У Львові 2-річній дівчинці з багатодітної сім’ї, що отруїлася грибами, проведуть трансплантацію печінки
Через отруєння грибами 2-річній дівчинці з Копичинців Чортківського району на Тернопільщині проведуть трансплантацію печінки. Її родина отруїлася грибами
Про те, що дитину готують до трансплантації печінки, повідомило Суспільне, посилаючись на директорку Тернопільської обласної дитячої лікарні Аллу Філюк, передає "Еспресо.Захід".
"Я телефонувала в лікарні, то всі діти живі й у Львові, і в Києві. Їм проводять відповідну терапію та гемодіаліз. Найважчу дитину зараз у Львові готують до трансплантації печінки. Однорічна дитина залишається в нас, вона обстежена. Сумнівно, чи вона їла ті гриби, чи ні, мама нам не сказала. Дитина має ознаки вірусної інфекції, але загрози її життю немає", — розповіла лікарка.
Грибами отруїлась ціла родина
Родина із міста Копичинці, що на Тернопільщині, потрапила до лікарні з отруєнням. Серед потерпілих - семеро дітей, а також їхня матір, її співмешканець та його неповнолітня родичка.
Відомо, що співмешканець матері у неділю, 27 жовтня, назбирав грибів, їх споживала уся сім'я. Після того у дітей погіршилося самопочуття, мати намагалася самостійно лікувати їх.
"За допомогою до фахівців звернулася лише 30 жовтня близько 15:00. Найважчих дітей доправили до медзакладу Львова, де одну дитину вже прооперували. Ще сімох – до Києва. Співмешканець у реанімаційному відділенні Чортківської лікарні", – розповіли правоохоронці 31 жовтня.
Читайте також: Сезон грибів у розпалі: що треба знати, коли йдеш у ліс
У поліції відкрили провадження відповідно до статті 166 (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Як розпізнати перші симптоми отруєння
Перші наслідки невдалої вечері грибами можуть виникнути від 30 хвилин до 2 годин після споживання. Серед симптомів:
- нудота
- блювання
- різкий біль в животі
- діарея
- відчуття задишки
- зниження пульсу
- галюцинації
- підвищення температури тіла
При таких симптомах треба промити шлунок, пити величезну кількість кип’яченої води та викликати блювотний рефлекс. І так доти, поки в шлунку не залишиться залишків їжі.
Після цього варто прийняти сорбенти й продовжувати споживати багато рідини: підсоленої чи мінеральної води, щоб підтримувати водно-сольовий баланс.
Крім того, зверніться до лікаря або викличте екстрену медичну допомогу для госпіталізації в стаціонар.
- Актуальне
- Важливе