Еспресо. Захід

Тарілка з трьох частин та дихальні вправи

Ксенія Войтовська
3 вересня, 2020 четвер
18:00

Подружжя львів’ян розробило методику схуднення та оздоровлення й поділилося нею з читачами “Еспресо.Захід”

Зміст

Щоб поліпшити зовнішній вигляд, позбутися недуг, здобути силу та енергію, не обов’язково витрачати купу грошей та часу. Достатньо лише скоригувати спосіб життя і, головне, – харчові звички. Львів’янин Євген Дігтяренко довів це на власному прикладі. Чоловік потерпав від ожиріння й численних проблем зі здоров’ям. Спілкуючись з ним тепер, важко повірити, що чотири роки тому він зовсім інакше виглядав і хворів.

Пану Євгену – 56 років. Коли цей стрункий та жвавий чоловік демонструє свої фото, зроблені кілька років тому, не віриться, що це – він.

Чоловік страждав від гепатиту А, при зрості 180 см важив 106 кг. Протягом 30 років працював пожежником, це суттєво відбилося на його здоров’ї. Доводилося виконувати свою місію під час лютих морозів (траплялося, - 56 градусів!), тож обмороження кінцівок потягнуло за собою захворювання кісток. Легені постраждали від впливу чадного газу. Не найкращим чином на організм вплинули постійні стреси. Як наслідок, через підвищений тиск медики заборонили йому працювати. Ожиріння погіршило роботу серця, позбавило сил. Важко стало навіть ходити, тож про повноцінне життя не було й мови.

Дружині Євгена, Оксані Медведєвій, – 52 роки. Згадує, що разом із чоловіком вели “середньостатистичний” спосіб життя.Не займалися спортом, мало рухалися, оскільки пересувалися лише з допомогою власного транспорту.Їли все, що хотіли, у будь-який час доби. Але чотири роки тому пару “скосила” хвороба, і тоді все змінилося. “Майже тиждень лежали з високою температурою, а потім настав важкий реабілітаційний період, – розповідає пані Оксана. – З нас немов висмоктали всі сили – не могли підвестися з ліжка. Ось тоді й вирішили – треба щось робити!”

Подружжя вирушило в поліклініку здавати аналізи. Показники змусили їх жахнутися. Пані Оксана ніколи не мала проблем з вагою, натомість її непокоїли вегетосудинна дистонія та остеохондроз. Як наслідок, потерпала від сильних головних болів та емоційної нестабільності: “Оскільки солі тиснуть на верхній відділ хребта, негативно впливають на нервову систему. Будь-яка дрібниця виводила мене з емоційної рівноваги. Завжди носила зі собою заспокійливі пігулки, які вживала за першої-ліпшої нагоди”,  – згадує жінка.

Чоловік та дружина дійшли висновку, що необхідно звільнити організм від токсинів і перейти на здоровий спосіб життя. Почали вивчати різноманітні методики. “В Інтернеті можна знайти сотні “рецептів” – від голодування до фруктової дієти. Можливо, кожен з них себе виправдовує, але ми обирали те, що підходить саме нам”, – розповідає пан Євген. Як наслідок, з допомогою нескладних, доступних кожному правил пара досягла неабияких результатів. Тепер пан Євген важить 81 кг і не збирається зупинятися на досягнутому. Недуги відступили. Його дружина також забула про негаразди зі здоров’ям, виглядає значно молодшою за свій вік. Якщо раніше при зрості 176 см важила 72-78 кг, то тепер – 66 кг. Подружжя погодилося поділитися з читачами “Еспресо.Захід” своїми секретами.

  • Золотим правилом здорового способу життя пан Євген вважає питний режим. Чиста вода, збагачена всіма необхідними мінералами, вітамінами та мікроелементами, омолоджує організм, забезпечує його енергією, поліпшує стан шкіри та волосся. “При будь-яких негараздах зі здоров’ям краще пити воду, аніж ліки. Не варто чекати результату від дорогих шампунів та кремів, якщо не отримуєте необхідної кількості рідини”, – додає його дружина. Важливо вирахувати свій індекс маси тіла – тоді знатимете якою має бути ваша вага в ідеалі. Рекомендується вживати 30 мл води на 1 кг здорової ваги. В середньому близько 2 літрів на добу. Основну частину бажано випивати до 16 години дня. Ранок корисно починати з двох столових ложок теплої рідини. Але важливо робити це після чищення зубів та язика, оскільки вночі посилено працює видільна система, тож ризикуєте разом із водою заковтнути велику кількість шкідливих бактерій.

Перед тим, як купувати воду, пан Євген рекомендує вивчити склад на етикетці. Вона має походити з перевірених джерел, не містити важких металів і антибіотиків. Зазначає також – надзвичайно шкідливо кип’ятити воду. Хлор, який у ній міститься, перетворюється на канцерогенну сполуку, яказа складом нагадує отруту. Аби мінімізувати відсоток небезпечних речовин, краще її відстоювати або заморожувати.

  • Неабияке значення мають фізичні навантаження. Одним з найкращих способів підтримувати себе у формі пан Євген вважає ходьбу. Норма – 10 тис. кроків щодня. Цей метод не має жодних протипоказань!

Для поліпшення мозкового кровообігу, розумової діяльності та забезпечення організму енергією, відразу після пробудження корисно виконувати дихальні вправи. Для цього достатньо закрити очі, вдихнути на рахунок “чотири” та видихнути на рахунок “вісім”. Вправу слід повторювати щоранку десять разів. Після цього важливо зробити ранкову зарядку – хоча б кілька елементарних вправ.

  • Стан здоров’я залежить від того, що надходить у шлунок. Згідно з його методикою, пан Євген рекомендує їсти тричі на день, дотримуючись правила “тарілки з трьох частин”. Наголошує, що снідати слід обов’язково. Аби запустити метаболічні процеси, варто їсти до 9 ранку. Вміст вашої трапези має займати 25 см. Перша та найбільша частина – це овочі, фрукти, ягоди, зелень. Чим більше різновидів – тим краще. В ідеалі спожити сім кольорів веселки за один раз. Аби нейтралізувати нітрати, продукти варто вимочити у воді. Овочі бажано тушкувати, варити або готувати на парі, але у жодному випадку – не смажити. Таким чином, ми споживаємо необхідну для організму клітковину.

Другу частину має зайняти каша або картопля (вуглеводи). Не варто готувати її на молоці: у більшості людей бракує ферментів, що допомагають цьому продукту розкладатися. Також варто обирати крупи з низьким глікемічним індексом, оскільки це впливає на рівень цукру у крові. Вони потребують тривалішого приготування – цільнозернова вівсянка, зелена гречка, бурий рис, пшоно, ячмінь… Ввечері замочіть крупу у воді з лимоном, аби позбутися фітинової кислоти, яка заважає продукту добре засвоюватися організмом. Також цей спосіб зменшить тривалість варки.

Що стосується картоплі, то її корисно споживати влітку та навесні, але в жодному випадку – не взимку. В ідеалі – запікати цей овоч. А от пюре – шкідливе, оскільки створює ворсинки у шлунку.

Третя частина тарілки повинна містити білок. У пригоді стане яйце (краще – варене), сир, біле м’ясо (індик або кролик), риба, бобові або гриби. Важливо також спожити шматок цільнозернового хліба з маслом, жирністю не менше 82%. Можна поласувати чорним шоколадом з кавою або трав’яним чаєм.

Обід має бути приблизно через п’ять годин після сніданку. Варто також намагатися дотримуватися правила тарілки з трьох частин, але у її якості можуть підійти будь-які страви. Наприклад, наш традиційний борщ містить усі необхідні складові. Вечеряти бажано не пізніше сьомої вечора за подібним принципом. Для детоксефекту необхідно, щоб перерва між вечерею та сніданком тривала 12 годин. Якщо перед сном хочеться їсти – треба пити воду!

“Доведеться позбутися звички перекушувати між прийомами їжі. Завдяки таким паузам відбувається так звана аутофагія – тобто, авто очищення клітин”, – пояснює пан Євген. Він також радить повністю відмовитися від цукру. Замість нього можна споживати три чайні ложки меду на день.

  • Ще один аспект – психологічний.”Важливо фільтрувати інформацію, якою “годуєте” мозок. Намагаємося перебувати у колі свого впливу. Виключили з життя телевізор, негативні новини, читаємо лише позитивні книги та спілкуємося з оптимістами. Якщо не можемо вплинути на ситуацію – краще у неї не заглиблюватися. Проблеми є у всіх, але має значення наше ставлення до них”,  – зазначає пані Оксана. За її словами, на стан нервової системи та й цілого організму також впливає повноцінний сон. А він – неможливий без правильних біоритмів. Євген та Оксана лягають спати не пізніше 11 вечора та прокидаються о 6 ранку. Такий режим вважають важливою складовою здорового способу життя та гарної зовнішності.

За словами подружжя, саме ці чотири аспекти – запорука здоров’я та наповнення енергією, без яких неможливо досягти успіху. Дотримуватися їх – нескладно, натомість організм дякуватиме вам довгі роки.

 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
13:00
Рятувальники знайшли чоловіка з Луцька, який заблукав на Говерлі
12:38
Пані посол України в Болгарії Ілащук вручила грамоту ВРУ підсанкційному олігарху Пеєвському, - Шлінчак
11:59
На Львівщині затримали жінку, яка зарізала свого чоловіка ножем
11:35
Оновлено
ресторан
У центрі Львова понад пів сотні ресторанів закривають і продають, – ресторатор Юрко Назарук
11:19
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 листопада
11:07
Загинув на місці: на Львівщині чоловік потрапив під колеса вантажівки та двох авто
10:45
Польські фермери заблокували пункт пропуску на кордоні зі Львівщиною
10:25
На Закарпатті у фотопастку потрапив вовк: людей застерігають від прогулянок горами
10:00
Головний корпус Львівської політехніки отримав статус пам’ятки національного значення
09:32
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 23 листопада
09:19
прощання
Львівщина 23 листопада прощається з чотирма полеглими воїнами
08:59
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 23 листопада
08:40
зимові Карпати
На Закарпатті через падіння каміння з гори зійшла з рейок електричка
2024, п'ятниця
22 листопада
22:45
унікальний орган на Львівському вокзалі
На Львівському залізничному вокзалі звучав унікальний орган із фрагментами розірваних російських ракет
22:22
Біля кладовища на Тернопільщині невідомі вкрали туї
21:37
Під час відпустки в ДТП загинув військовий із Прикарпаття
21:22
Схуд на 18 кг: який стан 15-річного студента, якого старшокурсники побили у Хмельницькому
21:00
Збірку Жадана продали за 220 тис. грн: у Франківську на благодійному аукціоні зібрали майже 2 млн грн
20:42
новини Львівщини
На фронті загинув захисник із Тернополя Віталій Бабій
20:23
Львівські "Карпати" з мінімальним рахунком здолали "Колос"
20:03
Відчути місто на дотик: у Жовкві відкрили мініскульптуру центру міста
19:38
Огляд
Сніг
Місцями невеликий сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 23 листопада
19:25
На кордоні з Румунією снігові замети перевищили пів метра: прикордонники показали фото
19:00
Оновлено
світло
Відключення електроенергії на 22 листопада скасовані, – Львівобленерго
18:12
У Шептицькому демонтували металеві літери старої назви міста
17:54
"Галки" і "Сойки": Львівщина відправила не передову потужні українські розробки для військових
17:42
"Не відчув, що наїхав": на Рівненщині розшукали водія вантажівки, який збив жінку та зник з місця ДТП
17:21
світло
Коли на Львівщині не буде світла 23 листопада: графік вимкнень
17:17
У Чернівцях вперше після початку повномасштабного вторгнення РФ встановлять новорічну ялинку
17:14
Оновлено
вшанування пам'яті жертв Голодомору у Львові
Куди піти у Львові з 18 по 24 листопада: "Запали свічку пам'яті" та "Зерно" від INSO-Lviv
16:56
Як викликати медичну допомогу, коли нема зв'язку і електрики на Львівщині
16:43
"Домівка врятованих тварин" у Львові прихистить на зиму білих лебедів з одного з парків
16:27
Мешканку Тернопільщини підозрюють у торгівлі людьми
16:12
У Тернополі протестують студенти коледжу: причина
15:56
Рейковий автобус Pesa курсуватиме за маршрутом Івано-Франківськ –  Ворохта
15:49
передача Львову титулу Молодіжної столиці Європи 2025
Львову офіційно передали титул Молодіжної столиці Європи 2025
15:42
На Закарпатті доцентка університету за хабарі влаштовувала чоловіків на навчання: жінці оголосили підозру
15:28
У Львові ветерани й захисники можуть відвідувати міські заклади культури безкоштовно
15:06
Судовий вирок
Буковинця судитимуть за переправлення військовозобов'язаних до Румунії
14:52
Переховували чоловіків у кількох будинках: на Рівненщині оголосили підозру двом жителям за організацію незаконних переправлень
Більше новин