БЕБ скерувало до поліції справу про незаконне використання гуманітарної допомоги на Львівщині
Виявлені наприкінці квітня товари на прихованих складах у Львівській області визнані гуманітарною допомогою
Про це поінформували у Бюро економічної безпеки, передає "Еспресо.Захід".
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області скерують кримінальне провадження для подальшого проведення досудового розслідування до Головного управління Нацполіції.
"Зібрані детективами Територіального управління БЕБ у Львівській області докази свідчать про ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201- 2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги), що відповідно до Кримінального процесуального кодексу не відноситься до підслідності Бюро економічної безпеки України. Рішенням Львівської обласної прокуратури провадження скеровано до Головного управління Національної поліції України у Львівській області", - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, товари завозили в Україну з країн ЄС протягом 2022 року. Відповідну інформацію та документи, що підтверджують походження товарів, отримано від митних органів. У кінці квітня 2023 року товари були виявлені у складському приміщенні на Львівщині.
Детективи БЕБ знайшли власника та орендаря складських приміщень. Склади видавалися за пункт тимчасового розміщення. Також стало відомо, що за цією ж адресою здійснювала волонтерську діяльність одна із благодійних організацій. Встановлені директор та її засновники.
Працівники Бюро передали понад 200 тонн гуманітарної допомоги на потреби Збройних Сил України, Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, дитячого соціального закладу, Державної прикордонної служби та Миколаївської військової адміністрації. Це, зокрема, одяг, побутові речі, засоби гігієни, продукти та медикаменти.
- Нагадаємо, 25 квітня у Львівській області виявили складські приміщення площею 1600 кв. м, заповнені товарами гуманітарної допомоги невстановленого походження.
- Напередодні "Наші гроші. Львів" оприлюднили базу даних волонтерів, яких внесли до системи "Шлях" Львівською ОВА. У розслідуванні журналістів йдеться про те, що Львівська ОВА видала сотні дозволів у системі "Шлях" для сумнівних волонтерських організацій. Серед найбільш успішних "прохачів" виявились пов’язані між собою організації, взагалі не помічені у волонтерській діяльності, а частина їхніх "волонтерів" просто втекли з України.
- Актуальне
- Важливе