хворих виявляємо менше, але на більш пізніх стадіях. Якщо раніше впродовж року брали (на облік. — ред.) 800 пацієнтів, а зараз беремо 600, то цих хворих не стало на 200 менше. Тих 200 прийде пізніше й відразу у пізніх стадіях", – зауважує Олег Дуда.

За його словами, цього року онкологи спостерігають ту ж тенденцію, що й минулого "ковідного", карантинного року, коли жителі Львівської області також зверталися менше. "У порівнянні з 2019, у 2020, 2021 і 2022 роках ми не добирали щороку приблизно 15% пацієнтів. Наприклад, жінок із раком грудної залози у занедбаних стадіях у нас було приблизно 23%. Зараз таких приблизно 27%", – каже фахівець.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.