Голубці буковинські та рівненські: рецепт страв із культурної спадщини України
Нещодавно буковинські та рівненські голубці внесли до переліку страв нематеріальної культурної спадщини України. Ці рецепти передається із покоління у покоління
Про те, як правильно та смачно приготувати ці страви розповідає "Еспресо.Захід".
Рівненські голубці з млинцями
Радивилівські голубці з млинцями із Рівненщини також називають рулетиками по-радивилівськи. Рецепт належить жінці, яка у молоді роки була у наймах в заможних людей в селі Перенятин. Вона ж принесла його у свою родину. Тоді такі голубці готувалися тільки на великі свята – Великдень чи Різдво, храмове свято або дні народження. Сьогодні рецепт став однією з туристичних принад на гастрономічній мапі Рівненщини.
Рецепт рулетиків по-радивилівськи
Для фаршу беруть свинину або м'ясо курки чи індика. Млинці готують як на молоці і яйцях, так і на воді. Зокрема, особливість млинців також у тому, що колір їх може бути як традиційно жовтим, так і рожевим або ж зеленим, коли господині додають шпинат чи сік буряка.
Інгредієнти для голубців
- капуста – 1 штука
- свинячий, індичий або курячий фарш – 500 грамів
- цибуля – 3 штуки
- морква –1 штука
- олія – 2 столові ложки
- сіль і чорний мелений перець
- сметана та бульйон для тушкування
Інгредієнти для млинців
- молоко –1 склянка
- вода –1 склянка
- сода –дрібка
- яйця – 1 штука
- борошно – 1 склянка
- цукор – 1 столова ложка
- сіль
Приготування
Спочатку готуємо млинці. Змішайте у мисці борошно, цукор, соду і трохи солі. Тоді додати яйце, молоко та воду. Добре усе перемішайте. Смажити млинці треба на добре розігрітій сковорідці. Готові млинці залиште чекати свого часу.
Тепер листя капусти залийте окропом на хвилин 15, щоб воно розм’якло. І беріться тим часом до приготування начинки. Фарш потрібно перемішати із подрібненою цибулею та морквою, додати до нього сіль і перець. За цей час вже готова ваша капуста. Зріжте із її листків тверді прожилки, тоді розкладіть листки і викладіть на них готові млинці. Начинку кладіть на один бік, підгортайте краї досередини та щільно скручуйте рулетиком.
Далі їх необхідно поскладати у зручну каструлю або казан. Залити бульйоном та додати сметани. Найкраще тушкувати у духовці за температури 200 градусів упродовж 40-45 хвилин.
Буковинські голубці
На теренах Буковини найпоширеніші як мініатюрні голубці гуцульського зразка "пальчики", так і зелені голубці в човнику і голубці "зимові" з квашеною капустою, а також класичні звичні всім голубці середнього розміру. Голубці діляться за сезоном приготування, географією побутування на території області, а також за духовно-обрядовим принципом: пісні або ж скоромні, наприклад.
Інгредієнти
- рис – 200-250 грамів
- капустина – 1 штука
- олія – 100 мл
- цибуля – 2 штуки
- морква – 2 штуки
- томатна паста – 2 столові ложки
- сіль та перець
- кріп, петрушка та інша зелень – свіжа або заморожена
Приготування
Спочатку зваріть рис. Поки він вариться, обсмажте цибулю, додайте до неї натерту моркву і томатну пасту, продовжуйте обсмажувати та долийте гарячої води, ще трохи все разом протушкуйте. У миску викладіть зварений рис і додайте до нього готову обсмажену суміш, проте не всю, частину залиште. Посоліть та поперчіть, перемішайте. Підготуйте листя капусти, не забудьте зрізати тверді прожилки. Накладайте начинку та закручуйте. Тепер викладайте у каструлю, а між шарами покладіть решту цибулі з морквою й томатною пастою. Залийте усе водою, до верхнього шару голубців. Ставте готуватися, після закипання тушкуйте ще 40 хвилин. Страва готова.
- Актуальне
- Важливе