Попереджений – значить озброєний: львівська астрологиня про гороскопи

Юрій Мартинович
27 січня, 2021 середа
10:04

Чимало людей щодня читають гороскопи. Хтось вірить у них, а хтось скептично ставиться, але нікого не залишає байдужим таке знання про майбутнє.

Ольга Савіна – молода артистка театру. Дівчина родом з Нікополя, але вже півтора року працює у Львівському національному академічному театрі опери та балету. Під час карантину професійно зацікавилася темою, яка з дитинства її дуже приваблювала, – астрологією.

Журналіст "Еспресо.Захід" поспілкувався з Ольгою Савіною про секрети астрології. 

Олю, звідки любов до езотерики? 

Варто почати з того, що з дитинства завжди мала свій особливий погляд. Коли інші дивилися на якийсь старий будинок і говорили про гарну архітектуру, то мене цікавили не стіни, а хто там мешкає, яка там історія, чи живуть там привиди? Тобто відколи пам’ятаю себе, було зацікавлення якоюсь містикою та таємницями. До того ж, моя мама займається регресологією, а ця дисципліна пов’язана з вивченням і пробудженням попередніх життів людини. Стосовно гороскопів, то завжди читала їх. Однак лише в коледжі знайшла свій справжній гороскоп, відтак стало щоденним ритуалом читати його і зіставляти з життям. 

Астрологія подібна на віру, але має наукове підґрунтя

Розкажи, як почала вивчати астрологію?

Коли тільки почала шукати інформацію, то читала все про астрологію. Скажу, що половина з того, що є в інтернеті на цю тему, – то "шлак", треба вчитися фільтрувати інформацію. Найкраще – звернутися до перевіреного спеціаліста, який своїми порадами може відкрити найважливіші аспекти й допомогти не загубитися та не заплутатися.

Повноцінно почала займатися астрологією, коли в Instagram випадково натрапила на пост своєї знайомої, яка дуже рекомендувала одну астрологиню. Подруга була в захваті від того, що її прогноз на рік був дуже точним. Вирішила спробувати, бо мала на той час багато внутрішніх протиріч. Ми поговорили телефоном. Я надала потрібні дані, і спершу вона склала мій гороскоп народження, а вже опісля – прогноз на рік. Саме ця астрологиня запропонувала мені самій вивчити згадану галузь. Мабуть, вона щось у мені відчула, бо іншим моїм знайомим, які замовляли в неї гороскоп, такого не пропонувала. Порадила декількох людей, я перевірила їх і знайшла одну жінку, яка навчила азів і стала наставником.

Спершу вона скинула пробні заняття, які треба було пройти, щоб почати займатися. Мені це дуже сподобалося, до того ж у період карантину мала достатньо часу. Бо це такі заняття, які потребують декількох годин щодня, багато знань, які треба вчити. На хорошому рівні пройшла гороскоп народження. Навчилася будувати космограми. Коли потім робила їх знайомим, то була спокійною, але коли незнайомі люди почали звертатися, то було трохи лячно. Бо це також велика відповідальність за слова, які можуть вплинути на чужі життя. Але гороскопи життя сходилися, і це додавало впевненості, що рухаюся в правильному напрямку. Я навіть складала іспити в цієї астрологині, в якої вчилася. Тобто справжня астрологія – це серйозна річ.

Чи треба мати якісь особливі здібності, щоб займатися астрологією? Чи кожен може? 

Як і в кожній справі, головне – бажання вдосконалюватися. Водночас потрібно розуміти, що астрологія – це езотерична наука. Багато людей узагалі будуть сперечатися про те, чи можна назвати це наукою. На мою думку, астрологію потрібно розглядати радше як певну віру. Хтось може вірити в Бога, хтось у Великий вибух, а хтось – у Всесвіт і його закони, які пов’язані з планетами, зірками, знаками зодіаку, датою та місцем народження. Я вірю в це, і багато вчених вірили та придумали різні знання, за допомогою яких і вираховують ті чи інші гороскопи. Бо астрологія – це багато різних формул, які зараз вираховують програми. Завдання астролога – вміти трактувати результати. У трактуванні є значною мірою суб’єктивізм, коли астролог визначає, що з того всього є вартим і що потрібно сказати людині. Безперечно, як і в будь-якій справі, треба мати до того любов і талант. Але якщо говорити про якусь екстрасенсорику, то ні. Хоча треба мати добру інтуїцію, щоб вибрати саме ту інформацію, яка потрібна людині. Часом люди просять: а скажи, що мене чекає, і я тобі скажу, чи воно дійсно станеться. Це смішить, бо я ж не бачу майбутнього, а лише допомагаю розібратися з тим, що може на нас чекати, до чого ми схильні та що з цим робити. Тобто не витрачаю часу на людей, які сприймають це як жарт. 

В Україні є значний інтерес до астрології 

Але цікаво, що багато з тих, хто сміється, насправді десь час від часу зазирають у гороскопи...

Дійсно, в нас в Україні інтерес до астрології значний, особливо до різних гороскопів. Думаю, це щось на зразок водіїв, які не вірять у Бога, але мають у машині іконки, типу: а може, допоможе і врятує? Також інтерес до астрології зростає, коли перед країною, організацією чи людиною постає багато викликів. Тоді схильні шукати допомоги й порад будь-де. Але на загал українці цікавляться астрологією, навіть чимало успішних людей у різних сферах ухвалюють певні рішення після того, як порадяться з астрологами. Деякі навіть бояться розголошувати публічно свою точну дату й місце народження, щоб їм не склали гороскоп без їхнього відома.

В астрології є якісь рівні? Як ти описала б свій рівень знань з астрології на цей момент?

Астрологію можна вивчати все життя. Що більше досвіду, то краще. Наразі я лише початківець і складаю гороскопи народження. З часом планую складати й інші гороскопи, для прикладу, гороскоп сумісності, який доволі популярний серед молодих пар. Я прийшла в астрологію не для того, щоб стати популярною й заробляти на тому якісь космічні гроші. Ні, для мене це в першу чергу розвиток, можливість дізнатися щось нове про себе й інших, упевненість у собі й наступному дні. 

Трактування космограм

Що насамперед вивчає початківець в астрології? Розкажи про ази розуміння планет і зірок.

Для початку, коли хтось починає займатися астрологією, то обирає, яка йому ближча – західна чи східна. Мені більше до душі західна, східна ведична астрологія мені не зовсім зрозуміла. Є різні програми зі складання гороскопів. Також треба вибрати, яка даватиме найкращі результати й буде зрозумілою.  

Ці програми виглядають так. Є коло, на ньому – знаки зодіаку, будинки гороскопів, планети й те, в якому знаку зодіаку ці планети перебувають. Завдяки цьому можна зіставити характеристику людини. Наприклад, космограму нинішнього дня. Коли ми дивимося гороскоп народження якоїсь людини і вводимо її дані, то бачимо весь її світ, можливості, можемо сказати, що в людини є, чого немає, над чим треба працювати, а чого краще взагалі не чіпати.

В астрології ключову роль відіграють планети, зірки мають другорядне значення. Хоча й не всі планети відіграють головну роль у нашому житті. Бо є планети ближні, є дальні. У ближніх цикл швидший, у дальніх – більш повільний. Не всі цикли далеких планет можуть вплинути на людину. 

Коли ми народжуємося, то планети перебувають у певній точці. У кожного зодіаку є "свої" планети, які в той чи інший період в іншому положенні. Є планета, яка керує знаком зодіаку. Вона показує те, що людина вже має. Є екзальтуюча планета, яка дає щастя і допомагатиме протягом життя. Якщо людина ще більше її розвиває, то це буде посилюватися. А є "планета у вигнанні" – коли людина думає, що в неї немає тих чи інших природних якостей. Для прикладу, Венера у вигнанні. Людина думає, що некрасива, не вміє любити, але це не так. Треба боротися з цим вигнанням, виявляти якості знаку зодіаку, в якому перебуває ця планета. Для прикладу, Венера в Овні перебуває у вигнанні. Овен – це сильна особистість, яка може постояти за себе, захиститися та проявити себе. Але для Овнів важливо відчути свою цінність, тоді страхи розвіюються і розквітає відчуття краси та вміння любити. Тобто та чи інша планета може дати дуже хороший результат за умови якісного пропрацювання.  

Є ще четверте положення – це падіння планети, коли відповідних якостей у людини немає. Але це теж пропрацьовується. Астрологія дає розуміння цього всього і показує, як виправитись, як пропрацювати силу волі, щоб змінити свій світ. 

Ще часто можна прочитати про славнозвісний ретроградний Меркурій…

Так, якщо читати все в інтернеті, то Меркурій у нас вічно ретроградний і люди його завжди бояться. Тому часто можна почути від декого, мовляв, у них нічого не вдається, бо ретроградний Меркурій. Однак насправді – ні, річ не в цьому. Деякі астрологи спекулюють на тому, говорячи, що все погано через цей Меркурій. Але Меркурій відповідає за комунікацію та наші думки. Так, можуть виникати якісь проблеми, але точно не в усіх людей. Бо є люди, в яких від природи пропрацьований цей Меркурій і вони навіть не відчують його впливу. Так само – з іншими планетами. Тому, коли читаєте десь, що ретроградний Меркурій і все буде погано, то не спішіть робити висновки й вірити цьому (усміхається).

В астрології багато шахраїв

Тобто є чимало шахраїв і неправдивої інформації, пов’язаної з астрологією?

Саме так. Тому треба перевіряти інформацію. Щодо шахраїв, то якось сестра скинула акаунт астролога, який мав багато підписників і дуже швидко робив космограми. Там, умовно кажучи, треба було просто поставити плюсик – і тобі вже розповідали щось важливе про тебе. Сестрі скинули у відповідь, що у неї якась погана енергетика та чакра, що її чекає щось недобре, а хочете знати більше – заплатіть, і ми вам усе розповімо. Я перевірила, і мені у відповідь скинули такий самий текст. Багато хто використовує довірливість людей у своїх цілях, таким чином заробляє за рахунок неправдивої астрології. Тому треба бути уважним і перевіряти інформацію. Особливо, якщо ви схильні довіряти, бо тоді ви надто близько до серця будете сприймати всю ту інформацію, яка може бути абсолютно неправдивою і негативно вплинути на ваше життя та самопочуття. На жаль, багато людей часто люблять переносити відповідальність із себе на когось, на якісь магічні речі, скажімо, заячі лапки для удачі чи іконки в машині. Такі люди і стають жертвами шахраїв, бо не виробили в собі силу волі, впевненість, що вони знають і контролюють ситуацію.

А стосовно понеділка? Теж часто все списують на те, що ось понеділок, і тому нічого не вдається. 

У понеділок якихось важливих справ справді не варто робити. Бо понеділком керує Місяць, а це емоції та різноманітні пертурбації. Однак, звісно, неможливо просто увесь понеділок провалятися в ліжку. Є така порада: варто починати свій тиждень думками не з понеділка, а з неділі. Бо неділя – це сонце, відпочинок, розслаблення. Знову-таки, якщо якісно пропрацьовувати, тоді день нічого тобі не робить. Буває, що люди так потужно пропрацьовують свої знаки зодіаку, що вже не у владі зодіаку і цих планет. Це настільки високодуховні люди, що стають наставниками, допомагають іншим. Вони самі керують власним життям. Таких людей дуже мало. Вони нагадують персонажа Нео з фільму "Матриця" – перероджені до нового життя, готові керувати ним і відповідати за свій вибір. 

Пропрацювання карми і фатальні точки

Що ще є важливим в астрології, крім розміщення планет?

Окрім розміщення планет, є ще Місячні дні, які впливають на життя людини, на наш характер. Точки асцендента та десцендента від яких багато залежить. Зодіак показує 12 основних сфер життя. Рухаємося ними, коли дивимося на свою космограму. Є ще також карма. Багато хто думає про карму як про щось апріорі погане, мовляв, не можна йти попри карму, не можна її виправити. Та основне в астрології те, що в ній усе пропрацьовується. Так, є карма негативна й позитивна. Коли десь у попередніх життях чи перевтіленнях робив щось погане. Коли, для прикладу, чорний Місяць у Терезах, то під ним народжений міг у попередньому житті зраджувати чи йти проти правосуддя. Є три рівні карми: перший рівень – коли людина продовжує робити те саме; другий рівень – коли  з людиною так поводяться; і третій рівень – коли вона це все пропрацювала й усе йде добре. Зі знаку зодіаку можна дізнатися, що треба пропрацювати. Є позитивна карма, для прикладу, білий Місяць у Водолії. Людина – вірний друг, реформатор, придумує щось нове, відкрита, дружелюбна. Тоді їй залишається продовжувати це робити. Якщо білий Місяць у Леві, то цій людині в жодному разі не можна робити аборти. Бо в Левів народжуються дуже світлі й хороші діти, які принесуть у цей світ щось хороше. Якщо людина зробить всупереч, це матиме наслідки. 

Також в астрології є фатальні точки, які говорять, що тут треба змиритися, робити так і все. Покора теж пропрацьовується, коли приймаєш і відпускаєш свій тягар. З фатальними точками найважче у плані пояснення їх людям. Бо це делікатна інформація, яку потрібно вміти правильно донести, щоб людина зробила правильні висновки.

Які можуть бути фатальні точки?

Коли мені робили прогноз, то сказали про те, щоб була обережною за кермом, а краще взагалі б не водила машину. Це моя фатальна точка. У мене в житті так склалося, що ніколи не мала особливої любові до керування автомобілем. Якийсь підсвідомий страх сідати за кермо завжди був і є присутнім. Відповідно, знаючи цю інформацію, я тепер краще розумію себе і не прагну отримати посвідчення водія, краще поїду на таксі чи піду пішки. Тобто фатальні точки – це не означає кінець, це означає, що ти попереджений, а значить озброєний. 

Або розповім ще одну історію. Якось на прийомі в знайомого лікаря ми розговорилися про астрологію. У нього теж багато знайомих астрологів. Він розповів, що їхні поради його врятували. Вони визначили, що в нього фатальні точки пов’язані зі снігом, катанням на лижах. Знаючи це, чоловік усе одно поїхав на лижі. Був сильний туман, погана погода. Його знесло і, якби він не вивернувся як слід, то точно міг би зробити собі щось погане... Лікар розповів, що пам’ятав про цей фатум, тому був удвічі обережніший і зміг згрупуватися в потрібний момент, щоб нічого собі не зламати.

Астролог – це також психолог 

Цікаво. Тобто астрологія не трактує майбутнього як чогось доконаного? Майбутнє все одно залишається відкритим і залежить від нас. Бо навіть цей фатум, цю фатальну точку можна пропрацювати і вберегтися? 

Так, усе починається від нас. Ми справді можемо змінювати своє майбутнє, знаючи поради, які може дати нам астрологія. Майбутнє не є доконаним, воно в процесі, і наші дії та думки впливають на нього. Але знову-таки, є речі, яких неможливо уникнути, тому треба вміти їх приймати, розуміти. Бо, по суті, немає нічого доброго чи поганого, є новий досвід, який потрібно вміти приймати. Власне в цьому астрологи і нагадують психологів, бо ми теж маємо пояснювати дуже делікатні теми.

Психологи працюють з минулим, а ви – з майбутнім...

Не погоджуюся, що ми працюємо лише з майбутнім. Ми працюємо і з минулим людини, бо без минулого він чи вона не знатиме, що робити зі своїм майбутнім, як зробити його кращим. Тому важливим є гороскоп народження, який розповідає про саму людину, тобто про її минуле, минулі життя, схильності тощо. Ти маєш розуміти, як донести інформацію, щоб людина задумалася і зробила висновки для себе. До астрологів і психологів приходять ті, які хочуть щось змінити, але не всі готові для цього щось робити. Люди приходять, загоряються ідеєю щось змінювати, але відкладають, і так воно все згасає. Тому для деяких таке знання – це розвага, а для інших – це віра й допомога. Якщо людині цікаво, то й мені цікаво з нею працювати. 

Стосовно карт Таро, чи це теж астрологія?

Таро – трошки інше. Хоча це теж ізотерика і переплітається з астрологією. У гороскопах за картами Таро важливо поставити чітке і зрозуміле питання, тоді й відповідь буде зрозумілішою. Щоправда, коли люди ставлять собі ці питання, то часто відповідь – так, треба щось змінювати. Бо той, кого все задовольняє, не буде про це задумуватися й запитувати поради у Всесвіту. 

Астрологія – це розуміти краще себе і світ

До речі, як рідні та друзі ставляться до твого хобі? Взагалі, як тобі це поєднання – театру й астрології? Скажімо, можеш не піти на роботу, бо планети кажуть, що не варто сьогодні?

Рідні ставляться з розумінням. Як я вже казала, мама теж займається ізотерикою. Тато доволі скептичний до цього, але він не говорить нічого поганого про астрологію і моє захоплення, бо знає, що я Овен і однаково зроблю так, як захочу (усміхається). Більшість моїх друзів зацікавилися. Одиниці можуть дуже саркастично казати, мовляв, наворожи мені щось. Та на загал, не відчуваю незручності, коли розповідаю про астрологію. 

Стосовно роботи в театрі, то звісно, що думаю крізь призму нових знань. Але не можу не піти працювати, бо так кажуть планети. Робота є робота. Звісно, коли знаю, що сьогодні якийсь несприятливий день, то просто буду готова й налаштовуватиму себе так, щоб він став сприятливим. Астрологія – це не означає бути закритим і дотримуватися якихось догм, це означає розуміти себе і світ краще, бути більш пристосованим і змінювати життя в позитивному руслі.

Чи ти робила якийсь загальний прогноз на цей рік? І як узагалі роблять такі прогнози для цілих країн?

Спеціального прогнозу на цей рік не робила. Але зараз починається ера Водолія, а це новизна, реформи і дружба. Гороскопи країн роблять так. Беруть дату проголошення незалежності, яка стає днем народження. А далі – формули ті самі, що й для людини. Так само з різними фірмами. Бувають випадки, що фірма погано працює. І коли вже не знають, що робити, звертаються до астрологів. Ми пояснюємо, що, до прикладу, дата заснування компанії чи відкриття магазину була несприятливою. Тоді, за можливості, бізнесмени змінюють документи, переписують усе, щоб змінити вплив Всесвіту. 

Які найближчі плани?

Я навчаюся в Києві на кафедрі хореографії в університеті ім. Драгоманова. Треба там усе скласти, маю ще написання диплома. Плюс робота в театрі. Із закінченням локдауну знову будуть виступи. Звісно, що продовжуватиму розвивати свої вміння в астрології та вивчатиму нові знання. Бо вірю в це й мені це подобається. 

Фото надані Ольгою Савіною

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Читайте також:
школа, вчителька
22 вересня, 2021 середа
У мерії назвали умови, за яких педагоги зможуть працювати під час карантину у Львові
епіцентр землетрусу
23 вересня, 2021 четвер
На Тернопільщині стався землетрус
коронавірус
21 вересня, 2021 вiвторок
Львівщина переходить у "жовту" зону карантину
Львів
+7
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.51
  Купівля 26.51
  Продаж 26.76
 • EUR
  Купівля 30.99
  Продаж 31.38
 • Актуальне
 • Важливе
2021, четвер
23 вересня
15:08
Ryanair
Невдовзі Ryanair може відкрити базу для своїх літаків у Львові
14:52
У Львові затримали вбивцю мера курортного містечка в Криму
14:36
У Львові в аудіоформаті для незрячих презентували книгу Олега Кришталя, написану метамовою
14:20
Ярослав Буяк
На Тернопільщині знайшли мертвим журналіста
14:03
черга перед ЦНАПом
В Івано-Франківську батьки стояли цілу добу в черзі, аби записати дитину в садок
13:53
Верховна Рада
Рада ухвалила закон про деолігархізацію
13:50
Поляк намагався вивезти з України 3 кг бурштину
13:35
Олег Мицик
"Відмова від вакцинації порушує права інших громадян", – юрист
13:18
На Львівщині дівчина на ходу вистрибнула з автівки під час розбійного нападу
13:02
ремонт вулиці Шевченка
Так і не зняли бруківки: на вул. Шевченка неспішно ремонтують нову ділянку. Фото
12:45
На Львівщині жінка отримала "довічне" за жорстоке вбивство трьох людей, серед яких 8-річна дитина
12:30
просідання полотна
Не минуло й двох діб: у Чернівецькій області знову утворилося провалля під залізничною колією
12:15
трамвай №2
У Львівському трамваї читатимуть вірші чеського поета
12:09
Руслан Стефанчук
Рада вирішила продовжити робочий день, допоки не схвалять законопроєкт про олігархів
11:57
сміттєпереробний завод
Будівництво сміттєпереробного заводу на Львівщині почнуть уже в жовтні
11:40
коронавірус
5-річна дівчинка з Львівщини у вкрай важкому стані через COVID-19
11:25
Cоломія Крушельницька
Від Солюні до великої Меи
11:10
Марк Савчук
"Ризикуємо залишитися без газу цієї зими", − Марк Савчук про загрози зимового сезону
10:59
Mason Lemberg
Mason Lemberg. От чого не забереш в Зеленського - так це бажання похайпувати
10:43
ДТП на Львівщині
На Яворівщині у ДТП травмувались троє людей
10:12
коронавірус
COVID-19 на Львівщині: за добу ще майже 700 людей інфікувались, 11 померли від ускладнень
09:52
епіцентр землетрусу
На Тернопільщині стався землетрус
09:33
ООС
На Донбасі окупанти поранили двох українських бійців
09:24
Віктор Бобиренко
"Шефір не мав якихось надзавдань, а радше виконував функцію "таємного посла", − політолог Віктор Бобиренко
08:43
відключення світла
"Львівобленерго" попередило про відключення світла на декількох вулицях у Львові та Брюховичах
08:21
університет "Протон"
У Львові стартує університет "Протон" для людей похилого віку
08:00
дощ
Погода на Львівщині 23 вересня: можливі короткочасні дощі
2021, середа
22 вересня
21:00
акценти
Катастрофічний стан бюджету розвитку Львова та умови для педагогів на час карантину, – акценти від "Еспресо.Захід"
20:50
ЛНУ ім. Івана Франка
Львівський національний університет імені Івана Франка йде на дистанційне навчання
20:29
Анастасія Возняк
Видатна львівська гімнастка заявила про завершення кар'єри
20:14
ПЛР-тести
У Львові невакциновані вчителі будуть робити ПЛР-тести власним коштом
19:53
притулок Домажир
Повечеряти з ведмедями: у Домажирі організовують ексклюзивну екскурсію
19:34
Підсумки
"Підсумки з Анною Валевською" на "Еспресо": замах на Шефіра та ризики довкола опалювального сезону
19:13
школа, вчителька
У мерії назвали умови, за яких педагоги зможуть працювати під час карантину у Львові
18:58
злодій
Злодію, який грабував автівки грибників на Львівщині, оголосили підозру
18:39
дівчинка зі СМА
Для дівчинки зі СМА зібрали 2,5 млн гривень у благодійному фонді "Із янголом на плечі"
18:10
Андрій Москаленко
Департамент фінансів ЛМР відкликав лист, яким фактично визнав фінансовий колапс у місті
17:05
лого Сирні плаї
На Прикарпатті створюють перший в Україні унікальний сирний маршрут. Фото
16:35
8 березня-1 травня
8 березня та 1 травня скасують. Мінкульт реанімує законопроєкт В’ятровича
16:25
Вакцинація
Дитсадки і молодша школа працюватимуть у "жовтій" зоні без обмежень
Більше новин