Забудовник незаконно провів каналізацію через ділянку львів'янина
На межі Львова забудовник незаконно провів каналізацію через ділянку львів'янина, суди тривають вже кілька років
"У мене є ділянка на межі Львова й області. Я туди періодично приїжджав і одного разу я побачив,що через мою ділянку проклали каналізацію до багатоповерхівок", - з такою проблемою звернувся до редакції "Еспресо.Захід" львів'янин Юрій.
Справа триває вже кілька років. Поблизу ділянки Юрія компанія Ріел збудувала два багатоповерхові будинки ЖК "Компаньйон". Звісно, з часом потрібно було провести до цих будинків каналізацію та водовідведення. І вирішили це зробити через ділянки поруч. Втім, за словами Юрія, він не давав дозволу на проведення якихось робіт на його землі, ба більше до нього навіть ніхто не звертався.
"Після того, ми почали звертатися в різні інстанції, зокрема у Львівводоканал, Сокільницьку сільську раду, щоб зрозуміти, згідно з якими документами компанія здійснила роботи й згідно з яким проєктом компанія провела комунікацію. Але їх не існує. Невідомо, як взагалі Львівводоканал під'єднав каналізацію там", - бідкається Юрій.
За словами Юрія, він намагався врегулювати ситуацію самотужки, але не вдалося. Довелося звернутися до адвоката та піти в суд. Назар Попівняк, який займається справою, з'ясував, що дозвіл на проведення каналізації є, але він не належить до цього проєкту.
Фото: львів'янин Юрій
"Річ у тому, що Сокільницька сільська рада давала дозвіл на водовідведення на вулиці Трускавецькій, яка розташована поруч. А забудовник підтасував ці межі, — каже адвокат Назар Попівняк. - Тобто технічного плану сьогодні немає. А Львівводоканал каже, що немає копії технічної документації".
Суди тривають вже кілька років. Є кримінальна справа і цивільна.
"Кримінальне провадження щодо самовільного захоплення території затягується, справа не рухається зовсім, — каже адвокат. - Я знову написав скаргу на бездіяльність слідчого. А цивільна справа стосується демонтажу цієї каналізації. Але голова суду довго розглядає справу. Як доказ нашої правоти, ми подали результати експертизи геодезистів, спеціально її замовили. Це офіційний документ, але суду цього не достатньо. Просять експертизу та оцінку земельної ділянки. У мене складається враження, що вони згодом хочуть передати земельну ділянку в постійне користування забудовнику. Теоретично таке можливо, коли є суспільний інтерес. До прикладу, коли треба зробити дорогу державного значення. Людям дають певну компенсацію за ділянку".
Тож нині призначена експертиза, яка триватиме кілька місяців. А далі знову суд.
Нагадаємо, суд у Львові підтримав план скандальної забудови на вул. Вороного
- Актуальне
- Важливе