"Дитячих алергологів немає. Всі задіяні в "ковідних" відділеннях". Як отримати консультацію лікаря в час карантину
У редакцію "Еспресо.Захід" звернулася львів’янка пані Христина. Вони зі сином уже рік обслуговуються в лікаря-алерголога в консультативній поліклініці Львівської міської дитячої клінічної лікарні Першого ТМО. Каже, педіатр виписувала їм направлення і з цим направленням вони без жодних проблем записувалися на прийом до алерголога. Наступний візит до цього фахівця був запланований на лютий. Проте з'ясувалося, що цього місяця їхня лікарка прийому не веде і взагалі алергологів у поліклініці немає, записатися до них неможливо.
"У графіку роботи цих спеціалістів усюди стояли прочерки. "Всі задіяні у "ковідних" відділеннях", – так пояснили нам у поліклініці, – розповідає львів’янка. – Завідувач алергічного відділення зв’язався із нашою лікаркою, і та дозволила продиктувати номер її телефону. Консультацію ми отримали телефоном. Алерголог сказала, що через сплеск COVID-19 оглянути дитину наразі нереально. Домовилися, що прийдемо на консультацію через місяць. Таке розв’язання нас влаштовує, адже ситуація у нас нетермінова. А от що робити тим, у кого немає часу чекати?"
"Лікарі – звичайні люди, які також хворіють на COVID-19. У пік епідемії дуже багато медиків захворіло, а частина з них була задіяна в "ковідній" зоні", – пояснив у коментарі "Еспресо.Захід" директор Львівської міської дитячої клінічної лікарні Іван Міськів.
"Попри це, – запевнив очільник медзакладу, – протягом усього цього часу (а це близько двох тижнів) у стаціонарних умовах надавалася вся екстрена та невідкладна допомога. Тобто якби в пацієнта був стан, який вимагав госпіталізації, йому надали б усю профільну допомогу, зокрема алергологічну".
Амбулаторних хворих, за словами Івана Міськіва, записували на інший час. "Якщо це – стан, який дозволяє зачекати, тоді треба зачекати. У всьому світі існують черги на прийом до лікаря. Звісно, якщо випадок не є ургентним і життю пацієнта нічого не загрожує. Це – абсолютно нормальна практика і думаю, в інших країнах ці черги більші. Зараз ми відновили звичну роботу, алергологи працюють у звичному режимі", – резюмував лікар.
Як повідомив під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, протягом останніх днів на Львівщині спостерігається зменшення захворюваності дітей на COVID-19: "Менша кількість дітей звертається по допомогу на амбулаторному рівні. Менш завантаженими є дитячі стаціонари".
За інформацією першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, у Львівському ОХМАТДИТі зайнято 28% "ковідних" ліжок, у міській дитячій клінічній лікарні – 40%.
Орест Чемерис нагадав, що згідно з рішенням обласної та міської комісій ТЕБ і НС учні молодших класів повернулися за парти з понеділка, 7 лютого, а учні старших повернуться з наступного тижня, 14 лютого. "Ми комунікуємо з освітянами ключових великих громад – Львова, Дрогобича, Червонограда та Стрия. Саме цим громадам рекомендували перейти на дистанційну форму навчання. Остаточне рішення про продовження дистанційного навчання прийматиме адміністрація закладу в разі, якщо захворілих буде 50% і більше – чи то учнівського, чи педагогічного складу", – пояснив посадовець.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе