Ексгумують, бо поряд розташована Алея Героїв: у Тернополі перепоховують з кладовища радянських солдатів
У Тернополі на Микулинецькому кладовищі почали другий етап ексгумації радянських солдатів
Про це Суспільному повідомив начальник Спеціалізованого комунального підприємства міської ради "Ритуальна служба" Сергій Тлумацький, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що на кладовищі почали розкопувати другу братську могилу. Раніше з першої братської могили дістали тіла 230 людей.
"На цей час проводиться ексгумація решток солдатів Другої світової війни. Це 44-й рік, коли точились бої за Тернопіль. Є дві братські могили. Першу братську ми закінчили розкопувати. Починаємо розкопки другого етапу братської могили. Проводить ексгумацію комунальне підприємство обласної ради "Доля" зі Львова. Це ліцензійне підприємство. Був проведений тендер на ці роботи. Цими роботами одиниці в Україні можуть займатися. Бо це професійно робиться, витягується, складаються рештки в мішки. У братській могилі немає трун. Перемішано все. Таке враження, що з автівки, чи просто накидали. Ставлення в російських військах до людей завжди однакове було", – розповів Тлумацький.
Чоловік зауважив, що ініціював ексгумацію тіл радянських військових, бо поряд розташована Алея Героїв.
"Тут була вільна площа, почали ховати загиблих воїнів в російсько-українській війні. Якось воно недоречно, щоб на одній території були поховання радянських військових і бійців російсько-української війни. У Львові та Києві переносяться меморіали, братські могили на інші вільні території".
Керує розкопками заступник директора Меморіально-пошукового центру "Доля" Володимир Харчук. Він каже, що є три види поховань.
"Є братська могила, є перепоховані, первинно поховані зі шпиталю. Найбільше було – це в братській могилі. Коли закінчились бої, то їх збирали по місту. Привезли солдатів, скинули в яму, присипали трішки землею. Потім знову привезли, кинули. Це ми бачили тоді, коли проводили ексгумацію. Кістки лежали в анатомічному порядку, тільки самі скелети були розміщені хаотично. Частину присипали землею, потім знову кинуті кістки, знову пересипані землею. Таким чином вони проводили поховання", – додав заступник директора Меморіально-пошукового центру
Рештки радянських військових перепоховають на кладовищі, що на вулиці Петра Батьківського.
- Напередодні з центру міста Сколе перепоховали на місцеве кладовище 30 останків загиблих військовослужбовців часів Другої світової війни та повоєнного періоду.
- Актуальне
- Важливе