Керівників львівських шкіл, які збиратимуть з батьків кошти на укриття, притягнуть до відповідальності
У міськраді прокоментували "тривожні списки", які оприлюднюють у батьківських чатах львівських школярів.
Батьки не повинні здавати власні кошти на облаштування укриттів у школах. Крім того, школи мають відповідний кошторис для забезпечення укриття всім необхідним.
Про це в коментарі для "Еспресо. Захід" повідомили в.о начальника управління освіти Леся Васюта.
"Збирати гроші з батьків на облаштування укриттів у школі, бо там хочуть провести ремонт – просто немислимо. Якщо є така інформація, керівників таких закладів притягнуть до відповідальності.
Зараз укриття прибрані, винесені зайві предмети – ще з вересня чи жовтня. Їх увесь час підтримують у належному стані. Там мають бути лавки для дітей, ємності з питною водою – кулери. Власне, наголошу, що школи це закупили своїм коштом, бо школи мають на це виділені кошти", – зазначила пані Васюта.
Вона додала, що в укриттях має бути резервне штучне освітлення. Це – ліхтарі з запасними батарейками, але в жодному разі не свічки. Первинні засоби пожежогасіння (тобто вогнегасники), засоби надання медичної допомоги, засоби зв'язку і сповіщення (телефони і радіоприймачі), необхідні технічні інструменти.
"Також проговорювали на нараді з керівниками, аби були "лего" чи настільні ігри. Це – той перелік, який є в наказі в управлінні освіти, який я видала. Повторю ще раз – кожна школа має виділені кошти, має свій кошторис. У нас є кошти на обладнання і матеріали, тому всі ці речі речі можна за ці кошти закупити. В жодному разі ніхто не спонкує батьків до цього", – прокоментувала чиновниця.
Вона каже, що читала про так звані "тривожні списки", які деякі класні керівники оприлюднили в батьківських чатах, на "Батьківській раді Львівщини" і спілкувалася з директорами. Вони кажуть, що це пропозиція батьків – купити дітям печиво або ще щось.
"Але це ініціатива батьків. Ніхто нікого не зобов'язує закуповувати, тож я реагуватиму на такі речі. Управління освіти не є ініціатором формування цих списків. Усі кошти в нас є і проблем не має бути жодних, оскільки це – елементарні речі", – наголосила Леся Васюта.
Вона також додала, що всі керівники управління мають чітку інформацію про укриття в навчальних закладах. А де немає укриттів і куди йти в такому разі школярам, розголошувати не має права, оскільки це конфіденційна інформація в цілях безпеки дітей.
"Небажані особи знатимуть, куди ведуть дітей. Ця інформація для службового користування, в нас реально є сформована мережа наших укриттів для кожного закладу освіти. У тих закладах освіти де нема підвальних приміщень, є визначені інші місця, ті будвілі, які є поблизу. Керівники закладів освіти спілкувались з керівниками тих установ і мають погоджені домовленості. Але батьки конкретної школи знають, де саме перебуватимуть їхні діти. Такі вказівки ми отримали від Національної поліції", – розповіла Леся Васюта.
У тих приміщеннях, де всі не поміщаються (а таких є кілька закладів), керівники освіти також опрацьовують питання, як вийти з ситуації.
- Нагадаємо, у деяких львівських школах класні керівники просили батьків спакувати дітям "тривожну валізу".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе