Місяцями мучився від болю у хребті: львівські лікарі відновили здоров’я чоловіка без хірургічного вручання
Впродовж чотирьох місяців 30-річний Роман займався з фізичними терапевтами лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова, розпрацьовував усі групи м’язів, регулярно робив гімнастику та ходив на масажі
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Роман Дзівінський родом зі Львівщини. З юнацьких років брав участь у патріотичному русі, тож коли почався Євромайдан, він вирушив до Києва і доєднався до активістів "Правого сектору". Якось невідомий чоловік просто на Майдані Незалежності передав учасникам революції коробку з сигарами, яка здетонувала. Романові відірвало ліву руку. Після поранення він спершу лікувався в Україні, потім – за кордоном, де і отримав протез.
Через те, що часто доводилося носити бронежилет, у чоловіка з’явився біль у спині
З 2015-го Роман як волонтер часто їздить до бійців на фронт. Лише за перші пів року повномасштабного вторгнення наїздив за кермом 70 тисяч км. Через те, що часто доводилося носити бронежилет, у чоловіка з’явився біль у спині. З часом терпіти його вже було несила.
До спеціалістів лікарні святого Пантелеймона Роман звернувся, коли вже майже не міг нахилятися. Виявилося, що нестерпні радикулярні болі в хребті викликають протрузії та кили, тобто грижі міжхребцевих дисків. Медики зазначають, що це одне з найпоширеніших захворювань хребта серед військових та тих, хто часто носить броню. Позбутися цієї проблеми часто можна не вдаючись до хірургічного втручання, а шляхом тривалої фізичної реабілітації.
Чотири місяці реабілітації та жодної операції
Впродовж чотирьох місяців Роман займався з фізичними терапевтами та працював з усіма групами м’язів, регулярно робив гімнастику та ходив на масажі. Як результат – біль минув і він зміг навіть підтягнутися – вперше за багато років.
"Я сюди прийшов кульгаючи, з відчуттям оніміння та асиметрії тазу. Одна нога здавалася коротшою за іншу. Не міг нахилитися. А йду звідси такий щасливий! Мій сміх радості, мабуть, чули всі у залі і далеко за ним. Це мегавелике задоволення, яке неможливо передати словами. Це щастя – робити те, що міг робити раніше, і відновити свою форму", – додав Роман.
- Також раніше писали, що лікарі-комбустіологи лікарні Святого Луки у Львові врятували важкого опікового пацієнта, який через обширне ураження дихальних шляхів не міг навіть дихати.
- Актуальне
- Важливе