Як стати помічником Святого Миколая

Ірина Березовська
27 листопада, 2020 п'ятниця
11:18

Ще одна добірка акцій від "Еспресо.Захід", як допомогти відчути диво тим, хто цього потребує найбільше

Не має значення, де ти в ніч з 18 на 19 грудня – вдома чи в лікарні – диво й подарунки мають бути! Щоб так і було, небайдужі у Львові вирішили заздалегідь підготуватися й уже оголосили про старт акцій для всіх, хто потребує трошки дива від нас з вами.

Цього разу – чотири акції у лікарнях і сиротинцях.

Акція "Миколай дітям у лікарнях"

Уже 15 років поспіль благодійний фонд"Крила надії"дбає про те, аби діти, які у святкову ніч з 18 на 19 грудня залишаються у лікарняних палатах, отримали дарунки від Чудотворця. Миколай завітає з пакунками відразу у три дитячі лікарні Львова – Західноукраїнський дитячий медичний центр, Львівську обласну дитячу клінічну лікарню"Охматдит" і Міську дитячу клінічну лікарню на вул. Орлика.

Святий Миколай покладе подарунки у "коробки хоробрості", щоб потішити дітей у цих лікарнях, але йому для цього потрібні помічники.

"Коробка хоробрості" – це така диво-коробка, яка дуже потрібна в процедурних кабінетах лікарні. Вона дивовижна тим, що в ній живуть багато маленьких іграшок, кожна з яких поміщається у дитячу долоньку. І коли дитині мають робити якусь неприємну чи болісну процедуру, вона може обрати з "коробки хоробрості" будь-якого іграшкового друга, разом з яким їй буде не так страшно. Отже, іграшка має бути невеличкого розміру і невживаною, позаяк Миколай дбає про безпеку дітей", – розповіла "Еспресо.Захід" координаторка акції Люба Возняк.

Також 17 грудня уже традиційно у фонді"Крила надії" відбудеться День Мандарина. Усі охочі можуть приносити у Майстерню Святого Миколая мандаринки, аби наповнити дитяче свято дивом.

Стати помічником Миколая можна також в інший спосіб – підтримати акцію"Миколай дітям у лікарнях"фінансово. Волонтери за ці гроші придбають для діток, які залишилися в лікарнях, усе необхідне.

Реквізити для допомоги коштами:

АТ КБ ПриватБанку м. Львів, МФО 305299, ЄДРПОУ 35620901, IBAN UA 173052990000026004011002472. Картковий рахунок 5169330520555712. Призначення платежу: "На Миколая".

Іграшки, книги і мандаринки чекатимуть за адресою: вул. Городоцька, 16 (2 поверх, код на домофоні – 2) у будь-який зручний час із понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 або їх можна надіслати "Новою поштою" (відділення №5, одержувач – БФ "Крила надії"). Контактний тел. 096 311 34 36 (Люба Возняк).

Читайте також: Улюблена акція Різдва

"Святий Миколай – дітям у потребі"

Уже 24 рік поспіль "Мальтійська служба допомоги" допомагає Миколаю вчасно прийти до дітей у потребі у рамках однойменної акції "Святий Миколай – дітям у потребі". Щоправда, якщо у перші роки волонтери назбирували кілька сотень листів від дітей, то тепер їх – кілька тисяч! Це, як правило, діти, яких виховують і які проживають у навчально-реабілітаційних центрах та школах, діти із сиротинців, малозабезпечених та прийомних сімей, діти з інвалідністю та вихованці ДБСТ. Вік дітей, яким допомагає "Мальтійська служба допомоги", різний – від дошкільного до підліткового.

"Намагаємося, щоб Миколай прийшов до дітей, які є в різних установах, які живуть у сім’ях, що переживають скруту. Кожна дитина мріє, щоб до неї прийшов Миколай і приніс подарунки. Формат акції такий, що кожна дитина пише листа до Святого Миколая й отримує у відповідь свій подарунок – те, про що вона мріяла цілий рік. Листи надходять до нас в офіс, а ми розповсюджуємо їх серед добрих людей, які хочуть подарувати дітям свято", – розповідає заступниця директора "Мальтійської служби допомоги" Марія Панчак.

Щоб долучитися до акції, треба взяти дитячого листа і придбати подарунок, про який дитина пише. Ще є варіант забезпечити дітей тими речами, які потрібні завжди.

"Крім солодощів, можна приносити засоби гігієни, канцелярське приладдя, спортивний інвентар, книжки та корисні настільні ігри, які сприяють розвитку і в які можна бавитися з друзями. Завжди у потребі є білизна, шкарпетки, теплі колготи і одяг", – розповідає Марія Панчак.

Також можна долучитися коштами, оскільки волонтери прагнуть вирішити більші потреби. Наприклад, цього року мальтійці хочуть закупити сенсорні диспензери для дітей з ДЦП, адже цим діткам важко натискати на звичайні.

Приносити все необхідне бажано в першій половині грудня, щоб подарунки встигли доставити до адресатів, адже заклади знаходяться в різних куточках Львівщини. Охочі допомогти можуть приходити на вул. Академіка Богомольця, 8/2 з 9.00 до 19.00 год.

Інформація за тел. (032) 275 12 00 та 067 275 12 02 (Марія Панчак).

Реквізити для допомоги коштами:

БО "Мальтійська служба допомоги у Львові" в АБ "Укргазбанк",

р/р UA 383204780000000260042360005, ЄДРПОУ 19323705.

Читайте також: Львівський "Карітас" закликає стати помічником Святого Миколая і допомогти втілити дитячі мрії

"Цеглинки" доброти для потребуючих

У Домі милосердя Святого Миколая, що у Львові на вул. Короленка, 7, де розташувався Центр опіки сиріт, планують розмістити цілу резиденцію Святого Миколая. Тут Чудотворець спілкуватиметься з дітьми, якщо це не буде заборонено через пандемію. Як розповів керівник Дому милосердя і Центру опіки сиріт отець Роман Прокопець, Центр опікується дітьми-сиротами з інтернатів Львова і області, сім’ями, які потребують соціальної допомоги і підтримки у скрутний час, студентами-сиротами, сім’ями героїв АТО, частково дітьми зі сходу України.

Разом зі Службою захисту дітей, волонтерами та іншими організаціями Центр організовує пакунки для понад тисячі дітей із міст та сіл області. На сайті Центру опіки сиріт розмістили листи від діток, які чекають на подарунки. Волонтери просять небайдужих реагувати на конкретні потреби конкретної дитини і щоб речі у подарунках були нові.

"Зараз ми ще на етапі узгодження списків дітей, зі Службою захисту дітей моніторимо, аби кожна дитина отримала такий пакунок. Вони нам подають кількість дітей, а ми готуємо подарунки. Якщо дозволить ситуація з карантином, то діти приїдуть до нас, в резиденцію Святого Миколая. Якщо ж через карантинні обмеження діти не зможуть приїхати сюди, то ми або поїдемо до них, або ж передамо подарунки туди, де діти перебувають, або передамо через наших парафіян", – зазначає отець Роман.

Ще цього року діють шостий рік традиційні "цеглинки добра" у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. На кожній такій "цеглинці" написали перелік продуктів харчування тривалого зберігання і промислові товари. Взяти можна одну або кілька "цеглинок".

"Ми закликаємо всіх зареєструвати "цеглинки" на нашому сайті, так ми зможемо краще скоординувати роботу. З отриманого формуватимемо "Різдвяні кошики" для соціальних сімей та сімей загиблих героїв АТО. Бувало, туристи брали наші цеглинки і Новою Поштою пересилали дітям подарунки зі своїх міст. З цього користає близько 80 сімей, які мають труднощі. Також опікуємося дітьми, які є випускниками наших інтернатів», – каже керівник Центру.

Продукти треба приносити у Гарнізонний храм (вул. Театральна, 11), або в Дім милосердя Святого Миколая (вул. Короленка, 7) до 6 грудня 2020 року.

Центру можна допомогти фінансово.

Банківські реквізити:

UA 72 305299 00000 26004031009381 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК",

МФО 305299,

ЄДРПОУ 37527309.

Одержувач – РО МІСІЯ ЦЕНТР ОПІКИ СИРІТ УГКЦ.

У примітці вказати: "Добровільна пожертва до Дня св. Миколая".

Інформація за тел. 097 295 36 06 (отець Роман Прокопець).

Читайте також: Львів'ян закликають долучитися до акції "Святий Миколай для військових"

Свято для дітей із сиротинців

Щороку благодійний фонд "Із янголом на плечі" завдяки небайдужим людям організовує свято Миколая для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, у дитячих закладах Журавна, Лаврова і Сасова. Цього року волонтери вже встигли роздати 104 листи від дітей. Але допомога ще потрібна.

"Можна допомогти нам коштами на солодощі і фрукти, які ми закупимо безпосередньо перед святом, канцтовари і побутову хімію, святкові костюми для дітей. Також будемо вдячні за коробки для пакування подарунків. Якщо у когось лежать без діла коробки з Нової Пошти, то радо приймемо", – розповіла Христина Хлопіцька, координаторка дитячого свята від фонду "Із янголом на плечі".

Банківські реквізити БФ "Із янголом на плечі":

Банк: ПАТ "ПРИВАТБАНК"

UA 023052990000026006041007393.

Призначення: "Благодійний внесок".

По додаткову інформацію звертайтеся:

Христина Хлопіцька, тел. 096 425 31 85.

Читайте також: У Львові розшукують помічників Святого Миколая для сиріт і дітей з проблемних сімей

Нагадаємо, раніше "Еспресо.Захід" зібрав усі ідеї, як у Львові можна стати помічником Святого Миколая.

Фото: благодійний фонд "Із янголом на плечі", Центр опіки сиріт, благодійний фонд"Крила надії" і "Мальтійська служба допомоги"

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Читайте також:
27 вересня, 2021 понедiлок
Птахофабрику Добкіна на Волині звинувачують у заволодінні мільйонами державних коштів
Свидовець
Автор Тетяна Яворська
28 вересня, 2021 вiвторок
Залити бетоном: Українські Карпати вчергове відвойовують в суді
Микола Княжицький
22 вересня, 2021 середа
"Допоможу всім, хто хоче інвестувати в Карпати", – Микола Княжицький
Львів
+8
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.51
  Купівля 26.51
  Продаж 26.73
 • EUR
  Купівля 30.89
  Продаж 31.28
 • Актуальне
 • Важливе
2021, вiвторок
28 вересня
21:00
акценти
Про продаж в'язниць та відвойовування Карпат, – акценти від "Еспресо.Захід"
20:52
затримали поліцейського на буковині
Мав покривати контрабанду цигарок: на Буковині на хабарі затримали правоохоронця
20:31
Світло
Нові ціни на електроенергію: як платити за меншим тарифом?
20:21
наркозбувач
Знайшли наркотики та зброю: поліцейські повідомили про підозру чоловіку з Жидачева
19:58
кліщі
Оброблятимуть від кліщів: у Львові просять утриматись від прогулянок у двох парках
19:36
суд, вирок
На Золочівщині судитимуть чоловіка за побиття журналіста
19:16
Ілля Левін
Про фотомайстра Іллю Лєвіна нагадали "Еros and Тhanatos"  
18:48
підсумки
"Підсумки з Анною Валевською" на "Еспресо": чи вистоять тарифи перед світовою ціною на газ?
18:27
старостинські округи
У Львівській МТГ планують створити шість старостинських округів
18:00
Марія Ільчишин
Винниківчанка здобула "срібло" на чемпіонаті України з перукарського мистецтва
17:45
Ігор Теплий
Живописець зі Львова виклав "Матрицю" людського світу
17:30
вакцина
За весь період вакцинальної кампанії проти COVID-19 на Львівщині знепритомніли 6 осіб
17:13
Андрій Дячишин
Розплющує очі та потискає руку: лікарі розповіли про стан важкопораненого Андрія Дячишина
16:55
гаражний розпродаж
У дитячому садку у Львові влаштовують гаражний розпродаж
16:40
пам’ятник Любомиру Гузару у Вінниці
У Вінниці спорудили перший в Україні пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару
16:23
в'язниця
У трьох областях Західної України продають в'язниці: що і за яку ціну піде з молотка?
16:05
На Буковині викрили мережу підпільних гральних закладів
15:52
валідатор, квиток
У громадському транспорті Тернополя запрацює "Єдиний квиток": скільки часу діятиме пересадка
15:35
Ярослав Рущишин
Железняк іде у наступ. Політрада "Голосу" відсторонила Рущишина з голови Львівської обласної організації
15:21
У Львові створили асоціацію курортів України
15:03
вистава Бабин Яр
Історія трагедії у дитячій розповіді. У Франківську презентують виставу "Бабин Яр"
14:46
діти, коронавірус, лікарня
5-річна дівчинка з Львівщини з важкою пневмонією вже дихає самостійно
14:28
Ексклюзив
Свидовець
Залити бетоном: Українські Карпати вчергове відвойовують в суді
14:10
коронавірус
Стало відомо, скільки медиків на Львівщині вакцинувалися від COVID-19
14:00
військові навчання
На Львівщині рятувальники з п'яти держав, представники ООН та Інтерполу вчаться ліквідовувати радіаційну та біологічну катастрофи
13:45
хрести, Городок
Монастир у Городку поповнився новими розмальованими хрестами. Фото
13:30
Вийшов фільм "Перший цвях у домовину СРСР": як Україна прийняла декларацію про суверенітет
13:13
"Це треба було робити пів століття тому": Лілія Онищенко про реставрацію аварійного даху каплиці Трьох святителів
13:00
Лейла Мелесова-Вальчак
Львівські паралімпійці та їхні тренери отримають грошові премії
12:45
Матис
Роман Матис. Газ по 1000$ за тисячу кубометрів - наслідок диверсії з боку Росії
12:29
Львівський обласний клінічний перинатальний центр
Плюс одна: ще одну лікарню на Львівщині включили у перелік лікарень першої хвилі
12:12
ремонт дороги
На Закарпатті завершують ремонт дороги, що з'єднує два пункти пропуску вздовж українсько-угорського кордону
11:55
померла
Померла суддя Кам’янко-Бузького районного суду Львівської області
11:40
вул. Нечуя-Левицького
Навіть перекрити вчасно не можуть: на вул. Нечуя-Левицького досі курсує транспорт. Фото
11:23
знайдена кераміка
Під час ремонту траси на Львівщині археологи відкопали 7-тисячорічні артефакти
11:05
ДТП біля Борислава
19-річний винуватець смертельної ДТП біля Борислава не отримував водійських прав
10:49
спортсменка з Львівщини
Яворівчанка стала чемпіонкою світу з класичного пауерліфтингу серед дівчат
10:34
втопився
На Золочівщині втопився 36-річний чоловік
10:16
Данило Бега-Кіліманджаро
У Львові нагородили наймолодшого українця, який піднявся на Кіліманджаро
09:57
коронавірус
На Львівщині виявили понад 400 нових хворих на COVID-19
Більше новин