За рік повномасштабної війни у Першому медоб'єднанні пролікували пів мільйона пацієнтів
За перший рік після повномасштабного вторгнення у львівській Лікарні швидкої допомоги пролікували понад пів мільйона пацієнтів, у тому числі 350 важкопоранених дітей.
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" розповіла лікарка-анестезіолог Першого ТМО Наталія Матолінець.
Вона наголосила, що в 2022-му році тут уперше в Україні почали робити унікальні операції, які досі не виконували (наприклад реконструктивні операції, пересадки ділянок тіла тощо). А ще медичну допомогу отримали 80 тис. переселенців.
Одним із найбільших викликів року після повномасштабного вторгнення росіян лікарка назвала обстріл рашистами Яворівського полігону 13 березня.
"Такої травми ми не бачили навіть у час скнилівської трагедії. Тут були просто пошматовані тіла без рук і ніг, дефекти грудної клітки, обличчя, судини, які фонтанують кров'ю. Попри те, що медики морально готові до будь-якого розвитку подій, ніхто ніколи в житті не міг уявити масштабів травми, коли в одного пацієнта відірвані дві ноги, рука і 80% опіків, у тому числі обличчя. Коли привозять просто обвуглене живе тіло, у свідомості, яке кричить неймовірним голосом", – пригадує Матолінець.
Читайте також: Лютий день: 5 історій перших годин війни
В той день одномоментно працювали 20 операційних, 20 хірургічно-реанімаційних бригад, були задіяні усі ліжка в лікарні. Із всіх пацієнтів, який привезли в Перше ТМО, помер лише один.
"Ми працюємо з найрізноманітнішими організаціями, фондами й міжнародними медиками. Вони всі в один голос кажуть, що навіть у найгарячіших точках світу ніде не бачили таких жахливих травм серед цивільного населення", – додала Матолінець.
- Нагадаємо, в львівському госпіталі ветеранів війн і репресованих відкрили оновлене відділення екстреної медичної допомоги.
- Актуальне
- Важливе