За період війни в Сирії країну залишило 50% населення. Чи повторять українці цей досвід
За повідомленням Управління верховного комісара ООН у справах біженців, починаючи з 24 лютого з України виїхало майже 5 мільйонів 265 тисяч осіб. Це 12% населення країни
"Із Сирії за весь період війни, яка триває вже 11 років, – половина", – розповів "Еспресо.Захід" польський соціолог сирійського походження, викладач Вищої школи суспільної психології та Вищої банківської школи у Вроцлаві, доктор Зіад Абу Салех. Багато втікачів від війн сподівалися, що ситуація швидко внормується, тож прийняли рішення не від'їжджати далеко від батьківщини. Так 4 мільйони сирійців осіло у таборах для біженців на сирійсько-турецькому кордоні. Багато виїхало в Йорданію і Ліван. Декому вдалося дістатися країн ЄС.
"Однак минуло стільки часу, що цих людей вже складно назвати біженцями. Вони вчаться, працюють. Це вже не біженці, а мігранти", – зазначив соціолог.
Як показує досвід, коли в якійсь країні вибухає війна або відбуваються інші масштабні соціальні потрясіння, люди тікають переважно до сусідніх держав. До кордону добираються на авто або пішки. Так, біженці з Афганістану прибували до сусідніх Пакистану та Ірану, а з Венесуели – до Колумбії та Перу.
Чи повертатимуться українці додому, на думку Зіада Абу Салеха, залежатиме від того, як довго триватиме війна. Що на довше вона затягуватиметься, то менша вірогідність, що українські мігранти приймуть рішення покинути те середовище, в якому вони вже встигли адаптуватися, та знову рушити у невідоме.
Також багато залежить від того, чи йдеться про родини та жінок із дітьми. Діти швидше починають нормально функціонувати в чужій країні і їм буде складніше віднайти своє місце на батьківщині, від якої вони вже відвикли. Тим паче, що після війни економічна ситуація в Україні залишатиме бажати кращого, а через зруйновану інфраструктуру може забракнути місць у дитсадках, школах і лікарнях.
Повне інтерв'ю з Зіадом Абу Салехом читайте на Espreso.tv
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе