"Блекаут в Україні можливий не через диверсії, а через критичну ситуацію з енергоносіями", – Іван Плачков
Проблемою є вкрай низьке забезпечення електростанцій вугіллям і газом та залежність від імпорту електроенергії з Білорусі.
Про це в етері програми "Еспресо" "Борковський&Балюк. Політика" зазначив ексміністр палива та енергетики України Іван Плачков, передає "Еспресо.Захід".
"Енергосистема спроектована так, що блекаути не мають виникати. Але вони часом відбуваються. Наприклад були два у США, у Франції, в Японії. А зараз бачимо і в Центральній Азії. Хоча, в принципі, такого не має бути. Блекаути виникають виключно з технічних причин. Наприклад, останній з них стався через перевантаження лінії, після якого пішли масові каскадні відключення. Причиною стали неточності у роботі диспетчерів і недотримання балансу споживання та виробництва електроенергії. Адже люди споживають, скільки хочуть і коли хочуть, а от енергетики мають забезпечити цей попит", – пояснив колишній урядовець.
Щодо того, чи можливий такий перебіг подій і в України, Іван Плачков зауважив:
"Звісно, ситуація в енергетиці України зараз дуже напружена. У нас бракує вугілля, бракує газу. Атомні електростанції працюють у режимі форсажу. Зараз баланс і забезпечення споживачів у пікові періоди залежить від імпорту електроенергії з Білорусі. Ми імпортуємо звідти від 500 до 1000 мВт електроенергії. Це дуже багато – стільки приблизно споживає Київ. І якщо цього імпорту не буде (до прикладу, Білорусь зупинить його), то ми за тиждень-два спалимо всі запаси вугілля й перейдемо на газ, якого в нас критично мало. Тоді ми будемо змушені скорочувати споживання електроенергії".
Ексміністр слушно зазначив, що проблеми в енергетиці можуть виникнути не стільки через диверсії агентів впливу Росії чи хакерські атаки, скільки через безвідповідальну політику влади, яка не змогла влітку забезпечити нормальні запаси палива на електростанціях, а почала імпорт з Білорусі:
"Я не перебільшував би небезпеки від хакерських атак чи людського фактора. Енергетична система достатньо добре захищена, а енергетики в Україні завжди були високовідповідальними й дисциплінованими. До того ж система побудована так, що від однієї чи навіть трьох людей мало що залежить. Насправді головна критична ситуація – в тому, що в нас мінімальні запаси палива: вугілля і газу. І те, що ми залежні від імпорту електроенергії. Це ті чинники, які найбільше турбують і від яких залежить не лише електропостачання, а й забезпечення теплом".
-
Нагадаємо, 25 січня У трьох країнах Центральної Азії відбулися масові відключення електрики через аварію в об'єднаній енергосистемі регіону.
Усі попередні програми "Політика" можна переглянути тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе