Заблокованим водіям у пункті пропуску "Дорогуськ – Ягодин" привезли їжу та ліки

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників роздали 2,5 млн літрів води, 1200 обідів та необхідні медикаменти водіям, заблокованим перед пунктом пропуску "Дорогуськ —Ягодин"

Про це повідомили на сторінці Мінінфраструктури, передає "Еспресо.Захід".

Також водіям уже 10 днів активно допомагає команда World Central Kitchen. За цей час вона роздала майже 14 000 гарячих обідів.

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

"Ягодин — Дорогуськ" – це найбільший вантажний пункт пропуску України. За добу через нього на в’їзд та виїзд можуть проїжджати  680 вантажівок. Наразі через блокаду кордону з польського боку цей пункт пропуску перетинають кілька десятків вантажівок на добу. Окрім цього, з польського боку кордону у фізичній черзі очікують понад 800 вантажівок. Минулого тижня у межах роботи штабу продукти, вода та ліки були доставлені водіям, які тривалий час очікують перед пунктами пропуску "Корчова – Краківець" та "Рава-Руська – Гребенне". Кількість вантажівок у фізичній черзі з польського боку становить 700 та 600 транспортних засобів відповідно", – йдеться у повідомленні.

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Водії та перевізники, які заблоковані на кордоні, можуть звернутись на цілодобову гарячу лінію Укртрансбезпеки, повідомити про потреби та будь-які інші пов’язані питання за номером +38 (067) 120-04-83.

Додаткові потреби можна вказати через гугл-форму. Також водії, які бажають евакуюватись до України, можуть заповнити форму за посиланням.

Страйки на кордоні між Польщею та Україною: що відомо

Раніше повідомлялося, що польські перевізники страйкуватимуть на кордоні. Причина – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. У зв'язку з цим Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювало зустріч з Польщею та Єврокомісією.

У ДПСУ прокоментували ймовірне блокування кордону. Крім того, Україна направила Польщі офіційну ноту через наміри польських перевізників розпочати страйк на українсько-польському кордоні.

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.

Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною. Згодом також стало відомо, що вантажівки на в'їзд в Україну очікують до 90 годин.

9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. 

Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.

15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Водночас польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску

Очільник БФ "Нова країна", кандидат економічних наук Андрій Новак заявив, що через проблеми з постачанням пального з Польщі, що займає третину українського ринку, ціна на скраплений газ збільшилася на 30%.