Згадати Романа Віктюка: Львів вшанує знаменитого режисера-земляка низкою подій
Перша річниця відсутності у цьому вимірі львів'янина, режисера, актора, людини-легенди Романа Віктюка, який у свою останню дорогу вийшов із Першого театру (де колись розпочав свою творчу кар'єру як актор та режисер) під гучні оплески та під знамениту мелодію групи Queen The Show Must Go On, у Львові не мине непомітно.
Спеціально до 17 листопада – дня, коли нашого видатного земляка не стало, Перший театр спільно з племінницею режисера та керівницею своєї літературно-драматичної частини в одній особі Катериною Віктюк підготували низку подій, які ще раз нагадають громадськості, яким був Роман Віктюк. Народний артист України та Росії, що поставив 250 вистав по всьому світу, відкрив 1996 року в Москві театр свого імені, але завжди підкреслював, що він – українець. І завжди прокидався щасливим, коли йому снився рідний Львів, інформує "Еспресо.Захід".
Як розповіла Катерина Віктюк, до 85-річчя Маестро в Москві на 10 днів відкрили його квартиру, організовуючи екскурсії в його спальню-вітальню, мовляв, із тим, щоби дати шанувальникам можливість відчути атмосферу Віктюківського дому. Зайве казати, що така ініціатива викликала подвійні емоції не тільки в родині, а й серед тих, хто такі події висвітлює. Натомість заплановано виставку у Першому театрі "Браво, Віктюк!", де буде спроба відтворити робоче місце режисера з його особистих речей (до ручки, олівця та всіляких привезених з Москви дрібничок включно), де будуть його останні записки (а режисер хоч не вів традиційних щоденників, але постійно мусив мати під руками папір і ручку, щоб записувати ті чи інші враження та думки), оригінали архівних фото й інші речі, покликані дати нагоду краще пізнати Романа Віктюка та його "повсякденність".
"Звичайно, ті, хто знав Романа Григоровича, – каже Катерина Віктюк, – цінують насамперед духовну складову його особистості. Але матеріальне також складало його життя. І побачити, як саме – теж цікаво. Приміром, до експозиції увійдуть 5-6 флакончиків парфумів, якими Роман Віктюк користувався і з яких можна буде набризкати на паперові смужки та забрати той чи інший аромат зі собою".
Отже, як виглядатимуть поминальні урочистості в цілому? 17 листопада розпочнеться все об 11 ранку поминальною літургією в Церкві святого Андрія (яку Роман Григорович завжди відвідував, коли бував у місті), після чого автобусний трансфер (кількість місць обмежена!) доправить активних львів'ян на Личаківське кладовище, де пройде молитовний чин біля гробівця родини Віктюків. О 17:00 у Першому театрі відкриється виставка "Браво, Віктюк!" А вже за годину тут-таки відбудеться вечір спогадів, режисерові присвячений, який модеруватиме театральний режисер Євген Лавренчук.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе