![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Зима нас чекає довга і страшна, без гуманітарної допомоги нам не вижити. Блог Наталії Ліпської
Я є досить оптимістичною людиною і попри всі обставини і муки народження таки сподівалася, що в нас є шанс отримати на виході більш-менш прийнятну для українських та іноземних волонтерів і благодійників систему ввозу й обліку гумдопомоги в Україні.
Але ніт.
Не зважаючи на численні зустрічі, сотні годин перемовин, подання десятків раз правок і зауважень починаючи з березня, на виході станом на нині маєм незрозумілий алгоритм дій, як з 1.12 ввозити гумдопомогу в країну.
Нам звісно далі обіцяють "все буде добре" і "то ся зробить", але можна вже чітко констатувати – той ровер не поїде. В такій редакції, як це є нині, так точно.
І треба приймати розумне рішення про відтермінування введення в дію 953-ї постанови.
Треба впроваджувати перехідний режим для автоматизованої системи, коли буде діяти і нова, і стара системи реєстрації вантажів. Її дотестовування і внесення правок за результатами тестування.
Потрібен час на прийняття підзаконних актів, внесення змін, проведення ґрунтовного аналізу щодо них, виписування зауважень і їх усунення. Щоб не поламати механізм, який допомагає вижити країні зараз.
Треба визнати, що від введення в дію нової постанови зараз найбільше постраждають саме ті, на кому тримається наша держава – військові.
І ті, хто постраждали від війни найбільше – ВПО, хворі і немічні.
Ми не просимо скасувати зміни. Ми просимо не ламати через коліно, перенести старт системи і продовжити ту співпрацю, яка в нас зараз намітилася з Мінсоцполітики.
Бо зима нас чекає довга, темна і страшна, і без гуманітарної допомоги нам не вижити.
Звернення благодійних і волонтерських організацій читайте тут.
Про автора. Наталія Ліпська, керівниця БФ "Крила надії"
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Нагадаємо, з першого грудня громадські організації та благодійні фонди зможуть завезти гуманітарну допомогу лише через електронну систему, але тесту її волонтери ще не бачили.
- Якщо громадські організації хочуть отримати допомогу, потрібно буде реєструватися в системі, розповідала раніше Наталія Ліпська. Це потрібно зробити один раз, а далі реєструвати кожен вантаж, який їде в Україну.
- За словами Наталії Ліпської, волонтери намагалися внести правки, але державники їх не чують.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)