У Другому ТМО Львова реалізовують кампанію з профілактики раку грудей
Друге медичне об’єднання Львова щороку реалізовує соціальний проєкт з профілактики онкозахворювань. Цього року у фокусі жінка, яка промовляє через власний досвід боротьби з раком грудей
Про це повідомляє пресслужба закладу, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що хірурги Другого медоб’єднання безкоштовно провели реконструктивну пластику грудей після мастектомії (видалення грудної залози). Партнер SISTERS став спонсором експандера та грудного імпланту.
Учасниця проєкту – жінка, якій провели мастектомію внаслідок раку грудей. Це досвід, який стає прикладом для інших жінок. Адже ті, які боролись за життя, найщиріше транслюють важливість чек-апів, втраченого часу та любові до себе.
Фото: 2 ТМО Львова
"Жінки часто мають комплекси після мастектомії. Тим паче після усього шляху, який довелось пройти, вони не так часто потім наважуються на естетичні операції з відновлення форми та об’єму, які були змінені внаслідок попередніх втручань. Але насправді це дуже позитивно впливає на жінок, на їх сприйняття, на впевненість. Загалом це триетапна операція: 1 – встановлення на 4 місяці тимчасового силіконового експандера для розтягнення шкіри у ділянку, де не було грудної залози, 2 – заміна тимчасового експандера на постійний силіконовий імплант. Одномоментно ми провели зменшення і підтяжку іншої грудної залози для симетризації. 3 етап – формування соска через 3-4 місяці після попереднього втручання", - пояснює пластичний хірург Другого медичного об’єднання Львова Назар Калинович.
Цього року лікарня заручилась фінансовою та інформаційною підтримкою бізнес-сектору – мережею SISTERS. Це велике інформаційне охоплення, яке абсолютно природно підтримує філософію бренду.
"Лозунг нашого бренду "Будь у себе в пріоритеті". Ми привчаємо своїх клієнтів, що потрібно піклуватися про себе і не сприймати це як егоїзм. А навпаки, відноситись до свого здоров’я з турботою. Тому вважаємо, що дуже корисно долучатись до таких соціальних проявів, нагадувати про вчасні чек-апи. Кожному свідомому, менш чи більш популярному бізнесу варто долучатися до таких ініціатив. Таким чином ми популяризуємо здорове відношення до свого здоров’я та тіла. Важливо, щоб проєкт був співзвучним із брендом, щоб місія перегукувалась", - коментує Оксана Бішко, благодійниця проєкту, співвласниця мережі Sisters.
Досвід учасниць проєкту
Фото: 2 ТМО Львова
Учасниці проєкту Катерині 36 років, вона із Чернігівської області. Діагноз (карциному ІІІ стадії) встановили у 2021 році. Пацієнтка проходила хіміотерапію та променеву терапію. Згодом була операція з видалення грудної залози. Лікування в умовах війни тривало 9 місяців. Більше двох років жінка вже у ремісії.
"Я приймала душ і відчула на дотик вузлик. До лікарів звернулась через місяць, бо не могла подумати, що це може бути щось серйозне. Рак грудної залози підтвердили одразу. Шкода, що втратила час. Якби прийшла швидше, не було б ще метастаз, була б ІІ стадія. Про соціальний проєкт Другого медичного об’єднання Львова мені розповів мій онкохірург з іншого медичного закладу. Я рада, що не передумала робити реконструктивну операцію. Зараз почуваюсь дійсно здоровою жінкою. Дивлюсь на себе у дзеркало із задоволенням, не відводжу очей, як раніше. Хочу сказати усім жінкам, щоб чули своє тіло і не відтягували час, коли мають підозри, що щось не так. А ще дуже важливо налаштувати себе мислити лише позитивно, не прогнозувати найгіршого, якщо все ж почули цей діагноз", - ділиться Катерина Драчук, учасниця проєкту.
"Цей проект не має фінішу. Сподіваємось, це лише старт. Ми запрошуємо бізнес стати партнерами у цій великій хорошій справі, аби вони фінансово долучались до перевтілення жінок. Бо є війна – і це наше спільне горе. Але також не можна забувати, що паралельно у лікарнях хворіють наші люди, ніщо поки не витіснило онкологічні захворювання. І наше завдання – допомагати також і таким пацієнтам", - говорить генеральний директор Другого медичного об’єднання Львова Андрій Миськів.
В Україні рак грудей – лідер серед жіночої онкології. Вже традиційно Друге медоб’єднання залучає до комунікації різних партнерів та інфлюенсерів, щоб ширше охопити аудиторію та врятувати більше жінок, які нехтують своїм здоров’ям. Мета проєкту – створити культуру турботи про себе, зробити профілактику рутинною справою, яка береже життя.
Друге медоб’єднання Львова вже залучало бізнес. Нагадаємо, минулого року медичне об’єднання, спільно з мережею бутиків білизни Anabel Arto, успішно провело кампанію з профілактики, яка охопила велику частину жінок зі Львова та області. Проект не лише виправдав сподівання, але й перевершив результат – «місяць профілактики» автоматично продовжився на кілька місяців, у зв’язку із великою кількістю охочих пройти діагностику.
Завдяки цій соціальній ініціативі було врятовано не одну жінку від прогресування хвороби, оскільки під час діагностики спеціалісти Другого медоб’єднання виявляли зміни в грудних залозах та перескеровували жінок до мамологів та онкологів.
Як перевірити себе на рак грудей
Фото: 2 ТМО Львова
У кожній точці продажу білизни жінкам давали сертифікат на діагностику грудей (УЗД або мамографію), також наліпки-нагадування про важливість турботи про себе були розміщені у всіх переодягальнях.
У лікарні працює два сучасних мамографи та проводять УЗД грудних залоз. Щорічна діагностика дуже важлива: за умови раннього виявлення І стадію раку грудей виліковують у 95% жінок, натомість ІІІ стадію – у 50%.
Жінкам до 40 років варто щорічно проводити УЗД грудей, жінкам після 40 років – мамографію.
"Ми в пошуках амбасадорів здорової жінки, долучайтеся! Об’єднавшись, ми говоримо гучніше та переконливіше, нас бачить та чує більше дівчат та жінок", - заохочують у Другому медичному об’єднанні Львова.
- Нагадаємо, на Львівщині зріс рівень захворюваності на рак. Найчастіше впродовж минулого року лікарі діагностували захворювання шкіри, грудної залози, простати та легень
- Актуальне
- Важливе