ДЕ ТИ: у Львові, Франківську і ще 7 містах України вшанували пам'ять загиблих маріупольців
У четвер, 16 березня, у 9 українських містах вшанували пам'ять тих, хто загинув від авіаудару російських окупантів по драмтеатру Маріуполя
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
"ДЕ ТИ" пройшла у Львові, Києві, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Івано-Франківську, Кривому Розі, Черкасах та Полтаві. Її назва – це символічне запитання всіх мешканців Маріуполя, разом із якими до акції у кожному місті долучалися усі небайдужі.
У Франківську акція "ДЕ ТИ" пройшла символічно біля місцевого драмтеатру.
"Війна триває. На превеликий жаль у найстрашніших її проявах: руйнуються міста, гинуть військові, мирні люди, а найстрашніше – Росія вбиває дітей", – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час акції.
У Львові акцію провели біля театру опери та балету. Маріупольці принесли квіти і лампадки та хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих у той день. Також вони принесли шматочок знаменитої люстри, яка прикрашала їхній рідний драмтеатр.
"До 14 березня я перебував в драмтеатрі. До сьогодні мене колотить від думки, що я залишився живим, бо виїхав за день до загибелі таких мені знайомих облич. Ще вчора я ділився з дітьми їжею з багаття, яке ми розвели на дошках з ковзанки, а сьогодні я ридаю, бо маленький Марк не зможе стати актором, як його мати, чи що Сергій так і не попросить вибачення у дружини, з якою посварився ввечері. Це все були прості люди, зі своїми емоціями і почуттями, про які ми вже ніколи не дізнаємось. Ми трималися за драмтеатр як за останню соломинку безпеки, але вона стала тією мотузкою, яка задушила нас", – написав організаторам львівської акції маріуполець Данило, який долею випадку виїхав за день до удару.
Маріупольці у Чернівцях згадують, як сильно любили та пишалися своїм театром, який росіяни перетворили на місце вічної скорботи.
"Наш театр був місцем ясної радості, а став місцем жахливої трагедії. І де б не були сьогодні маріупольці, в яку країну не закинула б їх війна, сьогодні вони знов думкою опиняться в Маріуполі і обов'язково схилять голову перед пам'яттю загиблих", – говорять у місцевому центрі ЯМаріуполь.
До акції приєднався мер Маріуполя Вадим Бойченко.
"Розбомблений маріупольський драмтеатр – це обличчя російської агресії. Він став символом руйнівної та жорстокої війни проти мирних, проти свободи, проти миру, проти гідності та людяності. Це їхній злочин і це наш біль, який буде назавжди у наших серцях. Ми маємо говорити про цю трагедію, щоб світ знав та не забував! Пам'ятаємо. Кожного та кожну", – сказав він.
- Нагадаємо, 16 березня 2022 року, росіяни скинули потужну бомбу на Драматичний театр Маріуполя, у бомбосховищі якого було 1000 людей.
- Актуальне
- Важливе