![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Десятирічного українця повернули до бабусі на Хмельниччину після 8 місяців в РФ
10-річний українець Микита Нікітін провів вісім місяців у Московській області. Дитину у жовтні 2022 року незаконно вивезли до Російської Федерації
Про це повідомляє Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
65-річна жителька Херсонщини Тетяна Нікітіна повернула з Росії 10-річного онука після його 8-місячного незаконного утримування в Російській Федерації. Жінка каже, що 10 років тому Микиту забирала ще немовлям - з пологового будинку. Біологічна матір, за словами бабусі дитини, наркозалежна.
"Вона написала, що в понеділок Микиту забирають у дитячий будинок. Я зателефонувала сину, кажу: "Що будемо робити. Чому ти від мене приховав, що дитина народилася?" Вони не батьки, вони не зможуть дитину виховувати. Я його спитала, він погодився забирати. Ну я і забрала", - розповіла Тетяна Нікітіна, додавши, що сина і невістку позбавили батьківських прав.
Відтак бабуся стала опікуном. У жовтні 2022 року тітка біологічної матері попросила забрати онука на кілька днів до себе.
"Потім вона мені телефонує і каже: "Тут обстріли такі, й він боїться. Він 25 травня 2022 року потрапив під обстріл і я його вивезу до Криму, ми побудемо в Криму". І 18 жовтня вивезла до Криму. Я їй сказала: "Люда, вези мені його назад. Я там в Олешка його заберу", - зазначила жінка.
При цьому, за словами бабусі, мати дитини сказала, що рятує онука від "фашистів".
"Потім вона мені телефонує і каже: "Я на 21 число взяла на Москву квитки". В мене така істерика була. Я дуже плакала. Я кажу: "Не треба, вези мені Микиту назад". Вона: "Я нікуди везти не буду, я білет взяла. Там іде війна, ти що не розумієш, що там фашисти, там нацисти, і я його трохи далі везу. І відвезла до моєї доньки", - пригадала Тетяна Нікітіна.
Сам хлопчик каже, у тітки у Московській області йому не сподобалося. Його хотіли віддати в інтернат.
"Оце в мене закінчиться опікунство над ним, на пів року дали, то я його віддам в кадетське училище, або в інтернат. Я плакала, поки його не забрала. Там відносини дуже погані. Щось вони його не полюбили. То він сміявся за столом коли їв, то він ногами бовтав, то він чхнув і не сказав "на здоров’я", то він не постукав у двері. Ти його неправильно виховала. То він багато їсть, то він товстий", - наголосила опікунка Микити.
Жінка пояснила, що намагалася повернути онука одразу після визволення Херсону. Для цього у червні цьогоріч з волонтером виїхали до Росії.
"Ми приїхали на білоруську границю. Білорусь нас не випустила. Волонтери мене вивезли, я там переночувала - і на Польщу. З Польщі ми поїхали на Прибалтику, потім на Пітер, а з Пітера вже до Московської області. Поверталися через Білорусь", - додала Тетяна Нікітіна.
Відтоді Тетяна з Микитою перебувають у шелтері в місті Красилів, що на Хмельниччині. Микита ходить до місцевої школи. За словами бабусі хлопчика, після війни планують повернутися додому, на Херсонщину.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)