"Хворі їдуть з цілої України". Львівський онкоцентр придбав ультрасучасне обладнання, яке дає шанс на порятунок пацієнтам на пізніх стадіях захворювання
Метод хемоперфузії онкоцентр спільно з кафедрою онкології Львівського медуніверситету запровадив першим в Україні та одним з перших в Європі ще 15 років тому. Попри те, що його згодом почали застосовували в деяких інших українських медзакладах, за кількістю таких медичних маніпуляцій Львів продовжував утримувати провідні позиції. Однак апарат, яким львівські медики користувалися досі, дещо застарів
Про це "Еспресо.Захід" розповів заступник генерального директора онкоцентру з хірургічної роботи Львівського державного онкологічного регіонального центру Олег Дуда.
"Метод хемоперфузії розробили у США. Коли ми тільки почали його застосовувати, у стандартах лікування він був лише в Франції, яка першою його дослідила, — зауважує Олег Дуда. — Ми також були одними з перших, хто його випробовував, назбиравши велику доказову базу. Це вже зараз доведено, що метод допомагає, працює. У свої стандарти лікування пацієнток з раком яєчників його ввели наші американські колеги й застосовує багато європейських клінік. В Україні, наскільки мені відомо, це робить Національний інститут раку та Одеса (Одеський обласний онкологічний диспансер. — ред.). Новий апарат, який ми придбали за 2,9 млн гривень, дозволяє проводити процедуру більш якісно та швидше. Спочатку планувалося, що це буде зроблено за обласні кошти, але медична апаратура подорожчала. Попередньо думали за ці гроші придбати два апарати, але один не вмістився в ціні".
Новий апарат — надсучасний, значно полегшує роботу хірургів і має багато ступенів контролю, що робить процедуру значно безпечнішою для пацієнтів. Як пояснює онкохірург, застосовують його для проведення хімієтерапії у хворих на рак яєчників, рак шлунка, псевдоміксому очеревини тощо. "Це складні захворювання, які у пізніх стадіях дають метастазування по очеревині (всередині живота). Лікування передбачає застосування тріади заходів, — пояснює Олег Дуда. — Спочатку проводиться обширна циторедуктивна операція, під час якої все максимально видаляється (весь пухлинний масив, який бачать хірурги. — ред.). Після цього, коли пацієнт ще в наркозі, проводиться хайпек (внутрішньочеревна гіпертермічна хімієтерапія. — ред.). У черевну порожнину вводиться хімієпрепарат, нагрітий до +41 +43ºС, порожнина промивається, а хімієпрепарат, накопичившись у ній, вбиває метастатичні клітини. Завершельний етап — системна хімієтерапія. Такий комплекс заходів дає дуже хороший ефект. Раніше такі хворі просто гинули".
Застосовуючи метод гарячої хімієтерапії, львівським онкологам вдалося допомогти більш як 300 пацієнтам й хворі продовжують їхати на цю процедуру з цілої України, адже часто це їхній останній шанс на порятунок.
Розхідні матеріали — надзвичайно дорогі, проте в "бонус" до апарату компанія передала лікарні 20 безплатних наборів, тож хворі їх не купують. Олег Дуда сподівається, що надалі вартість розхідних матеріалів покриватиме Національна служба здоров'я.
Наталія Гелий
- У Швеції розробили простий тест, який може виявити 14 різних типів раку на першій стадії.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе