Закон "про інвестнянь" порушує конкурентність – НАЗК

Закон про інвестнянь, які підтримують тільки проєкти з інвестиціями більше 20 млн, є неконституційним.

Маємо правильно юридично сформульований прецедент щодо неконституційності закону про "інвестнянь". Про це написав на своїй сторінці у facebook львівський експерт із залучення інвестицій Роман Матис, передає "Еспресо.Захід". 

"Наявність конкурентного середовища із дотриманням принципів рівності його суб’єктів є ефективним чинником у протидії корупційному впливу." "Встановити рівні можливості доступу до державної підтримки для надрокористувачів з різними розмірами інвестицій, – так звучить рекомендація НАЗК у висновку антикорупційної експертизи проєкту Кодексу України про надра.

"Справа в тому, що в Кодексі йдеться про те, що державну підтримку отримають ті проєкти, розмір інвестицій яких перевищує 10 млн. євро. У висновку зазначається, що забезпечення державою захисту прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, визнання усіх суб’єктів права власності рівними перед законом; забезпечення державою захисту конкуренції у підприємницькій діяльності, недопущення зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірного обмеження конкуренції та недобросовісної конкуренції є конституційними основами правового господарського порядку в Україні (ч. 2 ст. 5 ГК України)", – пише Матис.

Він зазначає, що при цьому надання державної підтримки виключно інвестиційно містким проєктам створює необґрунтовані переваги для надрокористувачів, які будуть їх реалізовувати, у порівнянні з користувачами надр, розмір інвестицій яких становитиме менш як 10 мільйонів євро. Також така підтримка не узгоджується із вищезазначеними конституційними основами і принципами правового господарського порядку в Україні. Тобто створює неконкурентне середовище для проєктів, які не належать до інвестиційно містких.

Матис наголошує, що аналогічний алгоритм закладений в законі про інвестнянь, які підтримують тільки проєкти з інвестиціями понад 20 млн: "От в мене питання до Національного агентства з питань запобігання корупції – невже аналогічний алгоритм закладений в законі про інвестнянь, які підтримують тільки проєкти з інвестиціями більше 20 млн., не є неконституційним, і чому тоді така дика і неконституційна некомпетентність уряду і парламенту існує у вигляді цілого Закону України?".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.