Експерт назвав два недоліки у роботі місцевого самоврядування від початку війни
Місцеве самоврядування відіграє важливу роль, зокрема у питанні допомоги внутрішнім переселенцям, але є два негативні моменти у роботі місцевих органів влади під час війни
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка.
Перший недолік – це питання відкритості, прозорості та підзвітності, бо не всі органи місцевого самоврядування змогли продовжити належну роботу. Зрозуміло, коли йдеться про окуповані території або регіони, де ведуться активні бойові дії. Інша річ, за словами експерта, – тилові громади, де ради, депутатські корпуси не змогли забезпечити сталу роботу.
"Негативним фактором у цьому є чимала кількість питань, які вирішувалися саме виконавчими комітетами. Ця тенденція загалом негативна. Багато речей приймалися за закритими дверима. Зрозуміло, що певний відсоток рішень мали бути конфіденційними, при тому розуміємо, що були підтримані питання, які б не обов'язково мали бути закритими від очей громади, зокрема господарські речі, виділення коштів і т.д.", – вважає Тарас Хавунка.
Ще один нюанс – обмеження від казначейства щодо видатків. Така міра виправдана, але наслідки від цього недоліку, створеного саме повномасштабною війною, громади вже почали відчувати, надалі ж ефект буде сильнішим, зауважує експерт.
"Ми вже частково це відчуваємо, якщо говорити про певні капітальні видатки, які були частково заблоковані з метою економії коштів на основні питання забезпечення критичної інфраструктури та першочергових потреб, які виникають у громадах. Бачимо, що буде погіршуватися якість інфраструктури, адже не виникають нові проєкти, нові будівництва, нові ремонти доріг, і це логічно. Водночас виникають проблеми з інфраструктурою, що постійно підтримувалася у певному стані, наприклад, ямкові ремонти, і це знову ж таки залежить від керівництва міста – чи воно може правильно адмініструвати вирішення викликів чи не справляється з ними, з господарської точки зору", – додає Тарас Хавунка.
Попри негативні сторони, місцеве самоврядування відіграло важливу роль у контексті викликів. які виникали у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ, зокрема виконано великі об'єми роботи стосовно внутрішніх переселенців, надання гуманітарної допомоги. За словами експерта, органи місцевого самоврядування займалися саме тим, чим повинні були, зважаючи на децентралізацію в країні, на місцевому самоврядуванні тримається дуже багато.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе