live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пухлина у мозку дитини була розміром… з тенісний м'яч

Максимко Федаш
На лікування 4-річного хлопчика зі Львова, в якого діагностували рідкісне онкозахворювання, терміново потрібно зібрати 207 тисяч євро. На таку суму виставила рахунок іспанська клініка

4-річний Максимко Федаш півроку як не був удома – весь цей час він провів у лікарні. Позаду – важка восьмигодинна операція на головному мозку, шість блоків хіміотерапії і 14 наркозів. Але насправді – це лише початок тривалої боротьби.

У березні у хлопчика виявили рідкісну і надзвичайно агресивну пухлину головного мозку. До цього Максимко не мав проблем зі здоров'ям – ріс веселим, допитливим, активним. Батьки навіть віддали його на футбол, щоб мав куди енергію дівати. Одного дня їм зателефонувала вихователька з дитсадка. Сказала, що Максимка нудить. "Ми відразу забрали сина додому – думали, може, чимсь отруївся… Вранці він поснідав і заснув. Проспав кілька годин. Це нас дуже стривожило, тож ми викликали "швидку", – розповів "Еспресо.Захід" батько хлопчика Микола Федаш.

Дитину госпіталізували у Комунальну міську дитячу лікарню м. Львова. Лікарі спершу думали, що у хлопчика – аскаридоз (захворювання, викликане паразитом, що оселяється у просвіті тонкого кишечника. – Авт.), але стан Максимка не поліпшувався. Його забрали в реанімацію. Там маленькому пацієнту стало легше. Медики заспокоювали батьків: незабаром, мовляв, їх син піде на поправку і його випишуть додому. Але мамине серце відчувало біду. А може, спрацювала професійна інтуїція (Галина Федаш – лікар-стоматолог). Жінка наполягла, щоб її дитині провели всі можливі обстеження. Результати МРТ мозку виявилися невтішними: у передній черепній ямці у Максимка виявили пухлину завбільшки… із тенісний м'яч! Лікарі розуміли: зволікати не можна – треба негайно оперувати.

Операція була складною і тривала вісім годин. Дослідження гістологічних зразків показало: пухлина не лише велика (6х6х5 см), а й, на жаль, злоякісна. До того ж повністю її видалити нейрохірургам не вдалося.

Діагноз Максимка звучить як "атипова тератоїдна-рабдоїдна пухлина IV стадії". За складним терміном криється маловивчене захворювання, яке важко піддається лікуванню. Крім того, комп'ютерна томографія показала: у хлопчика вже є метастази у спинному мозку. З лікарні "на Орлика" його скерували на подальше обстеження і лікування у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр м. Львова, де він пройшов шість блоків хіміотерапії. "Після п'ятого повезли сина в Київ. Протокол лікування Максимка передбачає три трансплантації стовбурових клітин (пересадку кісткового мозку). Лікарі пробували провести забір клітин, але їм це не вдалося", – з жалем констатує батько хворого хлопчика.

Проте надії батьки не втрачають. Пошуки клініки за кордоном, яка взяла б їх сина на лікування, увінчалися успіхом – прийняти Максимка готова клініка Сан-Джоан-де-Де у Барселоні (Іспанія). За лікування, яке передбачає ще одну операцію, два цикли високодозованої хіміотерапії і три аутотрансплантації кісткового мозку, необхідно заплатити 207 тисяч євро! Завдяки фінансовій підтримці друзів та близьких батькам Максимка вдалося зібрати 30 тисяч євро. Але необхідно ще близько 180 тисяч, тож Галина і Микола просять небайдужих про допомогу. Не у всіх є, звісно, змога перерахувати на лікування дитини 200 чи 500 гривень. Але кожен із нас може подарувати хлопчикові шанс на життя, відмовившись лише від одного горнятка кави "на винос"!

Кошти на лікування Максимка Федаша можна перераховувати за реквізитами:

ПРИВАТБАНК

4731 1856 1970 6614 ГРИВНІ

4149 4993 7074 0795 ГРИВНІ

4731 1856 1970 6622 ДОЛАР

4731 1856 1970 6630 ЄВРО

Федаш Галина Михайлівна (мама)

IBAN: GB93 REVO 0099 7057 3912 65

Lesia Sobol (тітка)

Зоряна КРУЛЬ

Фото та копії документів надані Миколою Федашем

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати