У протестах на кордоні з Польщею присутній російський слід, – Асоціація міжнародних автоперевізників
Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін заявив, що російський слід присутній у протестах, які відбуваються на кордоні з Польщею
Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, про це, зокрема, свідчить підтримка блокади з боку польської партії "Конфедерація", яка є відверто проросійською, а також факти затримання агентів Кремля, які були серед протестувальників
"Я знаю, що партія "Конфедерація" підтримувала ці страйки і в 2022-му, і в 2023-му році, і цьогоріч. А партія "Конфедерація" – це відверто проросійська і відверто антиукраїнська партія. Тому я впевнений в тому, що російський слід в цих страйках також присутній. Більше того, вже є офіційне повідомлення, що деякі страйкарі затримані польською стороною за те, що це не аграрії, а саме агенти Кремля", – пояснив Володимир Балін.
Він також зазначив, що блокада кордонів з Польщею триватиме щонайменше до квітня.
"На жаль, за інсайдерською інформацією, до фактично виборів місцевих, які відбудуться у квітні в Польщі в два етапи, блокування, скоріш за все, не зніметься. Більше того, з п’ятниці, з 1 березня до цього блокування приєднуються перевізники", – наголосив віцепрезидент АсМАП.
Що відомо про протести на українсько-польському кордоні
Нагадаємо, 7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску "Дорогуськ - Ягодин" розпочався 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня.
Раніше польська профспілка фермерів "Солідарність" анонсувала оголошення загального страйку по всій країні 9 лютого. Тоді зазначали, що він розпочнеться з блокади всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною, а також блокування доріг та автомагістралей в окремих воєводствах.
Причина поновлення протестів проста, за словами одного із організаторів акції Романа Кондрува, із часу попередніх акцій влада нічого не зробила із проблемами технічного зерна з України.
12 лютого на українсько-польському кордоні, поблизу пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" поляки висипали зерно з українських фур просто на землю.
З 20 лютого обіцяли на місяць заблокувати усі прикордонні переходи з Україною. Українські перевізники провели власну мирну акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів.
У Державній прикордонній службі України заявили, що не отримували з польської сторони інформацію щодо повного блокування кордону. Українські перевізники у відповідь на блокування поляків готують акцію на трьох пунктах пропуску.
20 лютого польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагона. Згодом виявилось, що воно прямувало до Німеччини.
Ввечері 20 лютого польські протестувальники послабили обмеження руху біля кордону з Україною на двох пунктах пропуску, зокрема через Хребенне – Рава-Руська, почали пропускати легковики.
Генконсулка Польщі у Львові засудила блокаду кордону і перепросила в України.
23 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна та Польща "готові до розумних компромісів" щодо переговорів про ситуацію на кордоні.
- Актуальне
- Важливе