22 митників, яких просить звільнити СБУ, немає в жодному санкційному списку, – Антикорупційний моніторинг Львівщини
Служба безпеки України просить звільнити 22 працівників митниці, які потрапили до санкційного списку Ради нацбезпеки і оборони України, затвердженого указом президента Володимира Зеленського. Однак у Антикорупційному моніторингу Львівщини наполягають, що у списку із 46 осіб з наказу про відсторонення немає прізвищ жодного із цих 22 митників.
Про це повідомляє Антикорупційний моніторинг Львівщини, передає "Еспресо.Захід".
21 липня перший заступник голови СБУ Василь Малюк скерував листа до голови Держмитслужби України Павла Рябікіна, в якому просить звільнити 22 митників з санкційного списку РНБО, затвердженого указом президента 3 квітня цього року. Вже 26 липня своїм указом Володимир Зеленський звільнив Василя Малюка з посади.
Фото: Антикорупційний моніторинг Львівщини
Як кажуть в Антикорупційному моніторингу, серед 22 митників зі списку СБУ – 11 львівських, які начебто перебувають під "санкціями РНБО": Олег Баран – начальник ВМО №1 ТП "Яворів", Павло Небожа – держінспектор ВМО №1 МП "Рава-Руська", Валентина Яж – держінспектор ВМО №2 МП "Рава-Руська", Володимир Качмарський – начальник ВМО №2 ТП "Яворів", Тарас Шайда – держінспектор ВМО №3 ТП "Яворів", Сергій Ткачук – заступник начальника оперативного відділу управління боротьби з контрабандою та порушення митних правил, Володимир Юськів – головний держінспектор ВМО №2 ТП "Яворів", Назарій Донцов – держінспектор ВМО №1 МП "Рава-Руська", Олег Будз – заступник начальника ВМО №1 МП "Мостиська", Василь Леськів – головний держінспектор ВМО №3 МП "Яворів", Юрій Пшеничний – начальник ВБ Львівської митниці.
"Насправді, у загальнодоступному списку фізичних осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції), цих осіб не має. Також жоден із вище перелічених митників не потрапив до списку із 46 осіб з наказу на відсторонення по Галицькій митниці від 7 квітня 2021 року. Відтак, посадовці Служби безпеки України, маніпулюючи фактами, без зазначення підстав, втручаються в кадрову політику Держмитслужби. Звичайно, стосовно певних прізвищ у новому списку є застереження, однак наразі провину не доведено, і відсторонювати чи звільняти цих осіб не на часі. Однак, прізвища митників, які насправді є довіреними особами людей з санкційного списку на Львівській митниці є таємницею лише для працівників СБУ, а отже, публікуємо спеціально для СБУ повну схему кланово-контрабандних потоків на Львівській митниці", – наголошують в Антикорупційному моніторингу.
Мостиський напрямок курує Мироненко Андрій "Мирон", на якого працює ВМО №2 МП "Мостиська" на чолі з Михайлецьким Дарієм із інспекторами Дручків Руслан, Васильєв Рустам, Мироненко Андрій, Солоп Євген, Матвєєва Яна та ВМО №4 на чолі з БойкоЯрославом і інспекторами Панилик Зіновієм, Горин Андрієм, Васильченко Олександром, йдеться у повідомленні.
"Яворівський клан традиційно належить Бокало Івану і Рифяк Роману. На них працює ВМО №1 під керівництвом Гірняка Володимира та інспекторів Нінічук Андрій, Багнюк Сергій, Солоходінов Ігор, Литвинчук Михайло, Христина Марян, Коломієць Михайло, Гапак Аліна та ВМО №2 з інспекторами Вільницька Вікторія, Хубаєв Роман, Миронова Мар’яна, Побігушка Іван, Амброс Андрій, Борис Тарас, Чернацький Юрій", – сказано у повідомленні.
В Антикорупційному моніторингу зазначають, що "це не перший "липовий" список "корупційних" митників, підготовлених працівниками СБУ. У квітні після гучного рішення РНБО, яке готувалось не без участі СБУ, від роботи відсторонили більше сотні митників по всій Україні, з яких 46 на Львівській митниці, але згодом перевірки не підтвердили причетність цих осіб до контрабандних схем і всі митники повернулись до виконання своїх обов’язків".
Читайте також: "Нема підстав не пускати на роботу": відсторонені через можливі зв'язки з контрабандистами митники повернулись на свої посади
- На початку квітня 46 працівників Галицької митниці відсторонили від роботи через ймовірну причетність до контрабанди і корупції.
- Нагадаємо, на початку липня у СБУ повідомляли, що заблокували контрабандний вантаж на 16 млн грн, що належав одному з фігурантів санкційного списку. Зазначалося, що контрабандний канал йшов через Галицьку митницю. "Організатори схеми – представники криміналітету та їхні родичі, знаходяться під дією санкцій РНБО, а саме – сім'я Володимира Дідуха", – йдеться у повідомленні СБУ. Допомагали Дідуху в цьому працівники Галицької митниці.
Читайте також: На кордоні з Польщею митники виявили айфони та ноутбуки на понад 200 тисяч гривень
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе