Природні засоби від кашлю, щоб швидко позбутися застуди
З початком сезону холодів активізуються застуди в дітей і дорослих. Швидше позбутися хвороби можна й за допомогою домашніх засобів. Яких - читайте в тексті
Що таке застуда
Зазвичай застудою називають легкі випадки захворювання верхніх дихальних шляхів: носа, носогорла та горла. Дуже часто саме в холодну пору року зростає ризик виникнення застуди.
На тлі переохолодження в людини може ослабнути імунітет, що спричиняє розвиток захворювання. Але винуватцем клінічного синдрому є віруси та хвороботворні бактерії.
Ознаки й симптоми захворювання проявляються в перші два дні після інфікування. Людина починає кашляти, з'являється біль у горлі, нежить, чхання, головний біль чи помірна гарячка.
Як лікуватися природними засобами
Мед
Мед – це добре відомий помічник від кашлю чи болю в горлі, який часто радять використовувати наші дідусі й бабусі. І не дарма: мед має антиоксидантні, протизапальні й антибактеріальні властивості, які можуть сприяти полегшенню симптомів. Через свою густу консистенцію утворюється плівка, яка заспокоює біль у горлі.
Існує думка, що в окропі мед може розгубити частину своїх корисних речовин, тож якщо хочете пити його з чаєм, краще почекати, коли напій охолоне й буде придатним для пиття.
До смаку можна додати лимон, корицю, кардамон чи імбир.
Імбир
Цей продукт треба вживати помірно та бути з ним обережним. Імбир має антиоксидантні, антимікробні та протизапальні властивості. Він має протизапальні сполуки, що здатні розслабляти гладкі м'язи дихальних шляхів. Окрім того, корінь має здатність зміцнювати імунітет.
При кашлі чай на основі кореня імбиру необхідно пити тільки в теплому стані, таким чином досягається кращий ефект. Від застуди можна приготувати чай зі свіжого кореня імбиру з додаванням лимона, меду та м’яти.
Однак пам’ятайте, що препарат має легкий проносний ефект, що необхідно враховувати в разі діареї.
Чебрець
Буде ефективним для полегшення кашлю і може підтримувати функціонування імунної системи, оскільки містить різноманітні біологічно активні сполуки. Його радять вживати у формі таблеток, настоянки чи чаю. Перед вживанням дайте чаю настоятися 10 хвилин, а потім процідіть.
Рясне пиття
Щоб вилікувати сухий кашель, важливо налагодити питний режим. Для цього медики радять вживати багато теплого чаю. Хорошим варіантом буде також курячий бульйон: пара тимчасово усуває закладеність носа, а рідина позитивно впливає на запалене горло.
Зволожувач повітря
Через сухе повітря горло може подразнюватися, тому варто використовувати зволожувач холодного повітря. Це актуально під час опалювального сезону, коли повітря в будинках стає сухим і зневоднює нашу слизову. Однак не варто забувати прочищати зволожувач, аби він залишався ефективним і помічним.
Які народних методів лікування застуди не варто застосовувати
Натомість деякі методи народної медицини можуть бути не лише не корисними, а й принести шкоду вашому здоров'ю. Так, у Міністерстві охорони здоров'я України виділили кілька з них:
Часникотерапія
Немає доказів того, що часник має противірусні властивості й допомагає вилікуватись від грипу чи запобігти захворюванню. Водночас його надмірне вживання може викликати розлади шлунково-кишкового тракту, а інтенсивна часникова ароматерапія може спровокувати кашель і спазм бронхів.
Вітамін С
Жодні дослідження не довели, що цей вітамін ефективний проти грипу. Разом із тим вживання великої кількості вітаміну С може спричинити розвиток алергічних реакцій і каменеутворення в нирках, а надто на тлі зневоднення, повʼязаного з лихоманкою.
Гірчиця у шкарпетки та гірчичники
Теплова дія гірчичників і гірчичного порошку може призвести до сильного підвищення температури тіла. Крім того, такі процедури загрожують опіками на шкірі та подразненням дихальних шляхів, алергічними реакціями і бронхоспазмом.
Дихання парою від гарячої картоплі
Така процедура може викликати опіки дихальних шляхів, слизової оболонки носа та рота і навіть опіки шкіри, особливо в дітей.
Полоскання розчином солі, соди та йоду
Сіль і сода справді мають антисептичну дію, хоча й доволі слабку. Міцний сольовий розчин, а ще й із йодом може спричинити пошкодження слизової.
Коли треба звернутися до лікаря
Якщо біль у горлі триває понад тиждень, медики радять звертатися по консультацію до фахівця. Зробити це варто і тоді, коли кашель посилюється, не припиняється кілька тижнів чи не дає вам спати вночі.
Окрім того, виділяють такі симптоми, коли варто негайно звертатися до медиків:
- проблеми з ковтанням;
- утруднене дихання або біль при диханні;
- важко відкрити рот;
- лихоманка, температура понад 38 °C;
- біль у шиї;
- відхаркування слизу або крові
- задишка
- Актуальне
- Важливе