Хто стоїть за хакерською атакою на е-квиток: у Львові обмежили роботу ЛеоКарт в громадському транспорті
У Львові через хакерську атаку на е-квиток систему було переведено в автономний режим, тобто були відключені певні функції, щоб унеможливити інші подальші інциденти
Про це сьогодні розповіли посадовці ЛМР, розповідає "Еспресо.Захід".
Хакерська атака на сервера е-квитка відбулася у п’ятницю, 29 березня. За словами директора департаменту мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, ціллю зловмисників було знищення даних, які стосуються функціонування системи е-квитка.
"Систему було переведено в автономний режим, тобто були відключені певні функції, щоб унеможливити інші подальші інциденти. Зараз неможливо у громадському транспорті та відповідних сервісах перевірити баланс карток ЛеоКарт, поповнити картки ЛеоКарт і також є обмежені ті чи інші функції. Загалом громадський транспорт працює в звичному режимі", - сказав Забарило і додав, що валідації здійснюються, контролери їх перевіряють, але відбувається затримка у списанні коштів після валідації, бо списання коштів відтерміновано.
Крім цього, недоступні послуги купівлі ЛеоКарт, а також друку персоналізованих транспортних карток.
ЛКП "Львівавтодор" звернулося до кіберполції за цим фактом. У поліції повідомили, що наразі вивчають питання і встановлюють схеми за якими хакери могли здійснювати втручання у роботу системи, щоб притягнути до відповідальності винних.
"За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за статтею 361 частиною 5. Від суботи працівники з кібербезпеки департаменту кіберполіції проводять дослідження та огляди серверних обладнань, віртуальних машин із метою встановлення схем та порядку, за яким здійснювали втручання, а також з метою встановлення осіб, причетних до цієї хакерської атаки та притягнення їх до кримінальної відповідальності", - сказав Ілля Тогаєв, заступник начальника управління протидії кіберзлочинам у Львівській області.
Хто стоїть за цим? Не повідомляється. Чи є тут російський слід, чи, можливо, справа пов’язана з якимись невдоволеними IT-працівниками, що залишилися за бортом роботи з е-квитком, наразі невідомо.
Читайте також: У Львівавтодорі розповіли про судові колізії з підрядником щодо впровадження е-квитка
"Хакерська атака – це завжди погано. Чому і кому це було потрібне, важко сказати. Навіть не здогадуюся. Я не пригадую такі випадки раніше. Але крім е-квитка у нас немає серйозного такого транспортного програмного забезпечення. Збої були в самих системах, але вони всюди бувають. Чому Львівавтодор оголосив, що зараз це хакерська атака, можливо, відбувся збій, який неможливо було усунути. А їх спеціалісти прослідкували, цо це було зовнішнє втручання", - прокоментував "Еспресо.Захід" депутат міськради, член комісії транспорту, зв'язку та міської мобільності ЛМР Володимир Лесик.
- Нагадаємо, за заявою директора ЛКП "Львівавтодор" Миколи Власюка про несанкціонований доступ до системи е-квитка порушено кримінальне провадження та дані про правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань
- Актуальне
- Важливе