Художник Володимир Стасенко подарував "Антея" Кульчицької Нацмузею у Львові
Художник Володимир Стасенко передав акварель Олени Кульчицької "Антей" із власної мистецької колекції до Національного музею у Львові
Про це Володимир Стасенко розповів Еспресо.Захід.
Фонди Національному музею у Львові в особі Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької поповнилися ще одним твором видатної української художниці Олени Кульчицької - аквареллю "Антей". Цю роботу передав в дар музеєві відомий львівський художник та мистецтвознавець, що понад 20 років пропрацював в Українській академії друкарства і навіть 15 років очолював тут кафедру книжкової графіки та дизайну друкованої продукції, Володимир Стасенко.
Як розповів нам художник, він уже не вперше дарує роботи з власної приватної збірки Національному музею у Львові – дещо раніше це була колекція іконопису. Акварель "Антей" Олени Кульчицької свого часу подарували його мамі, а вже мама передала у власність синові.
"Персонально для мене ця акварель дуже важлива, - каже Володимир Стасенко. – Властиво, через її символізм, простір для фантазії та асоціацій. А ще через те, що вона максимально вписується у мою власну життєву філософію. Легенду про Антея, який набирався сил від рідної землі, знаємо усі. Сьогодні ця легенда, як ніколи актуальна. А акварель в історичному сенсі - просто знакова. Він січня по липень вона була на реставрації. Завдяки фахівцю-реставратору Лесі Дзендзелюк сьогодні "Антей" отримав нове дихання".
Важливо, що зараз у стінах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької триває виставка акварелей Володимира Стасенка "Сонцествердження". Мова про два десятки роботи, які заслужений діяч мистецтв України, член активу НСХУ, Спілки критиків та істориків мистецтва та Спілки дизайнерів України, професор, учасник численних мистецьких проєктів і виставок (серед яких – понад десяток персональних) в Україні, Польщі, Чехії, Німеччині, Угорщині, Італії, Іспанії, та Китаї, Володимир Стасенко створив упродовж 2018–2020 років під час мандрівок Галичиною (Жовква, Розлуч, Старе Село, Розгірче) та у місті Вшерадіце (Чехія). Як наголошує художник, прийти до Олени Кульчицької з виставкою акварелі – це шалена відповідальність для будь-якого художника, бо сама Олена Львівна була справжнім маестро у цій складній техніці.
Творчі практики Володимира Стасенка – це множинність способів упорядкування ціннісних установок, це різні синтактичні конструкти, якими автор означує життєвий простір та його смислову палітру, - написав в анотації до виставки мистецтвознавець Роман Яців. - При взаємодії емпірики та уяви розбудовується синкретичний світогляд, в якому сполучені творча воля, субстанції духу та екзистенції. Це ключовий пункт мистецького наративу художника. З відповідним запасом прагнень та "внутрішніх двигунів" і формуються різні тематичні групи його творів". Роман Яців також підкреслив, що Володимир Стасенко скріплює оптимістичну вертикаль свого творчого поступу (проникаючи в дедалі тонші вібрації іманентності в доступних кожній людині локаціях повсякденності) через вібраціїсвітла й тіней, що віртуозно сплелися в незліченних комбінаціях точно вписаних пластично-колірних площин та ліній.
Виставка "Сонцествердження" експонуватиметься в Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької до 31 серпня.
- Нацмузей у Львові спільно з V-Art готує NFT-колекцію "Альтернативні виміри" з цифрових версій 24-х музейних творів, що ніколи не потрапляли до постійної музейної експозиції
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе