Хлопців привозять щодня: львівська волонтерка розповіла про роботу військового госпіталю
До Львова вони потрапляють переважно у середньому стані важкості
Про це координаторка волонтерської служби військово-медичного клінічного центру Західного регіону Наталія Арестова розповіла у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
Наталія Арестова ще з 2014 року волонтерить у військовому госпіталі у Львові. Нині теж допомагає пораненим хлопцям.
"Треба зрозуміти, що львівський госпіталь не є передовий, - каже Наталія Арестова. - До нас поступають пацієнти вже після лікування в інших передових госпіталях з Дніпра, Донецької та Луганської областей. Лише, коли ставалися масові ракетні атаки у львівській області, тоді наш госпіталь виконував функцію передового. Наприклад, як було після удару по Яворівському полігоні. Тоді були масові поступлення. А так все регулюється та планується. З попередніх госпіталів, з попередніх етапів передається інформація, які пацієнти будуть, скільки яких пацієнтів. Наші лікарі вже приблизно знають хто приїде і що потрібно для лікування".
Вразила велика кількість ампутацій під час великої війни
За словами волонтерки, переважно військові потрапляють у львівський госпіталь у середньому стані важкості. Тому що легких поранених лікують ближче до зони бойових дій, а важких пацієнтів рідко перевозять.
"Що вразило на початок цієї активної повномасштабної війни - велика кількість хлопців з ампутаціями. При чому з ампутаціями подвійними та потрійними. У 2014-2015 роках такого не було. Якщо зачіпати тактичну медицину, коли є поранення і накладають турнікети – це рятує життя, але збільшує кількість ампутацій. Але цінність людського життя є набагато більшою, ніж рука, нога, тим паче, що зараз наше протезування в Україні буде передовим в світі. З таким досвідом, з такою кількістю вмотивованих людей, які хочуть запротезуватися, хочуть ходити та повертатися в армію".
- Актуальне
- Важливе