"Ходити в дорогий ресторан треба тоді, коли ситий", – сценарист зі Львівщини про якісне українське кіно
Українці "голодні" на масове кіно, а коли наситяться, можна думати про високу культуру.
Цієї думки притримується відомий сценарист Ярослав Стень. У його доробку такі успішні проєкти як: "Останній москаль", "Великі вуйки", "Село на мільйон". Також він долучився до створення трилогії "Скажених весіль", які стали рекордсменами за касовими зборами.
Ярослав Стень навчався у "Львівській політехніці" й розповів рідній альма матер про свій творчий шлях, як з хіміками завдяки КВН став сценаристом успішних фільмів і серіалів, передає "Еспресо.Захід".
Зокрема, він висловив свою думку про те, як українському кінематографу вийти на світовий рівень.
"Є багато думок, як прийти до максимально якісного українського кіна. Розповім один приклад, який часто наводить наш товариш Микола Куцик. Подумаймо про кіно з боку ресторанного бізнесу. Якщо людина голодна, а ти ведеш її в шикарний ресторан, де дають на тарілку кілька шматочків високоякісної кухні, тоді так, воно буде смачне, але людина не насититься. Ходити в дорогий ресторан треба тоді, коли ситий. Поки ми не наситимо нашого масового глядача різним кіном, то важко говорити про високу культуру. Українських фільмів має бути багато настільки, щоб глядач сам почав думати про якісніший вибір. Бо коли ти голодний, то не перебираєш і не бачиш різниці. Тому поки рано думати про якісь високі матерії", – наголошує сценарист.
Читайте також: У Львові завершують зйомки фільму про книгу рецептів невістки Франка. Фото
Крім цього, Ярослав Стень скептично ставиться до "групи людей, які призначили себе українськими митцями і лише вони "знають", як знімати українське кіно".
"А все, що роблять не вони – це, на їхню думку, низькопробне, погане, фільми для "бидломаси". Вони прямо так і кажуть, не вибираючи слів, одразу вішають ярлики. Але насправді, якщо говорити про популярність і самоокупність, то більшість цих самоназваних мистецьких і патріотичних фільмів, вони ледь збирають мільйон гривень, коли держава вкладає в них десятки мільйонів. "Скажене весілля", "Дзідзьо Контрабас" – ці фільми є самоокупні й люди про них знають. А чому знають? Бо є ще один великий нюанс, який називається PR-кампанія. У масових фільмах вкладають гроші у рекламу, щоб люди йшли в кінотеатри. А в мистецькі майже не вкладають, бо завідома знають, що з фінансового боку – це провал. Тому віра у своє кіно теж дає результат", – каже сценарист.
Читайте також: "Культурна дипломатія, якої нам не вистачає". На телеканалі Еспресо показали фільм "ЮКІ – історія перемог вільних українців"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе