Додаткові 30 ліжок: у львівській лікарні святого Луки оновлять відділення реабілітації
У реабілітаційному відділенні лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова проведуть капітальний ремонт приміщень та закупівлю сучасного спеціалізованого обладнання
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Там зазначили, що проєкт профінансує Фонд Віктора Пінчука у межах національного проєкту RECOVERY. Завдяки цьому тут облаштують додаткових 30 ліжок, зали для фізичної реабілітації та фізіотерапії, кабінети ерготерапії. Відділення стане частиною "екосистеми НЕЗЛАМНІ" у Львові та ще одним кроком до вчасної та якісної допомоги українцям, які постраждали від війни.
"Щиро дякую всім небайдужим людям і організаціям, які допомагають. І військові, і цивільні, які зазнали військової травми, мають мати гідні умови для лікування і для подальшої реабілітації. Це є нашою метою, тому ми і вибудовуємо екосистему реабілітації НЕЗЛАМНІ. Ці інвестиції, які зробить Фонд, дуже швидко будуть конвертовані в реальні ліжка і обладнання, і тисячі українців отримають новий шанс на повноцінне життя", – зазначив мер Львова Андрій Садовий.
"У нашій країні є гостра потреба в реабілітації та відновленні усіх поранених внаслідок бойових дій, тому Віктор і Олена Пінчуки започаткували проєкт RECOVERY. Нам дуже приємно сьогодні розпочати цю співпрацю в лікарні святого Луки у Львові. За кошти Фонду тут буде облаштовано 30 додаткових ліжок, буде ремонт у палатах, і також буде облаштовано реабілітаційним обладнанням лікувальну базу для пацієнтів", - прокоментувала Світлана Рябченко, керівниця медичних проєктів Фонду.
Проєкт передбачає ремонт приміщень під нове реабілітаційне відділення, загальною площею 800 кв.м (це частина приміщень 1 і 2 поверхів лікарні). Це додатково 30 ліжок, зали для фізичної реабілітації та фізіотерапії, кабінети ерготерапії та все необхідне реабілітаційне обладнання.
"Насамперед, йдеться про розширення ліжок, тому що пацієнтів, на жаль, з кожним тижнем стає все більше – як цивільних, так і військових. Ми хочемо розширити ліжковий фонд, збільшити площі залів, у яких ми надаємо послуги з терапії, хочемо відкрити зал ерготерапії і ще два зали фізичної терапії. Адже ми допомагаємо пацієнтам, які мають мінно-вибухові травми, різні травми хребта, травми спинного мозку чи черепно-мозкові травми, ураження нервової системи – тобто це пацієнти у дуже важкому стані", - розповів Ігор Кошівка, завідувач відділення реабілітації лікарні святого Луки.
Довідка. Проєкт RECOVERY передбачає створення в Україні національної мережі центрів реабілітації, допомогу в протезуванні та лікуванні важкопоранених. На першому етапі буде створено 6 центрів, розрахованих на 150 місць, на базі медичних закладів у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Львівській та Одеській областях.
Перше медичне об'єднання Львова – найбільша медична установа України, до якої входять дві дорослі лікарні та одна дитяча. З початку повномасштабної війни кваліфіковану медичну допомогу там уже отримали понад п’ять тисяч українців, які постраждали від бойових дій. З прифронтових лікарень поранених пацієнтів щотижня доправляють туди евакуаційними потягами та каретами швидких. Лікування постраждалих від війни українців відбувається в межах національного проєкту НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).
- Нагадаємо, на Львівщині спостерігається стрімке зниження захворюваності на COVID-19
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе