Архіви Львівської національної галереї мистецтв відтепер можна переглянути онлайн
У закладі презентували каталог з понад тисячею оцифрованих творів мистецтв.
У Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького створили цифровий архів колекції творів мистецтва. Онлайн-каталог налічує понад 1100 одиниць живопису, графіки, об’єктів об’ємної просторової пластики, а також 3D моделей пів сотні скульптур, більшість з яких відвідувачам досі не були доступні. Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
"Будь-хто може побачити колекції Галереї, не будучи на експозиції у Львові. Більшість робіт, які ми оцифрували, - з фондосховищ. Це роботи, які до цього не були доступні людям і науковцям. Тобто, ми відкриваємо величезний пласт, який, ми надіємося, дасть поштовх для великих досліджень у майбутньому. Тому що у нас є багато робіт невідомих авторів, невідомого походження. І зараз ми їх розкриваємо". – каже старший науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв Роман Гук.
Робота над створення онлайн-каталогу була клопіткою, - розповідають учасники проекту. Кожен з творів мистецтва містить детальний опис самої роботи, а також інформацію про автора, якщо така відома. Усе це перекладено також англійською мовою. "Основною нашою властивістю було те, що ми вказували автора мовою оригіналу, щоб людина сама бачила, як він прописується, наприклад, польською чи англійською мовою", - каже редакторка проєкту Олена Ткаченко.
Фото: Олена Ткаченко
"Чому взагалі оцифрування музейних колекцій є важливим? Тому що інфраструктура музеїв прийшла до нас ще така дуже радянська. І музеї зберігають набагато більше, ніж вони можуть демонструвати відвідувачам. Не є секретом, що у фондосховищах музею зберігається 98 відсотків культурного надбання. Тобто, люди можуть бачити лише два. Взагалі, якщо би ця тенденція була широкою, то люди могли би зрозуміти, яким воно є – культурне надбання", - каже ще одна учасниця проекту Олена Субач.
У Львівській національній галереї мистецтв наголошують, що їхній онлайн-каталог творів мистецтва є першою спробою виробити певну візію на те, якими б мали бути такі збірки. Адже жодних затверджених стандартів розробки таких проектів в Україні немає. Автори проекту кажуть, що каталог ще вдосконалюватимуть, але також будуть раді, якщо їхній досвід використають в інших музеях України.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе