Біля сміттєзаводу на Пластовій почнуть будувати новий Сихів
На Пластовій збудують майже тисячу квартир, архітектори застерігають від транспортного колапсу.
У Львові зведуть 14 нових будинків, у яких мешкатимуть понад дві тисячі людей. Архітектурно-містобудівна рада Львова затвердила детальний план території (ДПТ), обмеженої вулицями Пластовою, Польовою, Ковельською та залізничної колією. Загальна площа території – понад 35 гектарів.
"Фактично вся територія ДПТ сформована житловою забудовою. Здебільшого тут садибна забудова, але в ХХ столітті почали будувати квартирні будинки, поруч розташований великий відпочинково розважальний комплекс FESTrepublic – магніт району і всього міста", – розповів головний архітектор проєкту Юрій Столяров.
За його словами, житло складає 95 відсотків забудови району. Водночас відсутні об'єкти обслуговування – нема перукарень, торгових закладів, офісів.
Окрім 14-поверхового офісного центру (на куті Польової та Пластової), на Пластовій планують звести 4 багатоквартирні комплекси висотою від 5 до 10 поверхів. У найменшому з них буде 147 квартир, у найбільшому – 270. Усього планують побудувати 776 нових квартир загальною площею понад 50 тис. квадратних метрів. Крім того, планом території передбачено зведення 9 садибних житлових будинків. Усього населення мікрорайону збільшиться на 2,2 тис. мешканців. Загалом 5,5 тисячі, а щільність населення збільшиться із 127 до 174 люд/га.
Соціальна інфраструктура
Великим досягненням, на думку авторів проєкту, є той факт, що 1,6 гектара за планом території зарезервовано для будівництва нової школи, в якій зможуть навчатися 600 дітей. Неподалік також іще одна раніше запроектована школа на 700 учнів і школа №6, у якій теж є резерв місць – каже Столяров.
Щодо дитсадків, то в межах території проєктування передбачено два дошкільні навчальні заклади на 100 місць і на 60 місць. Один із садків буде на території, де зараз розміщені городи людей, що їх архітектор охарактеризував як "стихійні".
На місці смітників (у кінці вулиці Бодянського), гаражів без документів і імпровізованих футбольних воріт пропонують зробити озеленення території за рахунок забудовників і створити спортивну зону для мешканців.
У школах, дитсадках та офісному центрі передбачено створення 100 нових робочих місць.
Під усією площею забудови, включно з дворами планують зробити підземні паркінги, в тому числі гостьові. Усього передбачено чотири паркінги на 655 машиномісць. Автори проєкту запевнили, що хоча неподалік є Полтва, це не завадить створенню підземних паркінгів, якщо вони будуть одно-, а не дворівневими. Утім не відкидають імовірності, що через підземні води рівень дворів доведеться підвищити.
Чи не виникнуть у Львові нові бетонні джунглі?
Архітектор Ігор Кузьмак висловив побоювання, що північна частина Львова стрімко наближається до транспортного колапсу.
"Після завершення розвитку Львова з південної частини міста, ми в наступні кілька десятків років будемо мати розвиток у північній частині. Я давно ставив собі питання – який загальний рівень доступності і рівень комфортності проживання цих територій буде забезпечено при такій недолугій транспортній мережі? Автомобілі стоять на вулиці Богдана Хмельницького з усіх сторін, а найбільше – з боку Високого Замку й до Липинського. Нинішня Польова вже стоїть, якраз від Польової і до перехрестя з Богдана Хмельницького на кільцевій. Ми похоронили розв'язку на Хмельницького, коли дали дозвіл на будівництво "Епіцентру" без повноцінної транспортної розв'язки, яка мала бути колись за генпланом. Сьогодні її там уже не буде, Вулиця Богданівська в бік Польової – також стоїть у години пік від переїзду" – зауважив Кузьмак.
Архітектор каже – новобудови на Пластовій, найвірогідніше, стануть лише кроком до масової забудови цього району.
"Якщо завтра буде реалізований цей загалом непоганий квартал, то капіталізація квадратного метра довкола цієї території виросте з космічною швидкістю. Поряд – територія РЕМу на Ковельській також невдовзі стане забудовою. 40 гектарів території навпроти через Польову – залізобетнонний завод, який на 80 відсотків не використовує її. Навпроти – фабрика "Весна" і всі захаращені будівлі", – каже він.
"Ми сьогодні розглядаємо дуже серйозний прецедент – входження забудовників у цю територію з майбутньою стрімкою зміною функціонування. Я просив би розглянути це ще на рівні генерального плану, який не розрахований на таку високу щільність забудови. Бо ми закладаємо тут дуже серйозний транспортний колапс – досяжність до школи, лікарень. За такої щільності, яку ми зараз закладаємо (а інші райони мають трамваї, тролейбуси, автобуси), цей мікрорайон не готовий до того, щоб так щільно починати забудову. Добратись умовним видом транспорту буде неможливо. Прошу повернутись і вивчити транспортне питання – що тут буде робитися через 5 років, коли все буде розбудовано і вулиці Хмельницького й Липинського стоятимуть закорковані", – наголосив Ігор Кузьмак.
Читайте також: А раптом пожежа? Що може завадити врятувати мешканців львівських новобудов
Побоювання не поділяє головний архітектор Льовова Антон Коломєйцев.
"Цей детальний план дійсно не є простим, є свої нюанси, автори врахують письмові зауваження від членів ради. Але там є багато санітарних зон, які не дадуть зробити цю територію другим Сиховом", – переконаний Коломєйцев.
Недоліки проєкту – не привід не голосувати
Щодо інших зауважень до плану території, то представник ДСНС Олег Горохівський попросив чітко прокреслити шляхи для проїзду спецтехніки.
Архітектор Петро Крупа попросив юридично закріпити за новою школою спортивну та зелену зони, щоби пізніше їх не забрали під інші цілі.
А Ігор Кузьмак не зрозумів ідеї вбудованих дитячих закладів при забудові нової території, коли місце не обмежує і можна звести повноцінні об'єкти.
У підсумку члени містобудівної ради все одно підтримали детальний план території – "за" проголосували 14 членів ради, ще 6 – утрималися.
-
Нагадаємо, на Стрийській зведуть нові будинки – є зауваження щодо шкіл і проїзду спецтехніки.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе