"За цілий день, буває, вакцинуємо лише 1-2 людини", – Олег Когут
"У кожній районній адміністрації і територіальній громаді розробляються тижневі плани виїздів для проведення вакцинації у (віддалених сільських. – Ред.) населених пунктах. На жаль, результати цих виїздів показують, що медики виїжджають, але кількість вакцинованих є незначною.
Іноді буває, що бригада виїздить, витрачає цілий день, а вакцинує лише 1-2 людини", – таку інформацію озвучив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".
"Звісно, мобільні бригади у будь-якому випадку будуть їздити, але хотілося б, щоб такі виїзди були більш ефективними, щоб люди активніше користувалася можливістю вакцинуватися. Ускладнень після вакцинації (чого найбільше бояться люди) практично немає. Іноді після вакцинації виникають реакції, але вони досить швидко минають, без наслідків", – запевнив лікар.
Він нагадав, що кілька тижнів тому Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, яким затвердив Національний план вакцинопрофілактики коронавірусної інфекції на 2022 рік. Було виділено окремі категорії населення, які підлягають першочерговій вакцинації і загалом вказані цільові показники вакцинації населення.
"Одна із категорій – діти віком від 12 до 17 років. Цифри маємо не найкращі – першою та другою дозою вакциновано трохи більш, як 10 тисяч дітей. Ще одна категорія, яка також є дуже важливою, – це вакцинація осіб, старших 60 років, в яких COVID-19, як правило, має тяжчий перебіг, що пов’язано і з віковими змінами, і з наявністю супутніх захворювань. Але головним, базовим показником є вакцинація всього населення. Кількість вакцинованих має бути не менш, ніж 70%, а серед осіб, старших 60 років – 80%, - зазначив Олег Когут. – У нас є реальна можливість досягнути цих показників до кінця цього року або й швидше. Але для цього люди повинні зрозуміти необхідність вакцинації, що тільки так ми зможемо досягнути популяційного імунітету, коли збудник не зможе розповсюджуватися і, відповідно, викликати захворювання. З медичного боку ми маємо всі для цього можливості – достатню кількість мобільних бригад і пунктів щеплення, достатню кількість вакцин – приблизно 30 тисяч доз вакцини Pfizer і 80 тисяч доз CoronaVac, які ми отримали минулого тижня".
Читайте також: "Потрібно зачекати ще 5-7 днів": Орест Чемерис – про спад захворюваності на Львівщині
Він додав, що у наявності є також Moderna, однак кількості цієї вакцини не уточнив.
"Складається враження, що захворюваність на коронавірусну інфекцію знижується. Дійсно, кількість лабораторно підтверджених випадків останніми днями у нас дещо зменшилася. Якщо минулої суботи (12 лютого. – Ред.) у нас було приблизно 1200 випадків, у неділю (13 лютого. – Ред.) – 734, то за вчорашній день (14 лютого. – Ред.) – 999. Але це пов’язано з вихідними. У вихідні люди менше звертаються за медичною допомогою. Наприклад, минулої п’ятниці (11 лютого. – Ред.) виявили понад 2300 випадків. Кількість госпіталізованих залишається досить великою. За станом на вчора їх налічувалося 1742. Ще понад 900 хворих перебуває на амбулаторному лікуванні. Сумарно в області хворіє близько 2700 людей", – поінформував регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції.
Він зазначив, що "Омікрон" дає високу захворюваність, оскільки його контагіозність є вищою за попередні штами. Проте, на щастя, сама клініка захворювання не є настільки вираженою. Однак ні статистика, ні відносно легкий перебіг COVID-19 не означають, що можна забути про профілактику. Через велику кількість захворілих є багато випадків тяжкої форми захворювання, багато госпіталізацій та смертей.
"На жаль, ми продовжуємо щодня втрачати людей, – констатував Олег Когут. – Від початку реєстрації захворюваності – 6437 людей. Летальні випадки зафіксовані у всіх вікових групах, але найбільш вразливою залишається група 60 років+. Відсоток летальності там найвищий. Причини – зрозумілі. Це – вік, який вносить певні зміни в організм людини і наявність хронічних захворювань, які однозначно впливають на перебіг COVID-19".
Читайте також: "Дитячих алергологів немає. Всі задіяні в "ковідних" відділеннях". Як отримати консультацію лікаря в час карантину
Однією дозою вакциновано майже 40% представників цієї вікової категорії, а от двома – тільки 36,1%. Епідеміолог додав, що до "Омікрону" більш сприйнятливими є дитяче населення і під час цієї хвилі була зафіксована найбільша кількість госпіталізованих дітей.
"Чергова хвиля COVID-19 – це наслідок того, що ми розслабилися на новорічно-різдвяні свята. Ми, медики, передбачали, що ріст захворюваності однозначно буде. Тим більше, що ми завжди проводили аналогію з країнами Західної Європи, де ріст захворюваності почався раніше. Якщо зараз ми будемо ігнорувати профілактичні заходи, то тим самим пролонгуємо ріст захворюваності, а не підемо на зниження", – пояснив лікар.
Він закликав й далі носити маски (у першу чергу у громадських місцях), уникати місць масового скупчення людей, дотримуватися правил соціального дистанціювання, особистої гігієни (регулярно мити або знезаражувати руки за відсутності можливості їх помити), гігієни житла і виробництва.
"Але особливо важливим і доведеним заходом профілактики (недопущення захворювання або перенесення його у легкій формі) є вакцинація. Рівень вакцинації у нас останнім часом дещо знизився. У нас була надія, що після свят кількість вакцинованих збільшиться. На жаль, ми щодня вакцинуємо від 4 до 5 тисяч людей, хоча восени минулого року вакцинували до 20 тисяч, – навів порівняння Олег Когут. – Як результат, за станом на вчора однією дозою у нас вакциновано 51,6% населення Львівщини, двома – 49,3%. Третьою бустерною – трохи більш, як 28 800 осіб. У нас є прошарок населення, в якого після завершення повного курсу вакцинації минуло як мінімум три місяці. Запрошуємо таких людей приходити і отримувати третю дозу. Доведено, що бустерна доза підвищує опірність організму людини приблизно до 90%. В окремих державах світу вже говорять про доцільність введення четвертої дози, але нам ще треба підняти обсяги вакцинації по третій".
За його словами, у порівнянні з іншими областями Львівська не є найгіршою.
"За показником вакцинації бустерною дозою ми – у першій десятці. Але, на мою думку, ці цифри поки що малі. Їх треба однозначно піднімати", – резюмував спікер брифінгу.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе