Депутатка ЛМР просить виконавчу владу взяти "Лісопарк Рудно" на баланс міста
За словами Ольги Посипанко, зараз Рудненський ліс не обслуговує жодне міське комунальне підприємство.
Про це "Еспресо.Захід" повідомили у пресслужбі "Європейської солідарності".
Зазначимо, що рішенням Львівської обласної ради у 2019 році створено зону ПЗФ – лісовий заказник місцевого значення "Лісопарк Рудно" на 42 гектари. Проте територія занедбана, а за парком ніхто не доглядає. Відтак депутатка Львівської міськради Ольга Посипанко просить виконавчу владу взяти лісопарк на баланс міста.
За її словами, зараз заказник не обслуговує жодне комунальне підприємство міста Львова чи області.
"Створити тут лісовий заказник було моєю ініціативою, тому дуже шкода, що його так занедбали.
Ліс вирубують, точкові незаконні вирубки здорових дерев – постійне явище, і жодного контролю з боку органів влади не здійснюється, заказник засмічений, не почищені повалені дерева. Окрім того, є проблема і з документами: не затверджене положення про заказник місцевого значення "Лісопарк Рудно", яке розробив департамент екології та природних ресурсів ЛОДА та Рудненська селищна рада у 2020 році і яке опрацьоване спільно з активом селища. Не виготовлена і технічна документація на ліс (заказник) площею 42 гектари", –розповіла Ольга Посипанко.
Депутатка додала, що ухвалою сесії Львівської міськради від 17 червня цього року №929 затверджений передавальний акт та переданий на баланс міста детальний план території щодо встановлення меж земельної ділянки лісопаркової зони по вул. Лесі Українки – вул. Лісна – вул. Бічна Лісна в смт Рудне. Проєкт ДПТ розглядали на громадських слуханнях, були внесені зміни та затверджений на сесії Рудненської селищної ради.
Ольга Посипанко звернулася до керівництва міста із проханням підготувати та внести на розгляд ради ухвалу сесії щодо передачі лісового заказника на баланс комунального підприємства Львова, затвердити положення про заказник місцевого значення "Лісопарк Рудно", а також невідкладно виготовити землевпорядну документацію (кадастровий номер) на лісовий заказник.
Депутатка також просить забезпечити обслуговування, догляд та збереження лісового масиву від вирубки.
Довідково. Мета створення заказника – збереження та відтворення типових природних комплексів, водойм, об’єктів історичної спадщини (єврейських поховань), підтримка загального екологічного балансу місцевості, збереження в природному стані біорізноманіття та запобігання забудови цінної території.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе