Замкові "моржі", каяки та хол імені Скрябіна: які цікаві громадські проєкти зареєстрували львів'яни

До завершення голосування за громадські проєкти Львова залишилось декілька днів.

"Еспресо.Захід" вибрав перелік найцікавіших із тих, за які можна проголосувати.

Проєкт "Замкові моржі" – територія здорового способу життя. У районі парку "Високий замок" у межах проєкту "моржі" хочуть відремонтувати басейн просто неба, реконструювати водовідведення та впорядкувати навколишню територію, а також облаштувати велопаркінг, лавки, дощові навіси, освітлення і відеонагляд.

Автори проєкту наголошують: їхня мета – долучити львів’ян до здорового способу життя. Свого часу тут уже реалізували проєкт, відкривши мінібасейн у місцевості, що колись називалась "Королівською". Кажуть, що хочуть пропагувати гартування дорослих і дітей. 

В об'єднання "Замкові моржі" вже входить понад 200 членів, басейн і спортивний майданчик функціонує завдяки добровільній праці і доброчинним внескам. Проєкт, попри те, що є доволі цікавим, станом на п'ятницю, 12 листопада, набрав лише 108 голосів.

Ще один проєкт у сфері науки – безбар’єрний простір практичної науки "Puliui Science Hub". Проєкт підготував ліцей імені Івана Пулюя.

Проєкт серед лідерів за рівнем підтримки, вже зараз за нього проголосувало понад шість тисяч осіб.

До мережі навчально-наукових лабораторій у рамках STEAM освіти увійдуть: 

Нові виклики перед школами ставить і пандемія. В школі №98 на вулиці Трильовського хочуть облаштувати клас просто неба – у внутрішньому дворику школи. 

Автори проєкту наголошують, що діти дуже люблять навчатись на свіжому повітрі, це підвищує їхню працездатність на уроці, мотивує і надихає на цікаві ідеї та нестандартні рішення. А для вчителів такий формат – вихід із зони комфорту, виклик, що мотивує. У перспективі в такому класі планують проводити не лише уроки, а й батьківські збори, педради та виховні заходи. За проєкт на 12 листопада проголосували 2784 особи.

Каяки для секції кануполо на Погулянці

Кануполо – ігровий командний вид спорту, що нагадує водне поло на каяках. Перевагою є заняття на свіжому повітрі у теплу пору року (взимку продовжуються у басейні).

Кануполо лише 2020 року офіційно включили в перелік видів спорту України. На Погулянці секція функціонує вже 5 навчальний рік: спочатку на непристосованих для цього виду спорту туристичних каяках, а з часом силами батьків і доброчинців вдалося придбати 4 вживані канупольні каяки.

Тренери розповідають, що попри нестачу спорядження, вихованці секції регулярно беруть участь у змаганнях, зокрема й у чемпіонаті України. Цього року вперше провели Відкритий кубок Львова з кануполо, в якому взяли участь команди Львова, Києва, Черкас, а також литовські команди з Вільнюса та Каунаса (наступного року чекають також польських учасників). Просять підтримати проєкт, аби придбати 12 комплектів спорядження. На нині за нього проголосувало 283 особи.

Креативний хол імені (Кузьми) Скрябіна 

За задумом авторів проєкту в приміщенні ліцею "Інтелект" (вулиця Козацька) буде створено окремий музичний хол зі звукоізоляцією та базовим акустичним обладнанням.

Хол буде названо в шану надзвичайному українському співаку та автору – Андрію Кузьмі (Скрябіну). Автори проєкту зазначають, що улюблені цитати Кузьми, його фото та графічні зображення розмістять в оновленому креативному холі, вони стануть мотиваційною основою для креативних ідей співаків чи музикантів, молодих і дорослих.

Креативний хол зможе щоденно бути майданчиком для репетицій невеликого хору, шкільних і дорослих рок-фолк колективів, а також окремих співаків. Підтримали проєкт уже 1748 людей.

Проєкт, який має історичну складову і створений з метою національної пам'яті – встановлення пам’ятника депортованим із Польщі до України у 1944-1955 рр. утім він набрав вкрай мало голосів. На п'ятницю 12 листопада його підтримали лише 43 людини. 

Читайте також : Голосування за громадські проєкти у Львові: хто вирвався в лідери

Під час примусової депортації українців із Польщі у 1944-1951 рр. багато їх оселилося на теренах нашого мікрорайону. 2016 року на цьому місці було встановлено пам’ятний хрест із подальшим встановленням пам’ятника. Тепер пропонують встановити пам'ятник і навколо нього поставити стели з прізвищами переселенців, які проживають у Рясному або у Львові.

Якщо ви ще не проголосували за жоден із громадських проєктів, то заходьте і обирайте, що вам більше до душі. Голосування триватиме до 15 листопада.

Фото:Сайт Громадського бюджету Львова

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.