День бікіні: як львів’янки вміють дати собі раду в басейні без води
Сьогодні, 5 липня, у світі відзначають день народження бікіні.
5 липня 1946 року – епохальна подія для світу моди
Хоча прототипи бікіні можна зустріти ще на давніх фресках, де зображені античні римлянки, що займалися спортом, однак творцем сучасних бікіні вважається паризький модельєр Луї Реар. Луї був автомобільним інженер-механіком, який став дизайнером одягу після отримання спадщини від своєї матері у вигляді салону жіночої білизни. У ті часи модель такого купальника була настільки провокативна, що ніхто з моделей не хотів одягати його і виходити на подіум.
Однак 5 липня 1946 року стриптизерка з Казино де Парі Мішлін Бернардіні наважилася це зробити – вийти на публіку лише в кількох трикутниках тканини, які прикривали інтимні частини тіла. Світ моди був шокований: ніхто не вірив, що жінка зможе носити "таке" на пляжі. Кажуть, що Мішлін Бернардіні за кілька тижнів після показу отримала від чоловіків з усієї Європи десятки тисяч шлюбних пропозицій…
Фото з вільних джерел
Чому бікіні? Нову модель купальника назвали на честь атолу Бікіні, на якому кількома днями раніше США провели випробування водневої бомби. Тобто, це щось революційне, сенсаційне і здатне зірвати уявлення про моду! До того ж, розщеплення на атоми пасувало до рекламної кампанії про " найменший купальник на світі ".
Бікіні було заборонено на багатьох курортах, але в середині 1950-х років його доля змінилася з виходом на екрани фільму " І Бог створив жінку ", де головна героїня Бріджит Бардо знялася в бікіні. Фільм став культовим, а купальники-бікіні – супермодними. Швейні фабрики, працюючи понаднормово, ще кілька років не могли задовольнити шалений попит.
Фото з вільних джерел
Після Бріджит Бардо рекламу бікіні зробила швейцарська акторка Урсула Андресс. 1962 року вона зіграла дівчину Джеймса Бонда в першому фільмі бондіани " Доктор Ноу". В білому бікіні Урсула виходить із води перед враженим агентом 007.
Пік популярності бікіні – це кінець 1960-х – 1970-ті. Далі ажіотаж пішов на спад. У 1980-х лише кожен третій проданий у світі купальник був бікіні. А вже 1988 року закрилася компанія Луї Реара, засновника цієї революційної моди.
Читайте також: Лише шість водойм на Львівщині безпечні для купання: перелік
Історія, що трапилася в басейні без води
А тепер – про львів’янок і басейн без води. Усі ми пам’ятаємо, що цьогоріч у Львові місяць тривали гідравлічні випробування води (а подекуди тривають і досі), коли було дуже складно помитися чи то теплою, чи часом навіть холодною водою. Тож уявіть собі кумедну фантазійну історію, яка могла б трапитися в той час у басейні, що теж зазнав гідравлічних випробувань…
Гарні молоді дівчата купалися у львівському басейні. До них підійшов офіціант і приніс їхнє замовлення. Одній дівчині цей хлопець дуже сподобався, але він був фанатом інших жіночих форм, тому геть не звертав на неї уваги. Це було фатальною помилкою! Ревнива дівчина образилася і помстилася – кинула банан хлопцеві під ноги. Бідний офіціант послизнувся і впав у басейн. А він не вмів плавати! Чемна дівчина у стилі "Рятувальників Малібу" врятувала офіціанта...
Фото: Юрій Мартинович
Головне – вірити у свої сили й не боятися бути іншим, чи іншою.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе