Карета львівських архієпископів "поїхала" у світ
Реставрацію 300-літньої пам’ятки завершено.
У Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України реставратори Ірина Резніченко та Дмитро Рижий завершили реставрацію унікальної карети львівських архієпископів з XVIII cтоліття, що є, окрім звичайної функціональності кінного екіпажу, ще й втіленням мистецького духу своєї епохи. Від сьогодні карета в усій своїй красі доступна для огляду в постійній експозиції музею, інформує "Еспресо.Захід".
Як написала у фейсбуці провідна зберігачка фондів Мар'яна Сеньків, карета (що потрапила до музею від відомого колекціонера та мецената, засновника Природознавчого музею у Львові графа Володимира Дідушицького та була декорована вишуканою різьбою, розписами та золоченням) повернулася до свого первинного авторського вигляду. Адже основне завдання реставратора – зберегти пам’ятку максимально наближеною до автентичності. "Не розмальовувати, прикрашати, зробити неначе новенькою, – пише Мар'яна Сеньків. – А зберегти руку майстра і показати людям такою, якою вона дійшла до нас, з усіма її історичними втратами за 300 років".
Фото з архіву Мар'яни Сеньків
Читайте також: У Львові може з’явитися єдиний на всю Україну музей карет
- Нагадаємо, "Еспресо.Захід" повідомляв, що у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України реставрують унікальну карету львівських архієпископів з XVIII cтоліття. Відновлення пам'ятки вагою півтори тонни, яка – попри звичайну функціональність кінного екіпажу – стала втіленням мистецького духу своєї епохи, реставратори Ірина Резніченко та Дмитро Рижий обіцяли завершити до кінця літа.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе