Через Дія.Сіті Львів втратить частину надходжень до бюджету
За даними дослідження Львівського ІТ-кластеру, не більше 5% розробників позитивно ставляться до нового режиму оподаткування.
За два дні роботи Дія.Сіті отримала 44 заявки від українських ІТ-компаній. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Сергій Федоров. Однак поки що дуже невелика частка розробників позитивно ставиться Дія.Сіті, хоча проєкт, який набув чинності є компромісом між державою та ІТ-бізнесом. Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський.
"Очікуємо, що протягом наступних 25 років, зокрема і завдяки цьому спецрежиму, ІТ-індустрія буде тільки зростати. А Львівський ІТ Кластер та інші подібні до нас організації будуть постійно відстежувати будь-які спроби порушення цього компромісу зі сторони держави та максимально захищатимуть інтереси ІТ-компаній" – каже Степан Веселовський.
Дія.Сіті – це фактично новий спецрежим оподаткування для ІТ. Найбільші зміни торкнуться ІТ-фахівців, які зараз працюють на III групі спрощеної системи оподаткування. Їм пропонують працювати за гіг-контрактами з компаніями-резидентами Дія.Сіті. При цьому їм доведеться сплачувати 1,5% військового збору, який ФОПи не сплачують.
"Важливий момент: з впровадженням Дія.Сіті та вступом в нього компаній, гіг-контрактори будуть платити податки в іншій пропорції, – каже Степан Веселовський. – Через заміну єдиного податку, що повністю йшов у місцеві бюджети, на податок на доходи фізичних осіб надходження розподіляться між бюджетами різних рівнів. ПДФО розподіляють таким чином: до державного бюджету – 25%, до обласного 15% і 60% – в місто/ОТГ. Бачимо, що місцеві бюджети втратили частину надходжень. Це своєю чергою суттєво вплине на розвиток місцевих ІТ-хабів, таких як Львів, Харків, Одеса чи Дніпро".
Згідно з дослідженням IT Research, яке проводить Львівський ІТ Кластер, у 2020 році у Львові місцевий бюджет отримав від ІТ-індустрії 546,7 млн грн єдиного податку. За словами Степана Веселовського, з впровадженням Дія.Сіті сума може змінитись в меншу сторону.
"За даними того ж аналітичного дослідження ІТ Кластеру, не більше 5% розробників ставляться позитивно до запровадження Дія.Сіті. Тому перед Мінцифрою зараз стоїть виклик щодо стратегії комунікації з рештою, аби розвивати довіру до нового режиму не тільки серед підприємців, але й також серед працівників галузі", – каже Степан Веселовський.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе