Еспресо. Захід

"Можемо запустити інвестора на якусь частину", – Зеленський пояснив, звідки планують брати гроші на добудову ХАЕС

13 лютого, 2025 четвер
16:39

Володимир Зеленський заявив, що на добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС можуть використати кредитні кошти або залучити інвестиції

Зміст

Про це повідомляє LIGA.net.

"Всі зацікавлені заходити в атомку. З цим не буде проблем – з кредитними грошами або інвестиціями. Якщо дивитися на інші країни, приклади є різні. Ми можемо запустити інвестора на якусь частину, і це будуть не кредитні гроші, а інвестування. З цим немає проблем, тому що всі так зацікавлені", – цитує видання слова Володимира Зеленського під час поїздки на ХАЕС 13 лютого.

При цьому президент запевнив, що окрім добудови третього та четвертого енергоблоків радянського дизайну, Україна не відмовляється також від планів збудувати ще два американських блоки.  

"Це грандіозний проєкт. Це буде енергетичний базис України, найбільша станція України, де буде загалом понад 6 ГВт. Найбільша станція в Європі", – заявив він. 

Володимир Зеленський також пояснив, що рішення Верховної Ради про дозвіл на придбання у Болгарії  реакторів було терміновим, оскільки після цього болгарська сторона була б не зацікавлена в співробітництві.

"Це енергонезалежність, завдяки якій Україна матиме додаткові 2 гігавати електроенергії. Те, що потрібно, щоб не залежати від імпорту в критичні періоди та підтримувати промисловий розвиток України", - йдеться на офіційному телеграм-каналі Володимира Зеленського за підсумками візиту на ХАЕС. 

Що відомо про нові енергоблоки на Хмельницькій АЕС

Українська влада визначила добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції одним із ключових напрямів своєї Енергетичної стратегії до 2050 року. Згідно зі стратегією третій енергоблок Хмельницької АЕС планують підключити до енергомережі вже у 2028 році.

16 січня стало відомо, що комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг кардинально змінив текст законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення господарської діяльності".  Документ перетворився на законопроєкт про дозвіл Енергоатому на придбання обладнання,  необхідного для майбутнього будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС (корпуси ядерних реакторів, комплектуючі до них, інше споріднене обладнання), у державної енергетичної компанії Республіки Болгарія "Национална Електрическа Компания ЕАД"  "Natsionalna Elektricheska Kompania EAD"  

Це викликало хвилю обурення у суспільстві, оскільки енергоблоки, які є у Болгарії, свого часу поставив Росатом для будівництва АЕС Белене. Однак згодом у Болгарії відмовились від цієї ідеї.  У Болгарії вирішили розбудовувати єдину в країні АЕС Козлодуй, але вже на обладнанні Westinghause. А непотрібне обладнання, яке роками лежить незатребуване, вирішили продати Україні.

Міністр енергетики Герман Галущенко вважає, що Україні треба якнайшвидше отримати корпуси для добудови Хмельницької АЕС. Крім того, він заявив, що реактори, які пропонується закупити у Болгарії не варто вважати "виключно продуктом російської індустрії", бо частина цього обладнання колись вироблялась в Україні, а потім їхала у Росію.

11 лютого Верховна Рада України таки підтримала законопроєкт щодо закупівлі в Болгарії двох ядерних реакторів для Хмельницької атомної станції.

 

Теги:
Читайте також:
Львів
+1.5°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.58
    Купівля 41.58
    Продаж 42.04
  • EUR
    Купівля 43.21
    Продаж 43.87
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
13 лютого
19:20
У Львові полеглому воїну 80-ки Максиму Коту встановили меморіальну дошку
19:09
На Буковині 9 років тюрми отримав учасник угруповання, яке розповсюджувало наркотики
18:45
Команда зі Львова здобула нагороду на ярмарку молодіжного підприємництва в Естонії
18:30
Реставратори відновили дерев’яну квіткову браму у столітній кам’яниці
У Львові відреставрували історичну дерев’яну браму у столітній кам'яниці
18:13
презентація книжки Марії Матіос
У Львові презентують книжку Марії Матіос "Жінці можна довіряти"
18:00
На Хмельниччині засудили подружжя наркодилерів з Полтавщини
17:51
завод "KREISEL" у Фастові
Німецький концерн FIXIT збудував завод будматеріалів неподалік Львова
17:45
затимання головного інспектора митниці
Головному інспектору Тернопільської митниці повідомили про підозру
17:32
швидка допомога
У Хмельницькому під час проходження ВЛК чоловік скоїв суїцид
17:30
поховання
У Львові 14 лютого прощатимуться з захисниками Юрієм Стецем і Михайлом Лосиком
17:24
Оновлено
виставка "Мереживо століть" Дарії Альошкіної
Куди піти у Львові з 10 по 16 лютого: вечір любовної лірики українських поетів-бійців
17:14
Mercedes-Benz SLS AMG
На Закарпатті перед кордоном вилучили авто російського олігарха: Mercedes-Benz вартістю до €400 тис., - журналіст Глагола
17:11
Переправник, стажер та клієнт: на Закарпатті затримали правопорушників
17:04
Воїн Олег Гриценко зі Львівщини отримав відзнаку Міноборони медаль "Хрест доблесті"
16:54
викриття травматолога
На Львівщині викрили травматолога, який за 2000 доларів обіцяв внести дані про хвороби, які б дозволили уникнути військової служби
16:40
На Прикарпатті керівника й головбуха дослідної станції підозрюють у хабарництві
16:27
До Ужгорода прибув евакуаційний потяг із 6 донеччанами
16:17
пігулки
Запила таблетки енергетиком: на Волині з отруєнням госпіталізували школярку
16:07
Чемпіонат світу з лижних перегонів, українські параатлети
Львівський параспортсмен Павло Баль став чемпіоном світу з лижних перегонів
15:58
Лабораторія Другого ТМО у Львові отримала найвищу оцінку якості досліджень
15:48
хаб євроінтеграції у Львові
У Львові у знаменитому будинку Левинського запрацює перший в Україні хаб з євроінтеграції
15:33
хабар за перетин кордону на Буковині
На Буковині чоловік намагався дати хабар прикордонникам, щоб вивезти сина
15:20
На Прикарпатті 2 тисячі військовослужбовців перебувають у розшуку через СЗЧ
15:08
У Львові в готелі на Замарстинівській чоловік вкрав з сумки гаманець із доларами та євро: його затримали
14:50
змагання "Пліч-о-пліч" на Львівщині
Понад 40 тисяч учасників: на Львівщині завершився другий етап всеукраїнських шкільних ліг "Пліч-о-пліч"
14:37
На Волині винесли вирок молодику за розіграші в інстаграмі
14:22
Новини Заходу України
На Рівненщині у двох лікарнях ввели масковий режим через збільшення кількості хворих на грип та ГРВІ
14:06
На Закарпатті упіймали торговця канабісом 
13:53
На Закарпатті з вогню врятували 72-річного чоловіка
13:28
У лісі на Рівненщині викрили "чорних лісорубів"
13:18
У Львові на вулиці загорівся електровелосипед
13:03
Ексклюзив
Суд у справі вбивства Фаріон: обвинуваченого Зінченка не переведуть в окрему камеру
12:58
На Волині викрили осіб, які виготовляли підроблені документи держзразка 
12:45
ГУР посмертно відзначило нагородою захисника зі Львівщини
12:07
Під суд піде житель Львівщини, який виготовляв амфетамін для продажу
11:58
На Прикарпатті засудили чоловіка, який постачав наркотики у в'язницю
11:41
На Львівщині за минулу добу вигоріло  понад 35 тис кв.м сухостою
11:23
На Прикарпатті викрили схему розкрадання дизпалива на Укрзалізниці
На Прикарпатті викрили схему розкрадання дизпального на Укрзалізниці: 4 учасникам оголосили підозри
11:12
На Львівщині унаслідок отруєння чадним газом помер юний гравець ФК "Миколаїв"
На Львівщині унаслідок отруєння чадним газом помер юний гравець ФК "Миколаїв"
10:59
розшук
Вийшла з дому і не повернулась: у Тернополі шукають 45-річну жінку
Більше новин